Zprávy pro Plzeňský kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Stříbrské ostrůvky zápolily ve Svinné

Zkouška paměti, ale také i důvtipu či kondice, to je vše, co potřebují zástupci pěti obcí na Tachovsku, aby mohli porovnat své síly v soutěži Hry bez hranic.

03:51

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 00:39

Plzeňský lidový soubor a BROLN vystoupí na společném koncertě

Plzeňský lidový soubor slaví 70. narozeniny, přijďte to oslavit s námi! Slavnostní koncert proběhne 11. října od 18 hodin v Divadle Alfa v Plzni. Jako host navíc dorazí vynikající Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů (BROLN).

Před dvěma dny 03:43

V Tachově ubývají živnostníci, město chce podnikání podpořit

Až třetina živnostníků ubyla za posledních 10 let v Tachově. Vedení města proto zve přeživší podnikatele na byznys fóra a diskutuji s nimi o tom, jak tento nepříznivý trend zvrátit.

Před dvěma dny 03:01

Rodí se nová tradice Dne evropského folkloru

Plzeňský kraj je jednou z bašt folkloru. Kdo by neznal Chodské slavnosti nebo legendární rozhlasový pořad Hrají a zpívají Plzeňáci? Přímo v Plzni existuje několik lidových muzik a souborů – třeba Mladina. Tento soubor se připojil k nově vznikající tradici, jíž je Den evropského folkloru.

Před třemi dny 02:55

Tipy na víkend v Plzeňském kraji: ITEP, Finále, Svět knihy, Festival vína, Slavnosti jablek

Tento víkend je opravdu nabitý zajímavými akcemi. Filmový festival Finále, knižní a literární veletrh Svět knihy, Plzeňský festival vína nebo Slavnosti jablek v Nebílovech. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Před čtyřmi dny 03:22

Na Šumavě se revitalizují mokřady, cílem je zadržet vodu v krajině

Odvodňovací kanály a narovnané toky. I takové zásahy z minulých let mají vliv na současný nedostatek vody v krajině. Na Šumavě s tím bojuje projekt Život mokřadům.

Před čtyřmi dny 03:23

O předporodní kurzy fakultní nemocnice je stabilní zájem

Být na všechno připravená a mít maximum informací. S tím ženy navštěvují předporodní kurzy. Jeden takový nabízí i plzeňská fakultní nemocnice.

Před pěti dny 03:31

Do kaple v Kašperských Horách se vrátila socha Ježíšovy babičky

I když se ukradená socha svaté Anny z Kašperských Hor nikdy nenašla, figura Ježíšovy babičky Anny se do tamní kaple po desítkách let vrátila. Nikoli ta původní, ale její volná kopie. Jaký je její příběh?

Před pěti dny 02:57

Všeruby vyhrály soutěž v třídění odpadu, využívají služby odpadového manažera

Tušíte, co dělá odpadový manažer? Už několik měsíců jeho služby využívají například Všeruby na severním Plzeňsku. Poté, co město vyhrálo první místo v soutěži „My už třídit umíme", se chce odpadovému hospodářství věnovat do hloubky.

Před pěti dny 03:30

Sýry z Klatov putují do celé Evropy, doménou mlékárny je mozzarella

Klatovská mlékárna letos slaví sté narozeniny. Místo malého družstva Šumava byla na počátku 90. let minulého století v Klatovech jedna z největších a nejmodernějších mlékáren v Evropě. Dnes je jedním vlastníkem francouzská nadnárodní společnost Lactalis.

Před šesti dny 03:46

SDH v Plzni-Újezdě hledá nové členy

Dobrovolní hasiči v Plzni-Újezdě pátrají po nových lidech, kteří by obohatili jejich tým. Po odchodu několika členů se jim nedaří doplnit stavy. Pomohlo by více benefitů?