• Podcasty
  • Na férovku s Vavřincem Hradilkem
12. srpen 2021

Poslechněte si podcast: Stříbrný slalomář Lukáš Rohan: Vody se dodnes bojím, u sportu mě udržela skvělá parta

Lukáš a Jiří Rohanovi jsou z jedné velké vodácké rodiny. Lukáš před pár dny na olympiádě získal stříbro, stejně jako před lety právě jeho otec Jiří. „Ve vodáckém prostředí jsem od mala. Když jsem začínal závodit, neustále jsem poslouchal, že jsem syn dvojnásobného medailisty. Štvalo mě, že se nemluví o mně,“ směje se syn Lukáš, který se prý v dětství vody hodně bál. „Nechtěl jsem to tlačit. Pak se ale Lukáš chytl ve vodácké partě a zlomilo se to,“ vzpomíná táta Jiří.

31:16

Na férovku s Vavřincem Hradilkem

Vydává: Český rozhlas

Se svým hostem si povídá vodní slalomář, stříbrný medailista z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobný mistr světa Vavřinec Hradilek.

Web

Před pěti dny 29:34

Ondřej Kopecký: Chtěl jsem s atletikou skončit, ale Roman Šebrle mě nasměroval na správnou cestu

Momentálně nejlepším českým desetibojařem je atlet Ondřej Kopecký. Ve čtvrteční sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem vysvětlil, proč nakonec nestartoval na světovém šampionátu v Eugene. Rozpovídal se i o tom, jak probíhá spolupráce s trenérem Romanem Šebrlem, který se do atletického prostředí vrátil po x letech. Co odchovance pardubické atletiky nejvíce baví na desetibojařské komunitě? Užijte si celý rozhovor s borcem, který má osobní rekord 8310 bodů.

Před týdnem 41:52

Se svým hostem si povídá vodní slalomář, stříbrný medailista z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobný mistr světa

Moderuje Vavřinec Hradilek.

Před 2 týdny 33:12

Se svým hostem si povídá vodní slalomář, stříbrný medailista z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobný mistr světa

Moderuje Vavřinec Hradilek.

Před 3 týdny 36:57

Kanoista Radek Šlouf: Kvalifikační cesta do Tokia byla daleko těžší než samotný olympijský závod

V pořadu Na férovku s Vavřincem Hradilkem se střetli dva kamarádi od "vody". Pozvání do studia Radiožurnálu Sport totiž přijal kajakář Radek Šlouf. Jak bronzový olympijský medailista z Tokia zvládal větší zájem ze strany širší veřejnosti i médií? Proč pro něj bylo těžší se na vrchol loňské sezony nominovat než samotné olympijské finále? Předhání se ještě s parťákem Josefem Dostálem v tréninku? Poslechněte si celý rozhovor.

7. červenec 2022 30:35

Dálková plavkyně Jana Pechanová: Z olympijských účastí vzpomínám nejraději na Atény

Ve sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem si povídala dálková plavkyně Jana Pechanová. Jak držitelka čtyř bronzových medailí z mistrovství Evropy a stříbra ze světového šampionátu vzpomíná na kariéru? Jak je s odstupem času spokojená se čtyřnásobnou účastí a výsledky na olympijských hrách? Co jí momentálně naplňuje v životě po profesionální kariéře? Co jí baví na plavání v rybníce? Poslechněte si celý rozhovor s rodačkou z Rakovníka.

30. červen 2022 33:41

Rychlostní lyžař Radek Čermák: Rychlost je pro mě droga. Chci se svahem řítit dvě stě padesátkou

Ve sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem se tentokrát rozpovídal držitel českého rekordu v rychlostním sjezdovém lyžování Radek Čermák. Ze svahu je schopný svištět na lyžích až rychlostí 243 km/h. Jak moc je nebezpečný sport, kde se závodník snaží řítit z kopce dolů co nejrychlejším způsobem? Jak probíhá závod, který trvá zhruba pouhých 15 vteřin? Poslechněte si celý rozhovor s českým rekordmanem.

23. červen 2022 29:06

Freestylový motokrosař Petr Pilát: Během covidu mě drželi nad vodou mladí kluci z akademie

Ve čtvrteční sportovní talkshow Na férovku s Vavřincem Hradilkem se tentokrát rozpovídal freestylový motokrosař Petr Pilát. Energický závodník se může pochlubit i tím, že už ve čtrnácti letech vůbec jako první skočil backflip. Jak se k jeho sportu zpočátku stavěla rodina? Věří showmen, že v jeho FMX Junior Academy vyrostou noví úspěšní závodníci? Co chystá 2. července v Čerčanech za akci? Poslechněte si rozhovor s jezdcem, kterému se vžila přezdívka "Pilník".

16. červen 2022 28:13

Hokejista Roman Červenka: Kari Jalonen přinesl do týmu skvělou energii. Hráčům věřil

Hostem čtvrteční talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je kapitán bronzového týmu z nedávného MS v ledním hokeji a nejproduktivnější hráč celého turnaje Roman Červenka. Jak hodnotí reprezentačního trenéra Kariho Jalonena? A jaké je to žít a hrát hokej ve Švýcarsku? Poslechněte si celý rozhovor s hokejistou, který v reprezentaci debutoval v roce 2007 a od té doby patří k jejím oporám.

9. červen 2022 35:20

Na férovku s Vavřincem Hradilkem: Vodní slalomář Jakub Grigar: Na závody do Troji se moc těším. V Praze panuje vždy skvělá atmosféra

Svého kamaráda, kolegu, ale i soupeře Jakuba Grigara si do studia pozval Vavřinec Hradilek. Do pořadu Na férovku zavítal slovenský vodní slalomář, který pochází z Liptovského Mikuláše. Jak se stříbrný medailista z olympijských her v Tokiu těší na úvodní zastávku Světového poháru, který se koná o víkendu v pražské Troji? Jak řeší závodní váhu? Jaké byly jeho začátky s fotbalem a proč zůstal u vody? Poslechněte si celý rozhovor s usměvavým sportovcem ze Slovenska.

2. červen 2022 30:03

Sdruženář Tomáš Portyk: Výběr sportu byl víceméně jasný, protože táta i dědeček skákali na lyžích

Hostem čtvrteční talkshow Na férovku s Vavřincem Hradílkem je současně nejlepší český sdruženář a rodák z Lomnice nad Popelkou Tomáš Portyk. Jak probíhá letní příprava u sdruženářů? V čem pro něj před lety byla zlomová Olympiáda mládeže, kde získal zlatou medaili? Jakou úsměvnou a zároveň smutnou historku má z letošního startu v Pekingu? Poslechněte si celý rozhovor se sportovcem, který je v závodním kolotoči už od roku 2010!