Výlety
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Stropnický vodopád v Tereziině údolí u Nových Hradů je krásný v každém ročním období

Na dohled městečka Nové Hrady na jihu Čech čeká všechny návštěvníky krásný kout přírody. Na říčce Stropnici objeví totiž úchvatný vodopád. Byl sice vybudovaný uměle, ale jeho výška je úctyhodných patnáct metrů. A půvabný je v každém ročním období. Vede k němu romantická cesta Tereziným údolím.

03:29

Výlety

Vydává: Český rozhlas

Průvodce po nejzajímavějších místech Čech, Moravy a Slezska. Reportáže z hradů a zámků, tajemných, ale přístupných jeskyní a řady dalších cílů, které by neměly ujít vaší pozornosti.

Web

Dnes 03:53

Arcibiskupský zámek v Kroměříži vás provede reprezentačními sály v duchu adventního kalendáře

Interiéry raně barokního zámku v Kroměříži ve Zlínském kraji oblékli zámečtí floristé do slavnostního šatu a o adventních víkendech zpřístupnili veřejnosti. Že bude návštěva zámku jiná než v běžných dnech, poznáte hned u vstupu podle velkého vánočního věnce na dveřích.

Před čtyřmi dny 03:37

Nové Vojenské muzeum v Ostravě je dílem jednoho člověka. Nabízí především přehlídku uniforem

Ostrava má nové vojenské muzeum. Návštěvníci se v něm mohou seznámit s výstrojí z pozemních, námořních i leteckých bojů v Evropě a v Africe. Všechny vystavené uniformy a další předměty pocházejí ze sbírky jediného člověka, českotěšínského rodáka Pavla Pokorného.

Před pěti dny 03:08

Jednu z největších sbírek textilních rukavic v Evropě představuje muzeum v Aši

O západočeské Aši se na přelomu 18. a 19. století právem mluvilo jako o městě textilu. I když textilní výroba v regionu již téměř zanikla, ašské muzeum se stále snaží uchovat povědomí a znalosti o výrobě textilu i pro budoucí generace. Muzeum se nachází v krásné empírové budově, tak zvaném Zámečku na Mikulášském vrchu.

Před týdnem 03:14

V Krásném lese můžete nahlédnout do Grizzlochova mlýna. Jeho majitelé vám ukážou dochované zařízení

V Krásném lese v Krušných horách stojí hrázděné stavení bývalého vodního mlýna. V roce 2016 se do něj nastěhovali Renata Šoltová a Standa Grizzly Číhal. Ke své radosti zjistili, že ve stavení se nachází kompletní mlýnské zařízení. A ochotně ho ukazují kolemjdoucím turistům. V plánu mají i znovu roztočit mlýnské kolo.

Před týdnem 03:07

Virtuální expedice brněnské zoologické zahrady vás postaví tváří tvář divokým zvířatům

Můžete stát v centru jihomoravské metropole a zároveň se ocitnout uprostřed džungle mezi šimpanzi nebo v oceánu plném ryb. Jedinečný zážitek nabízí prostřednictvím virtuální reality brněnská zoo. Desítka speciálních filmů umožňuje pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí na vzdálenost doslova pár centimetrů. Otevřeno je celoročně každý den.

Před týdnem 03:17

V plzeňském muzeu najdete panenky různého stáří i velikosti. Působí neskutečně realisticky

Muzeum panenek se nachází v Plzni v Purkyňově ulici a při jeho návštěvě si na své přijdou nejen malí ale i velcí návštěvníci. Především samozřejmě návštěvnice. Děti se mohou s panenkami vyfotit a dokonce si i vypůjčit kostým. Dospělí pro změnu zavzpomínají na dětská léta, na dobu, kdy nějakou tu panenku sami doma měli.

Před týdnem 03:18

Vrch Brada na Jičínsku nabízí výhled do tří krajin. Do Českého ráje, Podkrkonoší a Polabí

Vrchol kopce Brada, který se nachází pět kilometrů severozápadně od Jičína, působí na příchozí magicky. I díky dominantnímu kříži a sochám svatých. Je to příhodné místo pro zastavení na naučné stezce s výhledem do tří krajin. A také relaxační bod, kde se vnímavý poutník cítí trochu nadpozemsky. K členitému terénu Brad a okolí patří i sport v podobě legendárního Mikulášského běhu.

Před týdnem 03:32

Kostel ve Vysokém Mýtě má výjimečný oltář. Monumentální obraz Petra Brandla bere dech

Kostel sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě v Pardubickém kraji má velmi bohatou historii. Dominantou jeho interiéru je sedmimetrový oltářní obraz jednoho z největších malířů českého vrcholného baroka Petra Brandla. A s velkou pravděpodobností se v něm skrývá i tvář samotného mistra.

Před týdnem 03:27

Na zámku Kačina u Kutné Hory si můžete vychutnat atmosféru unikátního zámeckého divadla

Zámek Kačina nedaleko středočeské Kutné Hory byl počátkem 19. století postaven jako reprezentační sídlo. V současnosti je sídlem jedinečných expozic Národního zemědělského muzea – Muzea českého venkova. Unikátní prvky kdysi luxusního šlechtického sídla se přitom dochovaly dodnes. Mezi nimi soukromé šlechtické rodinné divadlo.

Před týdnem 04:10

Ve Starém Městě mají unikátní Kovozoo. Zvířata vyrobená z kovového odpadu obývají bývalý cukrovar

Kovozoo ve Starém Městě na Uherskohradišťsku ve Zlínském kraji vznikla díky společnosti REC Group původně jako zážitková zahrada přidružená ke dvoru zpracování kovového odpadu. Za deset let existence se ale areál rozrostl o další prostory a inspirativní místa pro návštěvníky.