GrowUP
13. prosinec 2021

Poslechněte si podcast: #stories: Louis Zamperini - Příběh o mučeném válečném vězni

Příběh o italsko-americkém veteránovi z II. světové války, který byl hrozivě mučen v japonských táborech. Příběh o nečekaném zvratu, který učinil z pomstychtivého muže křesťana, který dokázal odpustit. Zamperiniho příběh ukazuje, že i my bychom měli vidět své nepřátele Božíma očima a odpouštět jim.

17:04

GrowUP

Vydává: Tripolis Vysočina

Církev. Tohle slovo dneska bohužel nefrčí. Může být vůbec přitažlivá? A má víra mezi mladými ještě nějaký význam? Pojďme to společně zjistit a o trochu povyrůst! - každé pondělí vás čeká příběh života víry obyčejných lidí nebo rozhovor se zajímavým hostem - každý druhý pátek se můžete těšit na inspirativní biblické vyučování GrowUP!

Web

Dnes 39:46

Jubilejní 100. EPIZODA podcastu GrowUP zahajuje sérii: Jak (ne)číst Bibli?

Vážení posluchači, za poslední rok a půl najdete na našem kanále už celkem 100 epizod, skrze které jsme pomohli minimálně půl tisícu z vás povyrůst - a to je důvod k oslavě! Tím samozřejmě myslíme oslavě Ježíše Krista :) Na co se tak můžete v dnešní epizodě těšit? Vykopneme společně novou sérii vyučování s názvem Jak (ne)číst Bibli, a dozvíte se tak úplné základy, pokud Bibli vůbec neznáte, stejně jako význam některých složitých termínů jako exegeze, hermeneutika, konkordance anebo biblická kritika. Půjde ale o víc než to - skrze tuto sérii budete moci poznat Bibli ve svých souvislostech, kontextu a hlavně žánrovou rozmanitost, která se v ní nachází. V tomto díle vás provede Honza Herman mimo jiné i takzvaným "veršíčkováním" a jeho úskalími, dobovým kontextem biblických textů a v neposlední řadě praktickými tipy, jak zdokonalit své biblické znalosti vedoucí k poznání Boha.

Před čtyřmi dny 12:43

#stories: Katka - Barvitý příběh o ateistech, kteří našli pravého Boha

Příběh o ženě, která se musela ponořit do nejhlubších strachů, aby přetavila svůj ateismus v hledání Boha. Příběh o silných modlitbách, které změnily průběh nejednoho lidského života. Příběh o Bohu, který je mocnější, než si kdokoliv myslí.

Před týdnem 39:12

#talks speciál w/ Kuba Lofítek (hLáska) - Učednictví v praxi. Rozumí církev svému poslání dobře?

Tento speciální rozhovor vyšel ve spolupráci s podcastem hLáska, se kterým se natočily dvě volně provázané epizody! Druhou epizodu si doporučujeme po doposlechnutí tohoto dílu poslechnout také na přiloženém odkazu :) Jaké druhy učednictví můžeme v církevní praxi používat? Proč je dobré mít svého mentora/kouče? V čem spočívá poslání být učedníkem Ježíše? Nejen o tom jsme si povídali s moderátorem podcastu hLáska a Rádia7 - Kubou Lofítkem! Odkaz na propojenou epizodu hLásky: https://open.spotify.com/episode/2rkMf5wU0E5IJnoHWafS0y?si=6385cd8fe9124bb4 [https://open.spotify.com/episode/2rkMf5wU0E5IJnoHWafS0y?si=6385cd8fe9124bb4] Odkaz na sociální sítě podcastu: https://www.instagram.com/poradhlaska/?hl=cs

Před 2 týdny 30:02

#Bible - Křesťan a práce. Jak k ní přistupovat biblicky a jak ve své práci naplňovat roli křesťana?

Proč je tričko s křesťanským nápisem nebo rozečtená křesťanská kniha skvělou metodou sdílení evangelia na pracovišti? Jaký pohled bychom měli mít jako křesťané na vydělávané peníze? A není vlastně zbytečné pracovat, když Ježíš opět znovu přijde? Nejen těmito otázkami vás dnes provede Vojta Veselý!

Před 2 týdny 09:33

#stories: Zuzka - Příběh o hledání konce života a nalezení začátku života s Bohem

Příběh o sebevražedných myšlenkách, po kterých následovalo setkání s křesťany. Příběh o člověku, který svůj boj se životem převrátil ve vděčnost za svůj život. Příběh o Bohu, který dává našim životům smysl. Za dnešní příběh děkujeme platformě https://story316.cz/

24. únor 2023 25:06

#Bible - Spravedlnost. Jak může být člověk spravedlivý a co přesně to znamená?

Co to je spravedlnost v očích právníka a v očích Bible? Jak člověk dosáhne toho, že je spravedlivý? A proč dokonale spravedlivý může být pouze Bůh? Poslechněte si dnešní vyučování, kterým vás provede Kuba Lorenc!

Sezóna 220. únor 2023 12:30

#stories: Lukáš - Předsudečný příběh o změně pohledu na stereotypní církev plnou skandálů

Příběh o pohledu na církev plnou sexuálních skandálů, historickou zkušenost čarodějnictví a kupčení s odpustkami. Příběh o člověku, který při bližším setkání s křesťany poznal, že církev neodpovídá jeho předsudkům. Příběh o Bohu, který nezapadá do našich stereotypních představ a překvapuje nás svou láskou.

Sezóna 213. únor 2023 01:01:45

#talks w/ Tomáš Toušek - EDGE Sports & Gaming. Frisbee a počítačové hry jako cesta k Bohu?

Sportuji mladí lidé v Česku málo? Jak funguje frisbee nebo hraní počítačových her jako prostředek evangelizace? A jak vypadala organizace EDGE v minulosti a jak vypadá dnes? Nejen o tom nám v této epizodě vyprávěl vedoucí EDGE Sports & Gaming - Tomáš Toušek! Jestli tě zajímá život EDGE, mrkni na jejich Facebook nebo Instagram! * https://www.facebook.com/edgeczech [https://www.facebook.com/edgeczech] * https://www.instagram.com/edgeczech/ [https://www.instagram.com/edgeczech/?fbclid=IwAR1sV622v0vLDYqLS7dGU1_Fg318zvHPGV305AZ7Ix8SPT9JirLuxGmdMB4] A pokud chceš o EDGE vědět ještě víc, ozvi se přímo Tomášovi na email ttousek@kam.cz!

Sezóna 210. únor 2023 26:02

#Bible - Aktivní pokoj. Jaká pravda je schovaná za Ježíšovými výroky o pokoji?

Proč Ježíš mluví o pokoji, kterého se dosahuje aktivně? Je třeba pro dosáhnutí pokoje odpočívat? A jak nám mohou pomoci plány aplikace YouVersion? V dnešním vyučování si poslechněte našeho podcastového učitele, Lukáše Beránka!

Sezóna 26. únor 2023 10:37

#stories - Jakub. Otevřený příběh o vlastních traumatech a sdílení hříchů

Příběh o strachu z cizích lidí, který přerostl až v rozmanité způsoby jejich vyhýbání. Příběh o člověku, který se nebál o svém problému promluvit. Příběh o Bohu, který velice často mluví právě skrze druhé lidi.