Zprávy pro Liberecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Studium, přednášky, zápočty... Studentům TULky pomůže zvládat stres projekt Nevypusť duši

Vysokoškolské studium může být spojené s poměrně velkým stresem. Na přírodovědně-humanitní fakultě liberecké univerzity se proto rozhodli, že studentům s tím, aby si udrželi psychickou pohodu, pomůžou.

03:35

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 01:02

Veterinární správa zmírnila na Českolipsku omezení kvůli africkému moru prasat

V oblasti Ralska a Máchova kraje začala platit mírnější opatření proti šíření afrického moru prasat. Státní veterinární správa například zrušila zákaz vstupu mimo značené stezky a umožnila odlov divočáků certifikovanými lovci.

Dnes 01:01

Lékařská pohotovost v Hrádku nad Nisou definitivně končí

Město Hrádek nad Nisou přestane financovat lékařskou pohotovostní službu. Od června 2023 už nebude v provozu.

Dnes 04:04

Česká národní banka ruší jedno z pravidel pro poskytnutí úvěru. Budou hypotéky dostupnější?

Od července 2023 zruší Česká národní banka pravidlo, které posuzuje podíl měsíčních splátek vůči měsíčnímu čistému příjmu žadatele o hypotéku. Co to bude v praxi znamenat, zjišťovaly naše redaktorky.

Včera 02:37

Mobil, chytré hodinky, platební karta. Tím vším půjde platit ve veřejné dopravě v Libereckém kraji

Pohodlnější nákup jízdenek pro veřejnou dopravu slibuje cestujícím Liberecký kraj. Od podzimu 2023 začne ve všech autobusech a vlacích, které v regionu jezdí, platit nový způsob odbavení v rámci systému IDOL. O změnu odbavovacího systému u všech dopravců usiluje kraj čtyři roky, teď se mu podařilo změnu prosadit.

Včera 04:01

Vysoké nedoplatky za energie v Jablonci: Radnice neupozornila na zvýšení záloh v městských bytech

Obyvatelé některých městských bytů a domu se zvláštním určením v Jablonci nad Nisou se dostali do problémů. V roce 2022 kvůli prudkému nárůstu cen plynu Jablonecká teplárenská zvýšila ceny tepla a teplé vody pro své odběratele. Mnozí senioři si ale nenavýšili zálohy. A teď musí řešit vysoké nedoplatky.

Včera 00:55

V Chrastavě se otevírá koupaliště, vstupné zdražilo

Koupaliště v Chrastavě zahajuje novou sezónu 1. června 2023, potrvá do 10. září. Radnice zároveň zvýšila jednorázové vstupné do areálu, a to na dvojnásobek.

Před dvěma dny 03:09

2 roky podmínky za smrt dítěte. Liberecký soud rozhodl v případu utonutí chlapce v Českém Dubu

Soud potrestal zástupce táborového vedoucího dvouletou podmínkou. Rozhodnutí je nepravomocné. V roce 2020 vzal 39letý zástupce táborového vedoucího děti na koupaliště. Podle obžaloby se nepřesvědčil, které umí plavat, nerozdal jim plavecké pomůcky, a v době, kdy se chlapec topil, byl v kiosku.

Před dvěma dny 03:21

V Jablonci nad Nisou se návštěvníkům znovu otevírá věž vyhlídkové restaurace Petřín

Vyhlídková věž na jedné z dominant Jablonce nad Nisou, vyhlídkové restauraci Petřín, se oficiálně otevřela ve středu 31. května 2023. Návštěvníci tam mohou od 1. června.

Před dvěma dny 02:56

Poslední textilní průmyslovka v Česku zanikne. Liberecký kraj schválil sloučení dvou středních škol

V rejstříku škol se nově objeví Střední průmyslová škola Liberec. Rozhodli o tom zastupitelé Libereckého kraje. Škola vznikne sloučením dvou stávajících průmyslových škol v Liberci a to textilní a strojní a elektrotechnické. Ke spojení má dojít 1. července 2023.

Před třemi dny 02:18

V České Lípě soutěžili regulovčíci. Jak jim řízení provozu na jednom z nejvytíženějších uzlů šlo?

V rámci krajského kola celostátní soutěže dopravních policistů soutěžili policisté 30. května 2023 v ručním řízení řidičů a chodců na vypnuté světelné křižovatce v České Lípě.