• Podcasty
  • Páteční finiš Kateřiny Neumannové
Páteční finiš Kateřiny Neumannové
30. září 2022

Poslechněte si podcast: Předseda Českého paralympijského výboru Zbyněk Sýkora se podíval svému handicapu do tváře

V pořadu Páteční finiš Kateřiny Neumannové se nejen o svém handicapu, ale i o práci předsedy Českého paralympijského výboru rozpovídal Zbyněk Sýkora. Co se mu za necelý rok ve funkci podařilo změnit a zlepšit v otázce podmínek pro handicapované sportovce? Co se skrývá pod pojmem, že sport je jen jeden. Jaká je podpora státu v současné těžké společenské situaci? Poslechněte si celý rozhovor s šéfem handicapovaných sportovců.

28:48

Páteční finiš Kateřiny Neumannové

Vydává: Český rozhlas

Svého hosta zpovídá bývalá běžkyně na lyžích, olympijská vítězka ze ZOH v Turíně 2006, šestinásobná olympijská medailistka a dvojnásobná mistryně světa Kateřina Neumannová.

Web

Před čtyřmi dny 36:08

Radek Jaroš: Everest byl sen každého horolezce, dnes je to sen manažerů

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal horolezec Radek Jaroš. V pořadu Páteční finiš si s moderátorkou Kateřinou Neumannovou povídal o rozdílech mezi sportovním lezením a skalním lezením, ale také o jeho cestách na nejvyšší horu světa Mount Everest. Proč už se o výzvu pokouší více byznysmenů než pravých horolezců? Šlo Jarošovi při zdolávání ikonické hory o život? Užijte si celý rozhovor.

Před týdnem 35:35

Šéf kanoistů Ježek: Krása našeho sportu je v tom, že se člověk naučí znát vodu a využívá jí

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal předseda Českého svazu kanoistů Stanislav Ježek. S moderátorkou pořadu Páteční finiš Kateřinou Neumannovou si povídal o organizaci Světového poháru v Troji, který se koná od 9. do 11. června. Jak se mu změnil život, když přešel do funkcionářské pozice? Věří, že se dokáže Jiří Prskavec stoprocentně připravit nejen na kajak i kánoi? Jak se v Česku daří kanoistice na nejnižší úrovni? Připravujeme přepis celého rozhovoru.

Před 2 týdny 30:03

Martin Fuksa: Bráchovi už neradím, ale oba chceme být nejlepší. Každý k tomu jdeme jinou cestou

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijali rychlostní kanoisté bratři Martin a Petr Fuksovi. Moderátorce pořadu Páteční finiš Kateřině Neumannové prozradili, jak funguje jejich spolupráce na lodi, ale i mimo ni. Proč se na soustředění vrací do Kolumbie? Baví oba v rámci přípravy běžky? Jaké kouzlo má jejich tréninkové místo v rodném Nymburku? Jak vidí šance na olympijskou účast v Paříži v deblu? Užijte si celý rozhovor s českými reprezentanty.

Před 3 týdny 27:02

Hokejista Jeřábek: Trenér Jalonen na světovém šampionátu sází na týmovost a bojovného ducha

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal v den svých narozenin hokejista Jakub Jeřábek. V pořadu Páteční finiš s moderátorkou Kateřinou Neumannovou probral jestli ho mrzelo, že oslavy mistrovského titulu s Třincem musel zkrátit kvůli odjezdu na přípravné zápasy s hokejovou reprezentací. Co rád dělá ve volném čase? Sleduje během sezony výkony sestry, která je házenkářskou reprezentantkou? Poslechněte si celý rozhovor s českým reprezentančním obráncem.

5. květen 2023 33:43

Rychlobruslařka Sáblíková: Na olympiádě v Itálii bych si ještě ráda zazávodila

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijala rychlobruslařka Martina Sáblíková. Trojnásobná olympijská vítězka a několikanásobná mistryně světa si v pořadu Páteční finiš s Kateřinou Neumannovou povídala o tom, jak těžké je v jejím věku regenerovat mezi důležitými závody, ale také o předstartovní nervozitě. Z čeho měla respekt, když se věnovala cyklistice, a proč měla ráda především časovky? Poslechněte si celý rozhovor s českou veleúspěšnou reprezentantkou.

28. duben 2023 29:48

Cyklista Vacek: Našel jsem se v klasikách, ale jednou bych chtěl jet Tour

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal cyklista Mathias Vacek. Borec, který v loňském roce na mistrovství světa do 23 let získal stříbrnou medaili a nyní jezdí za prestižní klub Trek-Segafredo, si v pořadu Páteční finiš s Kateřinou Neumannovou povídal o jeho startech na jarních klasikách, ale také o změnách tréninku, které ho s příchodem do nového týmu čekaly. Proč už v 17 letech odešel do Itálie? Kam silniční cyklista cílí v budoucnu?

21. duben 2023 30:31

Školní inspektor Zatloukal: Žáci základních a středních škol jsou na tom nejhůře s vytrvalostí

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal. V pořadu Páteční finiš si s moderátorkou Kateřinou Neumannovou povídal o výsledcích rozsáhlého měření tělesné zdatnosti žáků základních a středních škol. Jaký je současný stav fyzických schopností mládeže? Jak jsou na tom děti po covidovém období? Jaké druhy testů děti prováděly? Jak obstála mládež silově, vytrvalostně a technicky? Připravujeme přepis celého rozhovoru.

14. duben 2023 32:22

Rychlostní lyžař Palán: Plánem je překonat hranici 250 kilometrů v hodině, snad to přijde brzy

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal rychlostní lyžař Radim Palán. V pořadu Páteční finiš si s moderátorkou Kateřinou Neumannovou povídal o tom, jak zajel český rekord, kdy se svahem řítil rychlostí 248,22 kilometrů za hodinu. Jaké podmínky na zdolání rekordních rychlostí jsou ideální? Co je specifikem speciálních lyží? Je Palán profesionálním sportovcem? Jaké destinace vyhledává na trénink? Poslechněte si celý díl.

7. duben 2023 31:35

Běžec na lyžích Novák hodnotí sezonu pozitivně. ‚Příští rok očekávám umístění na bedně,‘ směje se

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijal běžec na lyžích Michal Novák. S moderátorkou pořadu Páteční finiš Kateřinou Neumannovou si povídal o jeho dosavadní nejlepší sezoně, kterou ozdobil čtvrtým místem ve sprintu na mistrovství světa v Planici a konečným devátým místem v celkovém hodnocení Světového poháru. Jak moc ho mrzí, že na světovém šampionátu onemocněl? Jak hodnotí vystoupení na Tour de Ski? Dozvíte se v rozhovoru.

2. duben 2023 30:21

První cíl je maraton v Berlíně, plánuje po návratu k závodění Joglová. Znovu věří i v olympijský sen

Česká maratonkyně a účastnice olympijských her v Tokiu Marcela Joglová přijala pozvání do studia Radiožurnálu Sport. V pořadu Páteční finiš prozradila, kdy se vrátí k závodění po operaci kotníku, jak nejlépe regeneruje, nebo proč si myslí, že boty s karbonovou podrážkou by neměli používat všichni běžci.