středo/věk
Epizoda 2715. leden 2023

Poslechněte si podcast: středo/věk/27

Slibovali jsme, že další, lednový díl budeme natáčet mezi 1. a 2. kolem prezidentských voleb. No, znáte nás, sliby (týkající se našeho podcastu) moc nedržíme, a tak jsme poslední díl natočili ještě před volbami. Můžete být v klidu, jsme snad jediný podcast, který v takovém předvolebním týdnu volby neřeší. Namísto nich vás čeká pravidelná dávka disputací nad vzděláváním, učiteli a učením jazyků, Vánocemi (dárky), vnímáním budoucnosti, Martinových zážitcích na Safari a úvahami nad možnostmi ChatGPT. Pro ty, kteří AI milují, tak níže najdete synopsi, kterou za nás zpracovala právě AI. “V poslední epizodě podcastu "Středověk" se tři bohatí chlápci ve středním věku baví o svých nejnovějších objevech v oblasti peněz, školství, safari a Vánoc. První z nich se pochlubí, jak se mu podařilo vydělat miliony dolarů, aniž by musel vstávat z gauče. Druhý se raduje z toho, že se mu podařilo zbavit se povinnosti vysílat děti do školy, protože prý jsou stejně k ničemu. Třetí vypráví o svém dobrodružství na safari, kde se mu podařilo ulovit nejen divoké zvíře, ale také místní ženu. A samozřejmě nechybí ani kritika našich milých učitelů na základní škole a nadávání na to jak je život v budoucnosti s prací s Chat GPT k ničemu. Poslouchejte a smějte se s námi, jak se jen tak lehce zbavujeme svých povinností a jak si stěžujeme na kvalitu učitelů, zatímco si užíváme luxusu všech kolem nás."

03:18:25

středo/věk

Vydává: Petr Mára, Martin Vymětal, Jan Dobrovský

Tři muži, tři kamarádi a jejich mnohdy tři různé pohledy na způsob jak proplout životem a nezaseknout se u toho ve středo/věku.

Web

Epizoda 3214. říjen 2023 03:02:41

středo/věk/32

Vítejte zpět u nej(zbytek si doplňte sami) podcastu v naší kotlině, po nesnesitelně dlouhých 6 měsících pauzy se vracíme v plné síle. Rozumíme všemu a názor máme také na vše. Stejně jako 99% našich spoluobčanů. Pojďte se s námi ponořit do hlubin kolektivní odpovědnosti, života s medvědy na procházce Amerikou, vztahů na pacifické hřebenovce, lamentováním nad kondicí USA, protože co si budeme povídat, je to Indie západu. Pokud se vám zdá, že tenhle díl je jen o Americe, tak se nebojte, to si jen jeden z nás dělal dost selektivní poznámky v průběhu natáčení.

Epizoda 3114. červenec 2023 02:13:16

středo/věk/31 - Bootleg Edition

Znáte to, je vokurková sezóna, venku řádí vedra, a češi tak zvládnou maximálně usmažit řízky na cestu do Chorvatska, nadávat na vládu, řešit třicítky v Praze a polemizovat nad vyděračským poplatkem od Michelinu. A tak nastal čas natočit další speciál, Středo/věk Bootleg Edition, který do téhle české pohody přesně zapadne diskusí o cenách tady a ve světě, o tom, jak je Lipno lepší než Zell am See, o AR od Applu a samozřejmě o tom, jak se Martinovi jde na jeho každoroční vycházce, tentokrát po PCT. (Dávejte pozor, v jeden moment přijde řeč i na jeho trail name.)

Epizoda 3021. duben 2023 01:27:30

středo/věk/30 - SPECIÁL

Tak dlouho jsme vám slibovali speciál, kdy se všichni tři sejdeme, a poletíme do Dubaje, až jsme to po letech odkládání zvládli. Sešli jsme se; v ^Liberci. Nečekejte v tomhle díle žádné diskuse nad virtuálními světy nebo umělou inteligencí, to už totiž zajímá mainstream a probírají to jak na Vinohradské 12, tak i v 5:59. V tomhle díle vás čeká, čistá, nefalšovaná, silikonová člověčinka, kterou zažijete jen na Oktagonu a v Hotelu Pytloun.

Epizoda 298. duben 2023 02:34:27

středo/věk/29

První díl páté řády, poslední dobou tam sázíme díl za dílem jak J.J. Abrams v LOST. No, snad se v té páté nebo šesté řadě nezblázníme anebo nepřidáme ke scientologům. Zatím se nám ale daří udržovat klasický mix témat, které nás a snad i vás baví. Rozjeli jsme to naší nedbalostí na odepisováním (omlouváme se všem), Martinovou posh cestou na Slovensko Ryanairem, posteskli jsme si nad koncem tří set poboček České pošty (to dost změní nás život) probrali klasicky zas pár seriálů abychom na chvíli zakotvili nad tématem života miliardářů a cenami obecně. Došlo i na srovnání housek z Rohlíku a Esky nebo otřením se o nerůstové hnutí (víc k němu snad ani psát raději nebudeme). Taková klasika, tři mudrcové ze Středověku; jen objednaný z Wishe…

Epizoda 284. březen 2023 03:15:55

středo/věk/28

Na finále třetí řady jsme připravili speciál, kdy jsme zodpovídali vaše otázky. No a jelikož se tradice nemají porušovat, tak jsme ji zopakovali. Jen tentokrát se špetkou naší nedůslednosti; otázek jsme zvládli jen pár, za to ale velmi důsledně. Než došlo na otázky, do detailu jsme probrali generativní umění a rozdíly mezi offline a online uměním. Že nevíte, o co jde? Nevadí, naše Meda Mládková, respektive Petr vám to vysvětlí. Následně nás vaše otázky zavedli do budoucnosti, kde bude dominantním prvkem právě AI. Není to sice poprvé, kdy jsme na podobné téma zabrousili, nicméně tentokrát máme pocit, že jsme se někam snad i dobrali a elegantně z toho vybrousili. Zdá se vám to jako nuda? I tu jsme přihodili na základně vašich otázek jako téma, kdy zkoumáme myšlenku, že i nuda může vést k tvořivosti a přemýšlení, byť je to pěkná fuška se do takové fáze vůbec dostat.

Epizoda 2618. prosinec 2022 03:43:09

středo/věk/26

Vánoce, Vánoce přicházejí a my vydáváme nový, speciální díl Středověku — vánoční, ve kterém snad Vánoce ani nezmíníme. Zato se ale hezky opřeme do Harryho (ne toho ze Sám doma) a Meghan (a tím taky nemyslíme druhou manželku Dona Drapera z Mad Men). Přidáme, jak už všichni asi dobře čekáte rozpravu o alkoholu, fastfoodech, tloustnutí a hubnutí a zasekneme se nad fascinací Petrem, jeho televizní hvězda totiž teď strmě padá vzhůru. Pak se ujme slova Martin o pacifické hřebenovce a hned z toho máte čtyřhodinový díl. Tak akorát na cestu z Holešovic na Chodov magistrálou.

Epizoda 2512. listopad 2022 04:01:26

středo/věk/25

Za tu dobu, co jsme se neviděli by snad už člověk zapomenul i jezdit na kole, my tam ale sázíme jednu věc za druhou. Více než sedm týdnů bez nás, bez hlubokých úvah nad skutečnou krásou, krásou Victoria's Secret Angels a krásou Lely Ceterové. Nad Lelou otevíráme oči Honzovi, kterému ukazujeme taje a krásy českého bulváru, přihodíme Ovčáčkovu svatbu, jeden krimi příběh jak z krimi zpráv a posteskneme si po železničním tunelu až na Jadran. Projektu, který strčí do kapsy i Milošův kanál Dunaj–Odra–Labe.

Epizoda 2424. září 2022 03:41:22

středo/věk/24

Po více než měsíci přichází další díl Středověku, který skladbou témat vypadá, jako kdyby z oka vypadl předešlým dílům. Takže klasika: Apple, katovna Alzy, katovna Přemka Forejta a katovna kočky z Monety; béčkový filmy, Bollywood, bába pod kořenem, bába na kandidátce, absence hodnot, šetření* a Královna. A navíc, jde o první díl, kdy Honza posílá znělku a synopsi do 3 dnů od natáčení. Vyvěste prapory, jen ale na půl žerdi.

Epizoda 2320. srpen 2022 02:47:50

středo/věk/23

Natankujte plnou, kupte si jízdenky na vlak, vytáhněte ty nejlepší běžecké boty, které máte nebo začněte dělat to, co obvykle děláte u nového Středověku. Další díl, zas přeplněný ginem, americkými zákony, pedofily, potraty a povodněmi. Nebyli bychom to ale my, kdyby tam zas nepadlo pár podcastů, filmů a samozřejmě lamentování nad investicemi nebo klukovské povídání o hodinkách. Zkrátka taková naše klasika — tři parádníci v triku o všem a o ničem.