Zprávy ČRo Olomouc
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Šumperský soud vyhověl žádostem dvou žhářů z Vítkova o podmíněné propuštění

Šumperský okresní soud ve čtvrtek podmíněně propustil z vězení dva muže odsouzené na 20 let za žhářský útok na domek Romů ve Vítkově na Opavsku z dubna 2009. Žádost podali Václav Cojocaru a Ivo Müller, oba si odpykávali za pokus o několikanásobnou rasově motivovanou vraždu 20 let, za sebou tak mají dvě třetiny trestu. Oběma mužům soudce Lubomír Kozák uložil sedmiletou zkušební dobu.

00:56

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 02:04

Bývalá prelátská zahrada v areálu olomouckého Klášterního Hradiska má mít podobu z 18. století

Na renovaci bývalé prelátské zahrady pracují dělníci u olomouckého Klášterního Hradiska, ve kterém sídlí Vojenská nemocnice. Její vedení chce zahradě vrátit barokní podobu z 18. století. A zpřístupnit ji veřejnosti. Otevřená by měla být od léta.

Včera 00:40

Mládek, Suchý nebo Hřebejk. Umělci jsou proti sloučení Moravského divadla a Moravské filharmonie

Umělci z celé republiky vyjádřili otevřeným dopisem svůj nesouhlas s rozhodnutím vedení olomoucké radnice sloučit Moravské divadlo a Moravskou filharmonii do jednoho subjektu.

Včera 02:17

Nejen alkohol nebo automaty. Do poraden čím dál častěji chodí i lidé se závislostí na investování

Závislost na alkoholu, výherních automatech nebo sázení. S těmito problémy pomáhají pracovníci organizace Podané ruce svým klientům běžně. V poslední době ale do poraden míří stále častěji lidé se závislostí na investování. Té nahrává podle expertů vysoká inflace v Česku, kvůli které si někteří lidé zkouší přivydělat právě tímto způsobem.

Včera 01:55

V místě dřívějších černých skládek vznikne v Hranicích skatepark. Místní zahrádkáři se toho obávají

Vedení Hranic chce vyjít vstříc mladým sportovcům. V Žáčkově ulici, v lokalitě, kde dříve někteří lidé zakládali černé skládky, investuje víc než šest a půl milionu korun do nového skateparku. Zástupci radnice mají plánu na využití lokality víc.

Před dvěma dny 02:06

Loňské hospodaření Olomouce skončilo přebytkem více než 166 milionů korun

Schodkem více než 166 milionů korun skončilo loňské hospodaření města Olomouce. Na závěrečnou bilanci rozpočtu měly pozitivní vliv vyšší daňové příjmy. Naopak výdaje radnice měla nižší, než její ekonomové původně počítali.

Před dvěma dny 00:16

Investice, kterou si vybrali obyvatelé. V Hranicích vznikne nová horolezecká stěna. Kdy bude hotová?

Novou cvičnou horolezeckou stěnu budou moct využívat obyvatelé a návštěvníci Hranic. S její stavbou dělníci začnou na podzim.

Před dvěma dny 03:22

Olomoučané, už máte zaplacené poplatky za svoz a likvidaci komunálního odpadu? Termín se blíží

Už jen několik dní mají Olomoučané na zaplacení poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Termín vyprší ve středu 31. května.

Před třemi dny 02:13

Obyvatelé obcí na Prostějovsku odmítají plány investorů na stavbu odpadových center u jejich vesnic

Lidé z Mostkovic a Biskupic na Prostějovsku protestují proti plánům investorů na výstavbu linek na zpracování odpadu u jejich obcí. Bojí se zvýšené dopravy, zápachu nebo znečištění podzemních vod. Stavbě odpadových center, které by likvidovaly odpady z celého Prostějovska, chtějí zabránit. Podle zástupců firem se ale negativních dopadů obávat nemusejí.

Před třemi dny 01:59

Po letech průtahů začíná soukromá firma připravovat u Jívové stavbu pěti větrných elektráren

U Jívové na Olomoucku by mělo do konce roku stát pět nových větrných elektráren. Investor začal jejich stavbu plánovat už před patnácti lety. Zahájení prací oddálily protesty části obyvatel vesnice a zástupců spolku Nízký Jeseník.

Před čtyřmi dny 01:52

Hráči Sigmy zakončili sezonu vítězně, ale přihlíželi oslavám Bohemians. Lehká závist, řekl Jílek

Fotbalisté Sigmy Olomouc se s ligovou soutěží rozloučili vítězně. V pražském Ďolíčku porazili v posledním kole skupiny o titul 1:0 domácí Bohemians. Ti navzdory prohře udrželi čtvrté místo a po 36 letech se vrací do evropských pohárů.