• Podcasty
  • Na síti s Andreou Hlaváčkovou
Na síti s Andreou Hlaváčkovou
17. duben 2023

Poslechněte si podcast: Biatlonistka Tereza Voborníková: Stát po boku nejlepších závodnic světa byl životní zážitek

Pozvání do studia Radiožurnálu Sport přijala biatlonistka Tereza Voborníková. S moderátorkou pořadu Na síti Andreou Sestini Hlaváčkovou si povídala o sezoně, kdy přešla z juniorské do dospělácké kategorie. Jak prožívala nejlepší výsledek ve Světovém poháru, když v Oslu skončila ve sprintu šestá? Jak kombinuje studium na VŠ a profesionální sport? Jak funguje její vztah s dalším českým reprezentantem Mikulášem Karlíkem? Připravujeme přepis celého rozhovoru.

27:41

Na síti s Andreou Hlaváčkovou

Vydává: Český rozhlas

Svého hosta se ptá bývalá tenistka, stříbrná medailistka ve čtyřhře z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobná grandslamová šampionka ve čtyřhře Andrea Sestini Hlaváčková.

Web

Včera 24:10

Veslařka Novotníková: V kvalifikačním závodě o olympiádu jsme jely od začátku naplno a klaplo to

Hostem pondělní talkshow Na síti s Andreou Sestini Hlaváčkovou byla veslařka Radka Novotníková, která si na nedávném mistrovství světa vyjela účastnické místo na olympijských hrách. Česká reprezentantka v rozhovoru mluvila nejen o úspěšném závodě, ale také o začátcích spolupráce s Pavlínou Flamíkovou. Jaké státy jsou ve veslování největší konkurencí pro české závodnice? Jak Novotníková zvládá kombinovat studium a profesionální kariéru? Poslechněte si celý rozhovor.

Před týdnem 27:59

Sportovní střelec Nymburský: Čím víc disciplínu trénuji, tím je to horší. Vždy chci problém vyřešit

Do křesla ve studiu Radiožurnálu Sport usedl letošní vicemistr světa ve sportovní střelbě Petr Nymburský. V pořadu Na síti si s Andreou Sestini Hlaváčkovou povídal o disciplínách, kterým se věnuje, ale také o těch, které mu úplně nesedí. Prožíval nezapomenutelný olympijský závod Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého, kteří dominovali v Tokiu? Dá se sportovní střelbou v České republice uživit? K čemu slouží oblek, ve kterém závodníci střílí? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 2 týdny 31:25

Běžecký trenér Škorpil: Hobby běžec by v začátcích neměl koukat na tempo, ale jen na minuty

V pondělní talkshow Na síti si s moderátorkou pořadu Andreou Sestini Hlaváčkovou povídal běžec a běžecký trenér Miloš Škorpil. Kdy vznikla jeho láska k běhání? Jak vzpomíná na účast na Spartathlonu? Jak je vhodné se na běh obléknout? O čem je jeho knížka? Jak mají začít s běháním lidé, kteří mají obezitu? Poslechněte si celý rozhovor.

Před 3 týdny 23:42

‚Bylo to pro mě temné období.‘ Basketbalista Samoura vzpomíná na zranění, ale i nejlepšího trenéra

Hostem pondělního pořadu Na síti s Andreou Sestini Hlaváčkovou byl basketbalista USK Praha Patrick Samoura. Bavili se nejen o jeho nedávném triumfu na Univerziádě. Jaká byla v Číně návštěvnost zápasů? Jak probíhala zlatá cesta úspěšných basketbalistů? Už přebolelo zklamání z toho, že kvůli zranění nemohl nastoupit do finále? Co Samouru přilákalo ze zámoří zpět do Čech? Proč se mu zdá angličtina jako lehký jazyk? Poslechněte si celý rozhovor.

4. září 2023 32:25

Havrdová: Pohyb je elixír života a mládí. Pohybová aktivita určuje kvalitu našeho života

Hostem pořadu Na síti s Andreou Sestini Hlaváčkovou byla prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness, propagátorka zdravého životního stylu a spoluzakladatelka kampaně Česko se hýbe Jana Havrdová. Ve studiu Radiožurnálu Sport prozradila i důvody vzniku Nadačního fondu Aktivní Česko. Co pro ni znamenalo působení v pořadu Sama doma? „Krokoměr je úplný začátek. I pro seniora jsou skvělým dárkem jednoduché hodinky,“ říká Havrdová. Poslechněte si celý rozhovor.

28. srpen 2023 28:55

Lukostřelkyně Horáčková: Olympijský závod v Tokiu beru jako velkou zkušenost a čerpám z ní i teď

Hostem pořadu Na síti s Andreou Sestini Hlaváčkovou byla historicky první česká medailistka z mistrovství světa v lukostřelbě Marie Horáčková. Jak vzpomíná na vystoupení na olympijských hrách v Tokiu? Co je nejlepší průpravou, než se člověk začne věnovat lukostřelbě? Jak funguje její spolupráce s otcem a zároveň trenérem? Kde jsou ve světě nejlepší podmínky pro takto specifický sport? Poslechněte si sportovní talkshow Na síti.

21. srpen 2023 27:53

Za trénink spálím i 2500 kalorií, říká taekwondistka Štolbová. Nikdy nechce vědět, s kým jde zápasit

Hostem studia Radiožurnálu Sport byla taekwondistka Petra Štolbová. Stříbrná medailistka z Evropských her v Krakově povídala o tom, kolik za trénink spálí kalorií nebo proč ji od dětství vždy přitahovaly spíše bojové sporty.

14. srpen 2023 30:39

Raftařka Vandasová: Týmové závody jsou pro mě důležitější. Snad se zadaří na mistrovství Evropy

Ve studiu Radiožurnálu Sport si s moderátorkou pořadu Na síti Andreou Sestini Hlaváčkovou povídala jedna z nejzkušenějších závodnic raftingu Lenka Vandasová. Nelituje raftařka, že se věnuje disciplíně, která není olympijskou? Jak kombinuje práci učitelky a rafting? Na co se diváci můžou těšit na blížícím se mistrovství Evropy v raftingu, které hostí České Budějovice? Čím jsou specifické Čertovy proudy? Poslechněte si celý rozhovor.

7. srpen 2023 33:36

V planku bych vydržel i jedenáct hodin, je to o mentálním nastavení, říká světový rekordman Šálek

V planku, neboli prkně vydržel 9 hodin 38 minut a 49 vteřin. Josef Šálek tak vytvořil světový rekord a dostal se do Guinnessovy knihy rekordů. V rozhovoru s Andreou Sestini Hlaváčkovou například vypráví o tom, že důležitější je pro něj mentální nastavení než fyzická kondice. Co to znamená cvičební pozice plank? A jaké jsou další extrémní výkony Josefa Šálka?

31. červenec 2023 29:49

Tenistka Strýcová před Livesport Prague Open: Budu určitě nervózní, ale na domácí fanoušky se těším

Tenistka Barbora Strýcová byla hostem Radiožurnálu Sport během probíhajícího pražského turnaje Livesport Open, kde se také představí před domácími fanoušky. V rozhovoru s Andreou Sestini Hlaváčkovou popsala svůj dva týdny starý wimbledonský titul a vše, co mu předcházelo. Kromě toho prozradila, čemu se chce věnovat po konci kariéry, kterou uzavře na US Open v New Yorku.