Host ve studiu
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Strážmistr Arazim a Četnické humoresky v Salonu republiky aneb Život četníků nebyl žádný med

Vezmeme vás za četníky. Nejen do Hradce Králové, kde je v Muzeu východních Čech velká četnická výstava, ale také do Chlumce nad Cidlinou, kde mají pravou nefalšovanou četnickou stanici, která vás zavede zpět do časů první republiky a četnictva. Naším hostem je vrchní strážmistr chlumeckých četníků Miloš Bernart, který toho o četnické historii ví opravdu hodně.

11:08

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Včera 11:15

Absolutní romantika. Parta krkonošských přátel jako první na světě vylezla na Chumbu v Himálajích

Jedna vysoká hora v nepálských Himálajích, která měří skoro 7 000 metrů a jmenuje se Chumbu, patřila ještě před několika týdny do nevelké skupiny vrcholů, na kterých ještě nikdy nikdo nebyl. To už ale teď neplatí, protože na konci října na ni vystoupila čtveřice českých horolezců, mezi kterými nechyběl ani Radek Groh z Vrchlabí, náš dnešní host.

Před dvěma dny 10:27

Dechový orchestr města Hradce Králové staví na kamarádství a lásce k muzice. Vztahy na celý život

S našimi hosty vás pozveme na tradiční předvánoční koncert Dechového orchestru města Hradce Králové, který zazní ve čtvrtek 8. prosince v hradeckém Adalbertinu. A protože orchestru už je přes 100 let, tak se zatouláme i do hudební historie této úžasní kapely, která při žádných slavnostních okamžicích v Hradci Králové nesmí chybět.

Před třemi dny 10:48

Efektivita a výkon jsou pro mě důležitější než genderové pojetí, usmívá se první hradecká primátorka

Krajské město, Hradec Králové, má poprvé ve své historii primátorku. Předcházela tomu složitá povolební vyjednávání, která trvala skoro sedm týdnů, ale nakonec se vše povedlo a nová primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová zvolená za Hradecký demokratický klub už je tady s námi u rozhlasového mikrofonu.

Před čtyřmi dny 09:45

Smíření v Českém koutku. Vzpomínky pamětníků na poválečné osudy v česko-polsko-německém Kladsku

Pozveme vás na premiéru nového dokumentu o Kladsku. Ve středu 23. listopadu v kavárně Artyčok v Hradci Králové od 18:00 hodin. Jde o dokumentární film, který vychází z projektu Paměti národa Kladsko: smíření národů, a zaznamenává vzpomínky pamětníků, kteří se ve 30. letech narodili v Kladsku a pamatují příchod Němců i poválečné přesuny.

Před pěti dny 10:41

Starosta Vladan Kárník: Chlumec je krásné město uprostřed přírody, které má štěstí na skvělé lidi

Představujeme vám nová vedení měst a obcí v našem kraji, která se po podzimních volbách trošku proměnila. Někde zůstal starosta stejný, jinde mají starostu nového. A to je i případ Chlumce nad Cidlinou, kde se do čela radnice postavil Vladan Kárník, který šel do voleb za Sdružení nezávislých kandidátů, Nezávislí pro Chlumec.

Před týdnem 11:38

Volby jako vysvědčení. Občané „oznámkují“ politiky, jestli dělají svoji práci dobře, říká Jan Birke

Po komunálních volbách vám postupně představujeme nová vedení měst a obcí v našem Královéhradeckém kraji. Dnes je to starosta, který ovšem není nový a právě začal už své čtvrté funkční období v čele města Náchoda, sociální demokrat Jan Birke.

Před týdnem 10:17

Symbol času spojený s ruční prací a ohromnou pílí je vložen do projektu Milieu Světlany Pavlíčkové

Vypravíme se za uměním a představíme vám kurátorku Annu Horák Zemanovou. Ta výtvarné umění studovala i v zahraničí a teď připravila v Galerii moderního umění v Hradci Králové na Velkém náměstí moc zajímavou výstavu, na kterou vás samozřejmě společně pozveme.

Před týdnem 16:33

V mladých lidech dřímá ohromná síla. A když se pro něco nadchnou, jsou vděční za podporu dospělých

Bc. et Bc Kateřina Paterová a doc. Ing. Bc. Hana Tomášková, Ph.D. získaly mimořádné ocenění Univerzity Hradec Králové. Ve státní svátek, v Den boje za demokracii a svobodu, je k rozhlasovému mikrofonu pozvala moderátorka Pavla Kindernayová.

Před týdnem 13:11

Listopad 89 měl v sobě neuvěřitelný étos, vzpomínají divadelníci Lenka Loubalová a Martin Sedláček

Na události Sametové revoluce vzpomínají ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové Lenka Loubalová a Martin Sedláček z Klicperova divadla. K mikrofonu je pozvala moderátorka Pavla Kindernayová.

Před týdnem 10:33

Lékař Jaroslav Malý, držitel medaile Za zásluhy I. stupně: Měl jsem opravdu štěstí na skvělé učitele

Náš dnešní host, hradecký lékař a bývalý senátor, prof. MUDr. Jaroslav Malý, přebral osobně 28. října na Pražském hradě z rukou prezidenta republiky medaili za Zásluhy prvního stupně. Moc blahopřejeme!