GrowUP
10. leden 2022

Poslechněte si podcast: #stories: Marcel - Vysoká škola, život a?

Jak vnímal křesťanskou víru přesvědčený ateista? Co dělat, když vysoká škola nenaplňuje očekávání? A kde má Bůh místo mezi jinými náboženstvími? O tom všem se dozvíte v tomto životním příběhu pana Marcela.

10:49

GrowUP

Vydává: Tripolis Vysočina

Církev. Tohle slovo dneska bohužel nefrčí. Může být vůbec přitažlivá? A má víra mezi mladými ještě nějaký význam? Pojďme to společně zjistit a o trochu povyrůst! - každé pondělí vás čeká příběh života víry obyčejných lidí nebo rozhovor se zajímavým hostem - každý druhý pátek se můžete těšit na inspirativní biblické vyučování GrowUP!

Web

Před třemi dny 12:43

#stories: Katka - Barvitý příběh o ateistech, kteří našli pravého Boha

Příběh o ženě, která se musela ponořit do nejhlubších strachů, aby přetavila svůj ateismus v hledání Boha. Příběh o silných modlitbách, které změnily průběh nejednoho lidského života. Příběh o Bohu, který je mocnější, než si kdokoliv myslí.

Před týdnem 39:12

#talks speciál w/ Kuba Lofítek (hLáska) - Učednictví v praxi. Rozumí církev svému poslání dobře?

Tento speciální rozhovor vyšel ve spolupráci s podcastem hLáska, se kterým se natočily dvě volně provázané epizody! Druhou epizodu si doporučujeme po doposlechnutí tohoto dílu poslechnout také na přiloženém odkazu :) Jaké druhy učednictví můžeme v církevní praxi používat? Proč je dobré mít svého mentora/kouče? V čem spočívá poslání být učedníkem Ježíše? Nejen o tom jsme si povídali s moderátorem podcastu hLáska a Rádia7 - Kubou Lofítkem! Odkaz na propojenou epizodu hLásky: https://open.spotify.com/episode/2rkMf5wU0E5IJnoHWafS0y?si=6385cd8fe9124bb4 [https://open.spotify.com/episode/2rkMf5wU0E5IJnoHWafS0y?si=6385cd8fe9124bb4] Odkaz na sociální sítě podcastu: https://www.instagram.com/poradhlaska/?hl=cs

Před týdnem 30:02

#Bible - Křesťan a práce. Jak k ní přistupovat biblicky a jak ve své práci naplňovat roli křesťana?

Proč je tričko s křesťanským nápisem nebo rozečtená křesťanská kniha skvělou metodou sdílení evangelia na pracovišti? Jaký pohled bychom měli mít jako křesťané na vydělávané peníze? A není vlastně zbytečné pracovat, když Ježíš opět znovu přijde? Nejen těmito otázkami vás dnes provede Vojta Veselý!

Před 2 týdny 09:33

#stories: Zuzka - Příběh o hledání konce života a nalezení začátku života s Bohem

Příběh o sebevražedných myšlenkách, po kterých následovalo setkání s křesťany. Příběh o člověku, který svůj boj se životem převrátil ve vděčnost za svůj život. Příběh o Bohu, který dává našim životům smysl. Za dnešní příběh děkujeme platformě https://story316.cz/

Před 3 týdny 25:06

#Bible - Spravedlnost. Jak může být člověk spravedlivý a co přesně to znamená?

Co to je spravedlnost v očích právníka a v očích Bible? Jak člověk dosáhne toho, že je spravedlivý? A proč dokonale spravedlivý může být pouze Bůh? Poslechněte si dnešní vyučování, kterým vás provede Kuba Lorenc!

Sezóna 220. únor 2023 12:30

#stories: Lukáš - Předsudečný příběh o změně pohledu na stereotypní církev plnou skandálů

Příběh o pohledu na církev plnou sexuálních skandálů, historickou zkušenost čarodějnictví a kupčení s odpustkami. Příběh o člověku, který při bližším setkání s křesťany poznal, že církev neodpovídá jeho předsudkům. Příběh o Bohu, který nezapadá do našich stereotypních představ a překvapuje nás svou láskou.

Sezóna 213. únor 2023 01:01:45

#talks w/ Tomáš Toušek - EDGE Sports & Gaming. Frisbee a počítačové hry jako cesta k Bohu?

Sportuji mladí lidé v Česku málo? Jak funguje frisbee nebo hraní počítačových her jako prostředek evangelizace? A jak vypadala organizace EDGE v minulosti a jak vypadá dnes? Nejen o tom nám v této epizodě vyprávěl vedoucí EDGE Sports & Gaming - Tomáš Toušek! Jestli tě zajímá život EDGE, mrkni na jejich Facebook nebo Instagram! * https://www.facebook.com/edgeczech [https://www.facebook.com/edgeczech] * https://www.instagram.com/edgeczech/ [https://www.instagram.com/edgeczech/?fbclid=IwAR1sV622v0vLDYqLS7dGU1_Fg318zvHPGV305AZ7Ix8SPT9JirLuxGmdMB4] A pokud chceš o EDGE vědět ještě víc, ozvi se přímo Tomášovi na email ttousek@kam.cz!

Sezóna 210. únor 2023 26:02

#Bible - Aktivní pokoj. Jaká pravda je schovaná za Ježíšovými výroky o pokoji?

Proč Ježíš mluví o pokoji, kterého se dosahuje aktivně? Je třeba pro dosáhnutí pokoje odpočívat? A jak nám mohou pomoci plány aplikace YouVersion? V dnešním vyučování si poslechněte našeho podcastového učitele, Lukáše Beránka!

Sezóna 26. únor 2023 10:37

#stories - Jakub. Otevřený příběh o vlastních traumatech a sdílení hříchů

Příběh o strachu z cizích lidí, který přerostl až v rozmanité způsoby jejich vyhýbání. Příběh o člověku, který se nebál o svém problému promluvit. Příběh o Bohu, který velice často mluví právě skrze druhé lidi.

Sezóna 230. leden 2023 43:46

#talks w/ Greg & Kori Strock (USA) - Nelehká cesta misionářů do ČR. Co je na Češích šokovalo a co na nás obdivují?

Jak se stali misionáři a jak vypadá jejich příběh? Jak se Američané vůbec dozví o České republice? A jaký největší šok zažili v české kultuře? Dnešními speciálními hosty jsou misionáři a pracovníci Křesťanské akademie mladých - manželé Greg a Kori Strockovi!