Stopáž

Seznam Zprávy

Podcast pro ty, které zajímá, kam se za uplynulý týden posunul svět, ale nemají čas neustále sledovat Twitter. Komentovaný přehled těch nejdůležitějších nebo nejzajímavějších zpráv, které hýbaly světem, připravuje Jan Kordovský. Vychází každý pátek na Seznam Zprávách.

Web

Epizody

Před třemi dny
Epizoda 8623:18

Miliardový lobbing Vojtěcha Filipa. Z letiště ale nic nebude, říká reportér

Vojtěch Filip lobbuje za neprůhledný projekt, za kterým mohou stát teoreticky třeba černé peníze, říká reportér Vojtěch Blažek.

Před týdnem
Epizoda 8501:01:01

Dinosauři versus lithium. Velká hádka, kudy vede budoucnost elektromobility

Jeden se k elektroautům staví skepticky, druhý je nekriticky podporuje. Jak to dopadne, když do elektroauta posadíte zástupce obou nesmiřitelných táborů? Rozsoudí je podcast Stopáž.

Před 2 týdny
Epizoda 8427:37

Třetí dávka vakcíny jako nárazník před další vlnou. Pro koho vlastně je?

Hlavně dobrovolně. Česko se pouští do přeočkování třetí dávkou. Odborníci diskutují, nakolik je vlastně nutná a zda není nutné se zaměřit spíše na doočkování lidí v rizikových skupinách.

Před 3 týdny
Epizoda 8334:41

Apple bude kontrolovat fotky kvůli dětskému pornu. Metoda ale vzbuzuje obavy

Technologické firmy se pustily do boje s dětskou pornografií a zneužíváním dětí na internetu. Apple představil dvě nové metody, jak obsah kontrolovat - bezpečnostní experti ale namítají, že jedna z nich je zneužitelná.

20. srpen 2021
Epizoda 8231:57

V Česku se investuje dost, ale nestaví se, co je potřeba

Peněz teče do české dopravy spoustu. Jde jen o to, jak je strategicky použít a zalepit rozdíly mezi regiony, říká dopravní novinář Jan Sůra v podcastu Stopáž.

6. srpen 2021
Epizoda 8129:52

Na hranici EU. Litva se potýká s dezinformacemi i vlnou migrantů

Malý pobaltský stát, který sousedí s Běloruskem a ruskou Kaliningradskou oblastí, je zároveň členem EU a NATO. Jak se Litva potýká s aktuální migrační vlnou, ve Stopáži popisuje reportér Seznam Zpráv Filip Harzer.

30. červenec 2021
Epizoda 8035:32

Volby rozhodnou čtyři kraje, Bartoš s Babišem si to rozdají v Ústí

Volební stratégové finišují kandidátní listiny v jednotlivých krajích. Pozornost se upíná hlavně do Ústeckého kraje, kde se odehraje premiérský souboj mezi Andrejem Babišem a Ivanem Bartošem z koalice „Barkušan“.

23. červenec 2021
Epizoda 7942:01

Rok na vsi během pandemie. Tak klidné Vánoce už nikdy nezažiju, říká farmář

Jak se s pandemií srovnala jedna rodina závislá na cestovním ruchu a zemědělství v horské obci?

16. červenec 2021
Epizoda 7843:17

Miliardářské výlety do kosmu mají svůj přínos. Letěl bych se SpaceX, říká expert

Kosmické lety v podání miliardářů mají potenciál i pro vědecký výzkum. Čím více firem se jimi bude zabývat, tím více bude vesmírná ekonomika sílit a technologicky se rozvíjet, říká odborník Dušan Majer.

9. červenec 2021
Epizoda 7728:24

Proč nechat Baldu mluvit? Chci ukázat dopady dezinformací, říká reportérka

Jaromíra Baldu nebyl těžké k rozhovoru přemluvit. Zvažovala jsem, jestli je to etické, ale chtěla jsem ilustrovat, jak dokážou člověka „zblbnout“ dezinformace v řetězových emailech, říká Kristina Ciroková.