• Podcasty
  • Na síti s Andreou Hlaváčkovou
Na síti s Andreou Hlaváčkovou
26. červen 2023

Poslechněte si podcast: Krasobruslařský pár Natálie a Filip Taschlerovi: Olympiáda v Pekingu nás nabudila do další práce

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijali nejlepší čeští krasobruslaři. V pořadu Na síti Andrea Sestini Hlaváčková vyzpovídala sourozenecký pár Natálii a Filipa Taschlerovi. Jakou zkušenost mají s tréninkem v Chicagu a co je v Itálii drží kromě trenérského zázemí? Jaká panuje atmosféra mezi českými krasobruslaři? Jaké jiné sporty zkoušel Filip a Natálie, než se vrhli na krasobruslení? Co se pro ně změnilo po olympiádě v Pekingu? Poslechněte si celý rozhovor.

29:17

Na síti s Andreou Hlaváčkovou

Vydává: Český rozhlas

Svého hosta se ptá bývalá tenistka, stříbrná medailistka ve čtyřhře z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobná grandslamová šampionka ve čtyřhře Andrea Sestini Hlaváčková.

Web

Před čtyřmi dny 31:25

Běžecký trenér Škorpil: Hobby běžec by v začátcích neměl koukat na tempo, ale jen na minuty

V pondělní talkshow Na síti si s moderátorkou pořadu Andreou Sestini Hlaváčkovou povídal běžec a běžecký trenér Miloš Škorpil. Kdy vznikla jeho láska k běhání? Jak vzpomíná na účast na Spartathlonu? Jak je vhodné se na běh obléknout? O čem je jeho knížka? Jak mají začít s běháním lidé, kteří mají obezitu? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 23:42

‚Bylo to pro mě temné období.‘ Basketbalista Samoura vzpomíná na zranění, ale i nejlepšího trenéra

Hostem pondělního pořadu Na síti s Andreou Sestini Hlaváčkovou byl basketbalista USK Praha Patrick Samoura. Bavili se nejen o jeho nedávném triumfu na Univerziádě. Jaká byla v Číně návštěvnost zápasů? Jak probíhala zlatá cesta úspěšných basketbalistů? Už přebolelo zklamání z toho, že kvůli zranění nemohl nastoupit do finále? Co Samouru přilákalo ze zámoří zpět do Čech? Proč se mu zdá angličtina jako lehký jazyk? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 2 týdny 32:25

Havrdová: Pohyb je elixír života a mládí. Pohybová aktivita určuje kvalitu našeho života

Hostem pořadu Na síti s Andreou Sestini Hlaváčkovou byla prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness, propagátorka zdravého životního stylu a spoluzakladatelka kampaně Česko se hýbe Jana Havrdová. Ve studiu Radiožurnálu Sport prozradila i důvody vzniku Nadačního fondu Aktivní Česko. Co pro ni znamenalo působení v pořadu Sama doma? „Krokoměr je úplný začátek. I pro seniora jsou skvělým dárkem jednoduché hodinky,“ říká Havrdová. Poslechněte si celý rozhovor.

Před 3 týdny 28:55

Lukostřelkyně Horáčková: Olympijský závod v Tokiu beru jako velkou zkušenost a čerpám z ní i teď

Hostem pořadu Na síti s Andreou Sestini Hlaváčkovou byla historicky první česká medailistka z mistrovství světa v lukostřelbě Marie Horáčková. Jak vzpomíná na vystoupení na olympijských hrách v Tokiu? Co je nejlepší průpravou, než se člověk začne věnovat lukostřelbě? Jak funguje její spolupráce s otcem a zároveň trenérem? Kde jsou ve světě nejlepší podmínky pro takto specifický sport? Poslechněte si sportovní talkshow Na síti.

21. srpen 2023 27:53

Za trénink spálím i 2500 kalorií, říká taekwondistka Štolbová. Nikdy nechce vědět, s kým jde zápasit

Hostem studia Radiožurnálu Sport byla taekwondistka Petra Štolbová. Stříbrná medailistka z Evropských her v Krakově povídala o tom, kolik za trénink spálí kalorií nebo proč ji od dětství vždy přitahovaly spíše bojové sporty.

14. srpen 2023 30:39

Raftařka Vandasová: Týmové závody jsou pro mě důležitější. Snad se zadaří na mistrovství Evropy

Ve studiu Radiožurnálu Sport si s moderátorkou pořadu Na síti Andreou Sestini Hlaváčkovou povídala jedna z nejzkušenějších závodnic raftingu Lenka Vandasová. Nelituje raftařka, že se věnuje disciplíně, která není olympijskou? Jak kombinuje práci učitelky a rafting? Na co se diváci můžou těšit na blížícím se mistrovství Evropy v raftingu, které hostí České Budějovice? Čím jsou specifické Čertovy proudy? Poslechněte si celý rozhovor.

7. srpen 2023 33:36

V planku bych vydržel i jedenáct hodin, je to o mentálním nastavení, říká světový rekordman Šálek

V planku, neboli prkně vydržel 9 hodin 38 minut a 49 vteřin. Josef Šálek tak vytvořil světový rekord a dostal se do Guinnessovy knihy rekordů. V rozhovoru s Andreou Sestini Hlaváčkovou například vypráví o tom, že důležitější je pro něj mentální nastavení než fyzická kondice. Co to znamená cvičební pozice plank? A jaké jsou další extrémní výkony Josefa Šálka?

31. červenec 2023 29:49

Tenistka Strýcová před Livesport Prague Open: Budu určitě nervózní, ale na domácí fanoušky se těším

Tenistka Barbora Strýcová byla hostem Radiožurnálu Sport během probíhajícího pražského turnaje Livesport Open, kde se také představí před domácími fanoušky. V rozhovoru s Andreou Sestini Hlaváčkovou popsala svůj dva týdny starý wimbledonský titul a vše, co mu předcházelo. Kromě toho prozradila, čemu se chce věnovat po konci kariéry, kterou uzavře na US Open v New Yorku.

24. červenec 2023 22:01

,Bylo super, když nám přišli fandit ostatní sportovci.‘ Ragbistky popisují bronzovou cestu

Anežka Sládková a Kristýna Riegertová jsou české ragbistky, které dokázaly na Evropských hrách vybojovat s reprezentací bronzové medaile. Ve studiu Radiožurnálu Sport vyprávěly o svém nečekaném úspěchu, atmosféře v české vesnici, ale také o tom, jaký rituál provádí se svými spoluhráčkami před každým zápasem. Užijte si celý rozhovor v pořadu Na síti s Andreou Sestini Hlaváčkovou.

17. červenec 2023 48:53

Tenisové galapředstavení Vondroušové a Strýcové. Poslechněte si Wimbledonský speciál

Český tenis má za sebou veleúspěšný turnaj ve Wimbledonu. Dvouhru žen ovládla Markéta Vondroušová a ve čtyřhře se při rozlučkovém turné z triumfu radovala Barbora Strýcová. Ve speciálu Radiožurnálu Sport se Andrea Sestini Hlaváčková ohlédla za výkony českých tenistů na travnatém turnaji. Jak čtrnáct dní v Londýně prožíval reportér Jaroslav Plašil, který komentoval na Radiožurnálu Sport všechny zápasy českých tenistů a tenistek? Poslechněte si celý speciál.