Mezi čtyřma očima
16. červen 2022

Poslechněte si podcast: Štěpán Kozub: Neexistuje téma, ze kterého by se nedala udělat legrace, záleží na úmyslu a formě

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herec, komik a umělecký ředitel Divadla Mír Štěpán Kozub. V rozhovoru s Helenou Šulcovou mluvili o uskupení Tři Tygři, hraní v covidu, vztahu k Ostravě i bolestivé ztrátě otce. Narodil se v Bohumíně, rok žil v Karviné a velkou část svého života prožil nedaleko polské hranice v Javorníku. Právě teď je ale jeho domovem Ostrava a jak Kozub v podcastu říká, mělo by to tak i zůstat. I přesto, že pro většinu umělců byla pandemie devastující, Kozubovi a Divadlu Mír covid spíše pomohl. „Pro mě to byl paradox, ale já jsem měl mnohem více práce než běžně.“ Jasný názor má v rozhovoru také na humor a korektnost. Podle něj neexistuje téma, ze kterého by se nedala dělat legrace, ale záleží na úmyslu a formě. „Pokud jde člověk na komika, podepisuje takovou nepsanou dohodu, že jde na komika a ví, že komik je od toho, aby věci zesměšňoval a dělal si z nich legraci. To, že si z něčeho dělá legraci a je to třeba explicitní vtip nebo tvrdý ještě neznamená, že si to ten komik myslí.“

29:40

Mezi čtyřma očima

Vydává: Youradio Talk

Helena Šulcová a její hosté: Otevřeně, uvolněně a bez cenzury. Nový podcast každý čtvrtek v 10:00 na Youradio Talk.

Web

Před dvěma dny 24:26

Jana Plodková: Myslím si, že je důležitý mít sny, abychom měli kam směřovat

Hostem dalšího dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Jana Plodková. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o výměnách rolí ve filmu, sáňkování mezi scénami i o Vánocích.

Před týdnem 28:25

Eliška Křenková: Když vezmu práci jen kvůli penězům, tak jsem strašně nešťastná.

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Eliška Křenková.  „Cítila jsem obrovský tlak, že musím být stále lepší,“ prozradila. „Pak jsem ale na sebe přestala být tak přísná a začala se mít radši.“ Proč původně odmítla roli v novém filmu Hranice lásky? Jak se jí natáčeli erotické scény? „Film je iluze. Vášnivé scény ve filmu rozhodně při natáčení vášnivé nejsou. Naopak je to dost nepříjemné,“ říká. Kolik bere za natáčení Heleně Šulcové neprozradila: „Zeptejte se mého agenta. Věci, které mi vadí, jsem si přehodila na jiné lidi, aby to dělali za mě,“ říká. Kvůli penězům ale práci nebere. „Zjistila jsem, že když vezmu práci jen kvůli penězům, tak jsem strašně nešťastná.“ Koho hraje v nové pohádce Princezna zakletá v čase a proč ji kvůli seriálu Ulice málem vyhodili ze střední školy?   To vše prozradila v podcastu Mezi čtyřma očima.

Před 2 týdny 25:09

Pavel Šťastný: Logo Občanského fóra je jedno z mála, kde není název, a přesto všichni vědí, o co jde

„Vždy jsem chtěl být vedle politiky, nechtěl jsem být jen s jednou politickou stranou,“ říká autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný. I když se ke tvorbě log prý dostal náhodou, za život už udělal asi 400 log pro různé firmy, mimo jiné i pro Seznam, nebo Datart. Nedávno společně s 29 umělci z celé Evropy přemaloval Lennonovu zeď v Praze a její repliku se vystavuje v různých evropských městech. Jak vzniklo legendární logo Občanského fóra a proč se pak cítil jako dělník revoluce? A co bude tvořit v Saudské Arábii? Dozvíte se v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima.

Před 3 týdny 28:32

Anna Kameníková: V novém filmu Grand Prix hodně křičím

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Anna Kameníková. S Helenou Šulcovou si povídaly o jídle, manželství, novém českém filmu Grand Prix a životě v Aténách, kde natáčela řecký seriál Greek Salad.

3. listopad 2022 32:35

Helena Horská: Buďme opatrní z hlediska našich výdajů, nedělejme ukvapená rozhodnutí, vytvářejme si rezervy, ale nenechme se tou negativní náladou úplně nakazit!

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je hlavní ekonomka Raiffeisenbank a poradkyně premiéra Helena Horská. S moderátorkou Helenou Šulcovou se bavili o současné ekonomické krizi, válce na Ukrajině a blížících se volbách prezidenta a jeho pravomocích.

27. říjen 2022 20:26

Rastislav Iliev: Bojíme se líbat na ulici, aby nás někdo nezmlátil, za tuto atmosféru můžou i politici svými homofobními výroky

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je slovenský moderátor Rastislav Iliev. Jeho ostrý výstup v televizi po brutální vraždě Juraje a Matúše před bratislavským klubem Tepláreň zaplavil na několik dní sociální sítě i média. On sám ale říká, že není hrdina, těmi jsou podle něj právě Juraj a Matúš. V rozhovoru s Helenou Šulcovou tak mluví o tom, jak tento krok ovlivnil jeho život nebo jestli na Slovensku dělají politici od té doby dost pro narovnání práv LGBT+ lidí. „Kdyby to politici mysleli vážně, prošel by na Slovensku návrh o spolužití týden po teroristickém činu, oni ho ale smetli ze stolu.“ Jak na situaci reagují média na Slovensku? A ovlivňuje politická vyjádření to, že jsou o víkendu na Slovensku volby? O tom všem v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima. 

20. říjen 2022 21:47

Pavla Beretová: Když víš, co chceš, tak můžeš!

Hostem nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je herečka Pavla Beretová. S Helenou Šulcovou si povídaly o podzimní melancholii, o premiéře Vánočního příběhu, o tom, jak rychle opouští role i o setkání s Medou Mládkovou.

13. říjen 2022 20:53

Mariana Prachařová: Při výběru spolupráce si představuju, jestli se u postování fotky budu stydět

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je herečka, zpěvačka, influencerka Mariana Prachařová. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o tom, jak často se dívá na Instagram, proč se sociálními sítěmi už nepomáhá mámě, jak je to vlastně s tím herectvím nebo zda chce být profesionální zpěvačkou. Zajímá vás koli kčasu tráví denně na sociálních sítích? A proč nemá TikTok? Nebo jaké je to číst články o svém životě v médiích? O tom všem v novém dílu podcastu Mezi čtyřma očima.

6. říjen 2022 26:32

Atrey Rae: Funkční potrava je pro tělo dar, kvůli kulturistice jsem dřív jedl šest kuřecích řízků denně

Hostem podcastu Mezi čtyřma očima je zakladatel společnost Wild & Coco Atrey Rae. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídali o vzniku firmy, výživě nebo o tom, jak se z Filipa Říhy stal Atrey Rae. 

29. září 2022 24:01

Lucie Černá: Evropu 2 už mám uzavřenou, návrat zpět neplánuji

Hostkou nového dílu podcastu Mezi čtyřma očima je moderátorka Lucie Černá. V rozhovoru s Helenou Šulcovou si povídaly o rádiích Evropa 2 a Frekvence 1, přesunu do Poděbrad i o tom, jak se jí osobně dotkla válka na Ukrajině.