- Podcasty
- Pochoutkový rok

Poslechněte si podcast: Švédský stůl s širokou nabídkou hlavních jídel slaví letos 110. narozeniny
Servírování formou bufetu s několika teplými a studenými pokrmy z různých potravin „na jednom stole“ říkáme u nás nabídkový, bufetový nebo švédský stůl. Ve Švédsku je to smörgåsbord, složenina slov smörgås a bord, sendvič a stůl, a jeho historie je dlouhá.
Pochoutkový rok
Kulinární průvodce pro všechny milovníky jídla. V pořadu vyhlašujeme soutěž o váš nejlepší recept – vítěze za rok 2022 jste se dozvěděli v prosincovém pořadu Pochoutkový rok (každou neděli 10.00–11.00, resp. 21.00–22.00). Výherci získali vybavení do kuchyně v celkové hodnotě 100 000 Kč.
Vítězný recept posluchačů: Vláčné a ořechy plněné Miletínské modlitbičky z perníkového těsta
Miletínské modlitbičky jsou po odležení dva vláčné plátky perníkového těsta spojené ořechovou nádivkou, ozdobené plátky mandlí a přelité rumovou polevou. Je to voňavá a sytá svačinka v podobě originálního sendviče. Tak to využívá i Lenka Hagerová z Klecan u Prahy.
Recept na krém do kremrolí, který vydrží vláčný i několik dní
Máte rádi kremrole a chtěli byste je naplnit skvělým krémem, který je vláčný i třeba po třech dnech? Jeden z nejjednodušších receptů na planetě je sníh do českých kremrolí. Co na to budete potřebovat?
Citron je skvělý podpůrný lék. Při horečce na něj ale zapomeňte
Známe to od dětství. Člověk nastydne nebo chytí chřipku, dostane horečku a maminka přinese hrnek horkého čaje s citronem a medem. Pokračujete s tím také u své rodiny? Přestaňte.
Poslechněte si: Pochoutkový rok 29. 1. 2023
Recept posluchačů: Miletínské modlitbičky. Josef Maršálek prozradí recept na krém do kremrolí, který vydrží vláčný. Zajímavosti o citronech. Soutěž o kuchařku Pochoutkový rok 2.
Zámecký kunštátský perník si vychutnává už pátá generace. Vyzkoušejte vítězný recept!
Porotu Pochoutkového roku zaujal recept, se kterým se do soutěže přihlásila Marie Šafářová z Poličky na Vysočině. Po uležení je nesmírně vláčný a chuťově jemný perník plný bohaté náplně. Je to jako svátek v puse, když si dáte kousek.
Jednoduchá rada, jak připravit karamel, aby se nespálil
Přípravy karamelu se každý většinou obává. Často se totiž stává, že se karamel připálí a chuťově pak není dobrý. Jak ho připravit, aby byl přesně akorát?
Nejoblíbenější české větrové bonbóny jsou hašlerky
Když se řekne „hašlerky“, asi každý ví, že jde o větrové bonbóny. Začal je vyrábět pražský podnikatel František Lhotský. Své pojmenování dostaly po Karlu Hašlerovi, ve 20. letech populárním zpěvákovi a herci, který cukrovince své příjmení propůjčil. Prý byl tak skromný, že si za to vzal jen pytel bonbónů. Po téměř 100 letech výroby patří Hašlerky k nejznámějším českým značkám.
Poslechněte si: Pochoutkový rok 22. 1. 2023
Kunštátský zámecký perník, vítěz Pochoutkového roku na sladko 2022. Josef Maršálek radí, jak udělat karamel, aby se nepřipálil. Historie hašlerek. Soutěž o kuchařku Pochoutkový rok 2.
Plněné ořechové trubičky na skle získaly druhé místo! Jsou lahodné a vyloudí vám šťastný úsměv
Ořechové trubičky na skle, tak jim říká Vlasta Pospíšilová z Drnovic na Vyškovsku. Malé trubičky peče totiž na starých skleněných trubičkách. Po upečení je máčí v čokoládě a plní nadýchaným máslovým krémem s rumem. V Pochoutkovém roce na sladko 2022 vystoupaly na stříbrnou příčku.
Levanduli do lineckého, zázvor do piškotového. Ozvláštněte tradiční těsta podle Josefa Maršálka
Jaká nejrůznější koření se dají přidat do sladkých těst, abyste získali zvláštní chuťový zážitek? Překvapte své nejbližší i hosty.