K věci Štěpánky Duchkové
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Suchej únor není o prohibici, ale o tom, že máte alkohol pod kontrolou, popisuje organizátor kampaně

Měsíc bez alkoholu, dáte to? Už 11. ročník kampaně Suchej únor upozorňuje na vysokou spotřebu alkoholu a s tím spojená rizika. Inspiruje k abstinenci nebo alespoň ke střídmější konzumaci.

11:51

K věci Štěpánky Duchkové

Vydává: Český rozhlas

Co se děje v Praze? Rozhovor Štěpánky Duchkové na aktuální pražské téma.

Web

Dnes 12:35

Trolejbusy i historická tramvaj K2. O pražském provozu s technickým ředitelem DPP Janem Šurovským

Tramvajové pokrytí Prahy se stále zlepšuje, ať už se jedná o opravy stávajících kolejí, nebo výstavbu nových tratí. Jan Šurovský, technický ředitel DPP – Povrch, mluvil v pořadu K věci nejen o tramvajích, ale také o návratu trolejbusů.

Před týdnem 11:15

Vedoucí jízdní policie: Kůň se sedmi metráky budí respekt, lidé před ním uhnou líp než před autem

U jízdní policie už pracuje 31 let a nejrůznějších akcí a zásahů zažil opravdu hodně. „Třeba velmi rizikové byly demonstrace v Janově a v Novém Bydžově. Tam to bylo pro koně i lidi dost náročné,“ vzpomíná Vladimír Šperl, vedoucí oddělení služební hipologie Policie ČR.

Před 3 týdny 10:44

Ředitel Městské knihovny v Praze: Těšíme se na otevření dvou nových poboček v Libni a na Petřinách

„Zatímco Velký mlýn je adaptace historického objektu, tak na Petřinách stavíme úplně novou budovu,“ přibližuje ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák. V pořadu K věci mluvil také o vydávání e-knih, o síle sociálních sítí nebo narozeninách Filmového klubu.

6. leden 2023 11:43

Mluvčí Pražských služeb: Do nádoby na plast v budoucnu vyhodíte i kovové obaly a nápojové kartony

„Je to jednoznačně krok dopředu. Nebudete muset chodit se třemi taškami na stanoviště tříděného odpadu. Také by měly mizet kontejnery na kovy a nápojové kartony, takže budou ulice čistší i hezčí,“ popisuje tiskový mluvčí společnosti Pražské služby Radim Mana. V pořadu K věci mluvil i o svozu vánočních stromků nebo třídění bioodpadu.

30. prosinec 2022 09:38

Název Rádio Praha a vysílání v pásmu FM na frekvenci 107.1. Vedoucí programu o novinkách roku 2023

Rádio DAB Praha čekají v roce 2023 změny, od 2. ledna 2023 bude možné stanici nově naladit také na FM, konkrétně na frekvenci 107.1. Spolu s tím se obmění dosavadní název na Rádio Praha. O tom všem mluvil v pořadu K věci vedoucí programu Karel Zajíc.

16. prosinec 2022 12:07

Realizuje Praha 10 rekonstrukci radnice? Situace se změnila, musíme to pečlivě zvážit, míní starosta

Radnice Prahy 10 ve Vršovické ulici je v havarijním stavu, budovy ze 70. let jsou na hraně své životnosti. „Zatéká tam, elektroinstalace je ve velice špatném stavu i obvodový plášť, okna. V prvním pololetí příštího roku bychom se jako úřad měli přestěhovat,“ upřesňuje starosta Martin Valovič z ODS.

9. prosinec 2022 11:53

Ředitel Zoo Praha: Pokud bychom nepostavili expozici Arktida, museli bychom se ledních medvědů vzdát

Ředitel Zoo Praha převzal nedávno mongolský Řád Polární hvězdy. „Bylo to velké překvapení a velká pocta. Je to nejvyšší vyznamenání, které může cizinec v Mongolsku dostat,“ reaguje Miroslav Bobek. O transportech koní Převalského do Mongolska, o novém pavilonu goril nebo o plánované expozici pro lední medvědy mluvil v pořadu K věci.

2. prosinec 2022 11:40

Před Prašnou bránu nepatří kruhový objezd typu předměstí, myslí si starostka Terezie Radoměřská

Tranzitní doprava, Airbnb, alkoturismus nebo hluk, to jsou některé z věcí, které Prahu 1 dlouhodobě trápí. O budoucích plánech této městské části mluvila v pořadu K věci starostka Terezie Radoměřská z TOP 09.

25. listopad 2022 11:57

Starosta Prahy 8 Ondřej Gros o dopravě v Zenklově ulici a projektu tunelového komplexu Blanka 2

„Zastávky na Zenklově ulici nejsou dobře řešené, takže tam každé odpoledne vznikají zácpy, i když tam jedete tramvají, tak si postojíte,“ přiznává starosta Prahy 8 Ondřej Gros z ODS.