Casablanca
18. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Strmá krasavice Chumbu a majstrštyk roku. Češi zvládli prvovýstup na himálajskou šestitisícovku

Tři účastníci expedice na himálajskou horu Chumbu, Radoslav Groh, Petr Kejklíček a Juraj Koreň, vypráví o nádherném výstupu na vrchol, na kterém dosud nikdy nikdo nestál.

42:50

Casablanca

Vydává: Český rozhlas

Casablanca je magazín o cestování, exotice, poznávání, outdoorových sportech a dobrodružství.

Web

Před dvěma dny 46:46

Irák. Zažíval jsem pocity beznaděje v kolébce civilizace, vypráví cestovatel Vladimír Váchal

Emoční chaos prožívá zkušený cestovatel, tlumočník z perštiny a také výtvarník Vladimír Váchal po nedávném návratu z Iráku. Není to jeho první cesta do válkou zničeného státu, ale žádná země na něj ještě nikdy nepůsobila tak neutěšeně.

Před týdnem 42:32

Hory emocí. Vděčnost, zima, zranění. Hikerka Aneta Vachová vypráví o Pacific Crest Trailu

Pacific Crest Trail ze severu na jih nebyl zadarmo. Hikerka Aneta Vachová vypráví o samotě, přírodě, zranění na cestě i hledání vlastního tempa a komfortu dlouhé chůze.

Před 2 týdny 48:44

Pádlování v kanadské Arktidě! Cestovatel Milan Pachlopník líčí nejlepší a nezdravější divočinu světa

Vodák a cestovatel Milan Pachlopník si zamiloval severozápadní teritoria Kanady a arktickou tundru. Nejpřirozenější způsob pohybu v této krajině je po řekách. Strávil tam během minulých dvou dekád už tři a půl roku čistého času.

20. únor 2023 35:12

Nebát se a vyrazit. Cestovatelská Casablanca oslavila 17. narozeniny

I Pákistánci mají smysl pro humor. A jaký! Jak zdolat Japonsko na kole, ale jet pouze z kopce? Když máte dlouhou slackline, můžou přijít trable nejenom s rovnováhou, ale i se zloději a policií... 10. února se konal narozeninový večer cestovatelského podcastu Casablanca a nabídl přehlídku vypečených cestovatelských zážitků.

30. leden 2023 43:20

Hory jsou droga a Pyreneje ti dají tisíckrát víc, než sis vysnil, vypráví hikeři Kuboj a Fiki

Ivo Fikrle a Jakub Šolc alias Fiki a Kuboj společně „vytunili“ pyrenejskou trasu Haute Randonnée Pyrénéenne a stvořili svou vlastní „HRP Ultimate Crown“ s odbočkami na exponované hřebenovky a 3 nejvyšší vrcholy.

23. leden 2023 38:40

S dětmi do hor i prašné stepi. Rodina Zigáčkových brázdila Kazachstán a Kyrgyzstán na kole

Třítisícová sedla „Nebeských hor“, tedy kyrgyzského Ťan-šanu, a prašná step Kazachstánu. To vše zvládla cyklocestovatelská rodina Zigáčkových z východních Čech. Nový díl podcastu Casablanca je tak o rodinném cestování a Střední Asii.

15. leden 2023 52:45

Jak chytit čerta. O Austrálii, Tasmánii a ochraně fauny vypráví ošetřovatel David Vala z pražské zoo

Ošetřovatel David Vala z pražské ZOO vypráví o svých zkušenostech z Austrálie a projektech zoologické zahrady na záchranu fauny u „protinožců“.

8. leden 2023 46:31

Každý den vrchovatě dobrodružství. Pavlína Adam zdolala jako první Češka Great Himalaya Trail

1700 kilometrů přes celý Himálaj. Zhruba 240 000 metrů (!) převýšení. To je nepálský Great Himalaya Trail. Dosud ho zdolala jen stovka lidí. Jako první z Česka se mezi ně zařadila přírodovědkyně a cestovatelka Pavlína Adam. Navíc to bylo během monzunů a v čistě ženském týmu, což se dosud nikomu nepoštěstilo.

1. leden 2023 47:21

Nejlepší cestovatelské příběhy roku? Best of Casablanca 2022

Uplynulý rok byl v cestovatelském a outdoorovém magazínu Radia Wave plný skvělých hostů a příběhů. Vybíráme desítku z nich jako ohlédnutí. Mezi nimi prvovýstup v Himálajích, nezávislé cestování autostopem, na koloběžce, v rodinném obytňáku, desetitisíce kilometrů pěšky v horách a další zážitky.

25. prosinec 2022 42:54

Jaké jsou Vánoce na cestách? Ve stanu na Ukrajině, s Brazilci u bazénu, s rodinou v Íránu

Vánoční speciál Casablanky, cestovatelského a outdoorového magazínu, shromáždil zážitky tří hostů, kteří strávili mnohé Vánoce na cestách v zahraničí. V různých kulturách i v zemích, které tyto svátky vůbec neslaví.