Alex a host
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Alex a host: Střelec Jiří Lipták: Před závodem jsou si všichni rovni. Můžete být ve skvělé kondici a nezadaří se

V kyperské Larnace na mistrovství Evropy se mu podařilo trefit všechny terče. „Není to úplně běžné, ale mně se to povedlo i na předchozím poháru,“ říká dvojnásobný mistr Evropy a dvojnásobný bronzový medailista z Mistrovství světa.

24:52

Alex a host

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi.

Web

Před třemi dny 27:34

Halina Pawlowská: Kritiky si už nevšímám, ženská literatura je z mužského pohledu prostě legrační

Zpupně tvrdí, že pro své neotřelé rady si chodí do mozku. „Ne, ale vážně, vždy mě něco inspiruje, nějaká situace, o které pak přemýšlím, a pak se ji snažím zhustit a zbásnit. A nakonec dojdu třeba k závěru, že ‚Dokonalá matka miluje i spratka‘.“

Před čtyřmi dny 29:09

Rastislav Maďar: Proočkovanost je u nás na úrovni balkánských zemí, přitom zdravotnictví je dobré

Jméno epidemiologa Maďara se dostalo do širšího povědomí veřejnosti v době covidové pandemii. O covidu se už téměř nemluví, nemocnice se vrátily k běžným režimům, přesto ještě nepatří k běžným respiračním chorobám.

Před pěti dny 25:57

Hudebník Jiří Stivín: Povedlo se mi rozeznít i banán, ale ten to dlouho nevydržel

O Jiřím Stivínovi je známo, že zahraje na cokoliv dutého, je multiinstrumentalista, nevyhýbá se žádnému hudebnímu žánru a miluje improvizaci. Využívá i věci, které původně hudebními nástroji nejsou: hřebeny, lahve, gumové hadice a rozezněl i banán. „Ano, vsadil jsem se a podařilo se mi to. Banán ale nevydržel dlouho, protože shnil.“

Před šesti dny 27:10

Petr Martinák: Když paroduju politiky, nejdu po kauzách, raději je nechávám zpívat

Jeho hlasem promlouvá třeba Miloš Zeman, Václav Klaus, ale také Vlasta Burian. „To byl jeden z nejnáročnějších hlasů,“ říká imitátor.

Před týdnem 23:12

Prosincovému vysílání budou kralovat Pochoutkové Vánoce, říká ředitel regionálního vysílání rozhlasu

„Mám radost, že jsme letos zrealizovali Humoriádu na cestách nebo v létě projekt Cesta okolo Česka, kde jsme posluchačům dávali tipy na zajímavé výlety a zároveň jsme soutěžili o atraktivní pobyty,“ říká v pořadu Alex a host ředitel regionálního vysílání Jan Menger, který představil i vánoční projekty. A co Český rozhlas nabídne posluchačům v příštím roce, kdy bude slavit 100 let?

Před týdnem 29:18

Operní pěvec Marian Vojtko: Ze zdi jsem strhl lebky a vylepil tam Pavarottiho a Dominga

Má hlas jako zvon. Patří mezi operní a muzikálové zpěváky. V muzikálech ztvárnil Barona Prášila, Draculu nebo Fantoma opery, vystupuje se 4 Tenory a dal se na doktorandské studium.

Před týdnem 25:59

Herci dostali video, aby se doma mohli učit čarovat, říká režisér pohádky Princezna zakletá v čase 2

Pokračování pohádky Princezna zakletá v čase je právě v kinech. Hlavní postavy zůstaly, přibyly ale efekty a triky. A příští rok na jaře bude mít premiéru Zatmění, další film režiséra a scenáristy Petra Kubíka.

Před týdnem 25:56

Zpěvačka si před vystoupením musí hlídat, co pije a jí. Jednou mě zradila káva, říká Edita Randová

Vystupovala v Barceloně, Miláně, Sydney nebo v Chicagu, zpívala i v newyorské Carnegie Hall a dobyla i kolébku opery Itálii. Tomu ale předcházelo studium ekonomie a práce na letišti.

Před 2 týdny 26:47

Diabetolog Martin Prázný: Léčba cukrovky není o jednom rozhodnutí, pacient potřebuje životní plán

Diabetes neboli cukrovka je onemocnění velmi rozšířené a v posledních 50 letech stále stoupá. Často se odhalí při preventivní prohlídce. „Máme nezdravý životní styl, málo pohybu a stres. Hodně lidí, když chtějí zahnat stres, se jde najíst,“ vysvětluje profesor Martin Prázný, vedoucí diabetologického centra v Praze na Bulovce.

Před 2 týdny 23:43

Michael Kocáb o sametové revoluci: Některé věci jsem opravdu pochopil až po 30 letech

Michael Kocáb je nejen nadaný hudebník, byl jednou z výrazných postav sametové revoluce a zvažoval kandidaturu na prezidenta.