Epizoda 55630. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Kauza Cimický ukázala selhání celého systému

Přibývá výpovědí žen, které si stěžují na sexuální obtěžování psychiatrem Janem Cimickým. Nebylo to pro ně nic jednoduchého. Odborníci se shodují, že pro oběti je těžké se bránit a riskantní se ozvat. Jak mají pro podobné případy nastavené mechanismy Česká lékařská komora nebo Psychiatrická společnost? A proč ani po letech nic neřeší? Téma pro reportérky Deníku N Dominiku Píhovou a Báru Janákovou. Moderuje Filip Titlbach.

23:26

Studio N

Vydává: Deník N

Podcast Deníku N. Investigativa, zásadní události a jízlivé poznámky s Filipem Titlbachem.

Web

Epizoda 596Včera 31:10

Proč ze Spotify mizí hudba Neila Younga

Na švédské streamovací platformě Spotify nebude hudba legendárního folkrockového písničkáře Neila Younga. Děje se tak na jeho žádost. Youngovi se totiž nelíbilo, že Spotify dává výsadní prostor populárnímu podcasterovi Joeovi Roganovi, který podle zpěváka šíří nebezpečné dezinformace o covidu. A tak švédskou službu vyzval: Můžete mít buď Rogana, nebo Younga. Nelze mít oba. A Spotify si vybralo. Co odhalil tento spor? Filip Titlbach si pozval do Studia N Petra Koubského.

Epizoda 595Před dvěma dny 29:03

Omikron sílí. Co máme očekávat?

Denní počet nově potvrzených případů nákazy covidem-19 u nás poprvé přesáhl 50 000. Omikron už zasáhl i zranitelné části populace včetně seniorů. Vlna bude kulminovat na přelomu února a března. Co nás čeká? Filip Titlbach mluví s vědeckým novinářem Deníku N Petrem Koubským.

Epizoda 594Před třemi dny 39:56

Schyluje se k válce na Ukrajině?

Zbrojení, výhrůžky, nesplnitelné požadavky. Na rusko-ukrajinských hranicích je dnes největší napětí za poslední roky. Rusko do oblasti přesunulo mohutnou vojenskou sílu. Ukrajina s pomocí spojenců zbrojí. Hosty podcastu jsou reportér slovenského Denníku N Mirek Tóda, který se pravidelně vydává na reportážní cesty na Ukrajinu, a naše zahraniční zpravodajka ve Spojených státech Jana Ciglerová.

Epizoda 593Před čtyřmi dny 38:34

Proč se nám Andrej Babiš po 1111 dnech odhodlal dát rozhovor

Bývalý premiér Andrej Babiš ve velkém rozhovoru s Deníkem N popisuje své vztahy s prezidentem Milošem Zemanem a nastiňuje, jakým by on sám byl případně prezidentem. Šéf opozičního hnutí ANO se vrací i ke kauze Vrbětice a tomu, proč nakupoval nemovitosti ve Francii přes složitou strukturu offshorových firem. Mluvily s ním reportérky Deníku N Hanka Mazancová a Markéta Boubínová, které jsou hosty Studia N.

Epizoda 592Před pěti dny 35:09

Falešný Ovčáček: Pravý Ovčáček po mně nikdy nechtěl, abych stránku smazal. Udělal bych to

Osm let parodoval na Facebooku vyjádření mluvčího Hradu. Falešného Jiřího Ovčáčka sledovalo přes sto tisíc lidí. Před třemi lety získal jeho tvůrce Křišťálovou lupu. Proč se rozhodl skončit? Falešný Jiří Ovčáček je hostem Filipa Titlbacha ve Studiu N.

Epizoda 591Před týdnem 24:25

Proč by nás měla zajímat intelektuální pokora

Způsobů, jak definovat intelektuální pokoru, je několik. Všechny se ale shodnou v jednom: jde o schopnost přiznat vlastní omylnost. V čem přesně intelektuální pokora spočívá? Jací lidé jí nejčastěji disponují? Filip Titlbach mluví ve Studiu N s Karolínou Klinkovou.

Epizoda 590Před týdnem 27:10

O Rohlíku a švarcsystému

Kauza kolem odměňování kurýrů internetového obchodu Rohlík vyvolala debatu o tom, jestli je vztah mezi společností a řidiči nelegálním švarcsystémem. Společnost prošetřuje Státní úřad inspekce práce. Existenci švarcsystému ve firmě nasvědčují i výpovědi kurýrů, se kterými Deník N mluvil. Stát může ročně přicházet zhruba o čtvrt miliardy korun. Hostem Studia N je reportérka Michaela Janečková. Moderuje Filip Titlbach.

Epizoda 589Před týdnem 28:17

Velká změna marketingové strategie hnutí ANO

Dosud vládní hnutí ANO si zvyká na opoziční roli. V té zatím vyniká exministryně financí a šéfka poslaneckého klubu Alena Schillerová. Hnutí částečně obměnilo svůj marketingový tým a přišlo se strategií, jak z opozičních lavic uspět. Zjišťovali jsme, co se v Babišově hnutí po odchodu do opozice děje. Hostem Filipa Titlbacha je investigativní reportérka Deníku N Zdislava Pokorná.

Epizoda 588Před týdnem 19:18

Transakce, které měly zůstat navždy utajeny

Majitel TV Barrandov a vydavatelství Empresa Media Jaromír Soukup podle zjištění Deníku N posílal desítky milionů ze svých firem do offshorové schránky, jejíž majitel měl zůstat navždy utajen. Podle daňových expertů jde o uměle vytvořené schéma, které mohlo Soukupovi umožnit vyvést peníze z Česka a vyhnout se placení daní nebo skrýt skutečného příjemce peněz. Hostem Filipa Titlbacha je investigativní reportérka Deníku N Eliška Hradilková Bártová.  

Epizoda 587Před týdnem 35:31

Proč se část vědců nechává využívat dezinformátory

Část vědecké a lékařské obce se ocitla na jedné lodi s dezinformátory a konspirátory. Jak tito odborníci vnímají svou roli a kritiku? Hostem Filipa Titlbacha ve Studiu N je Jan Moláček.