Zprávy ČRo Olomouc
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Šternberská nemocnice má nové pracoviště magnetické rezonance. Pacienti se mohou objednávat již nyní

Původní prádelnu v areálu šternberské nemocnice nahradilo pracoviště magnetické rezonance za několik desítek milionů korun. V regionu by se díky tomu měly zkrátit čekací doby na toto vyšetření. Provoz šternberská magnetická rezonance zahájí na začátku dubna.

02:02

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 02:10

Rozhledna na Velkém Kosíři hledá nového provozovatele. Jaký je k tomu důvod?

Zástupci obcí sdružených v Mikroregionu Kosířsko hledají nového provozovatele oblíbené rozhledny na Velkém Kosíři. Turisté mají totiž o výstup na vyhlídku velký zájem a to i mimo oficiální otevírací dobu. Pro vesnice je ale takový provoz náročné zajistit, a tak hledají nájemce.

Včera 02:01

Sigma má další výhru a patří ji šestá příčka. K výhře nad Boleslaví pomohl i navrátilec Macík

Fotbalisté Sigmy Olomouc letos v lize ještě neprohráli. Mladou Boleslav porazili 2:0, když obě branky padly po standardních situacích.

Včera 02:12

Tvrdá rána chvíli před koncem. Musíme to hodit za hlavu, vyzývá útočník Plášek před zápasy na Hané

Hokejisté Olomouce prohráli i druhý čtvrtfinálový zápas na ledě Pardubic. Východočechům podlehli 0:2 a stejně prohrávají celkově i v sérii. Ta se nyní přesouvá na Hanou, kde se bude hrát v úterý a ve středu.

Před dvěma dny 02:17

Chvílemi jsme byli jak na Matějské, kroutil hlavou Káňa. Co musí Mora proti Pardubicím zlepšit?

Olomoučtí hokejisté prohráli první zápas čtvrtfinále extraligového play-off na ledě Pardubic 1:5. Po neuznaném gólu Dynama se dostali do vedení Hanáci, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí rychle vývoj zápasu otočili a svého soupeře do výrazných šancí nepouštěli. Převahu měli ve všech statistikách, ať to byly góly, střely, nebo vyhraná vhazování.

Před třemi dny 02:15

Moravské divadlo v Olomouci představí premiéru komedie Ryba ve čtyřech. Je poctou pro čtveřici herců

Moravské divadlo v Olomouci v pátek večer uvede v premiéře černou komedii s názvem Ryba ve čtyřech. Inscenace s kriminální zápletkou podle rozhlasové hry Wolfganga Kohlhaaseho a Rity Zimmerové z roku 1968 se na české divadelní scéně objevuje podesáté.

Před čtyřmi dny 00:45

Silničáři uzavřeli silnici na trase Přerov - Rokytnice a už ji neobnoví. Kudy se teď bude jezdit?

Ve středu naposledy se řidiči mohli projet po silnici mezi Rokytnicí a Přerovem. Zhruba kilometr a půl dlouhou cestu druhé třídy silničáři ráno uzavřeli a provoz na ní už neobnoví. Silnice musí ustoupit stavbě nového dálničního úseku.

Před čtyřmi dny 02:01

V zimě bahno, v létě prach. Tak to vypadá už dva roky v Polomi, kde staví nový dálniční úsek

Jako na velkém staveništi žijí už druhým rokem obyvatelé Polomi na Přerovsku. Ve středu obce pracuje těžká technika silničářů, kteří mění čtyřproudovou cestu první třídy na dálnici.

Před čtyřmi dny 02:02

Skládka na Jelením kopci v Hranicích se dočkala rozšíření. Proč investici přivítali i ekologové?

Skládka na Jelením kopci v Hranicích má nově dvojnásobnou kapacitu. Vybudování nových ploch přišlo na sedmnáct milionů korun. Stejnou částku firma Ekoltes, která skládku provozuje, zaplatila za novou techniku. Na nákladech investice se bude podílet i radnice.

Před pěti dny 01:32

Galerii sociální fotografie v Olomouci slaví deset let své existence. Balancuje mezi uměním a vědou

Galerii sociální fotografie najdete jen v Olomouci. Hostí výhradě výstavy snímků se sociálním přesahem. A tak není divu, že u jejího vzniku stál Jindřich Štreit. Jeden z nejvýznamnějších dokumentárních fotografů v Česku. V těchto dnech si připomínají zakladatelé Galerie sociální fotografie desetileté výročí založení.

Před pěti dny 01:56

Mora ve skvělé kulise dotáhla postup do čtvrtfinále. Konrád ocenil Orsavu a sám zažil jedno „poprvé“

Hokejisté Olomouce postoupili do čtvrtfinále extraligy. Karlovy Vary porazili 3:0 a celou sérii tak získali v poměru 3:1 na zápasy. V posledním utkání je výrazně podržel brankář Branislav Konrád, který poprvé ve vyřazovací části vychytal čisté konto, a tučný podpis pod postupem měl také útočník Jakub Orsava. Nyní půjde Mora na vítěze základní části z Pardubic.