Ponte reports
10. únor 2023

Poslechněte si podcast: Štěpán Javůrek – ředitel Destinační agentury Krušnohoří: Krušné hory jsou destinace pro každého

O propagaci a turismus v Krušných horách se nově stará Destinační agentura Krušnohoří. Jejím ředitelem se stal Štěpán Javůrek, kterého veřejnost zná hlavně jako spisovatele, autora příběhů o Krušných horách. Jak se vypořádá s velkými horami, ležícími na území dvou krajů? Jak to udělat, aby turisté zůstávali v horách déle a víc tu utráceli? Jak spojit zájmy turistů, místních obyvatel i podnikatelů? A co si myslí o plánu udělat z hor Chráněnou krajinnou oblast? Dozvíte od Štěpána Javůrka v dnešním Ponte Reports.

23:00

Ponte reports

Vydává: Ponte Records

V pořadu Ponte reports uslyšíte zajímavé rozhovory s ještě zajímavějšími lidmi nejen z Mostecka.

Web

Včera 23:38

Jiří Šlajsna – historik: Inter arma silent musae…?

V duchu tohoto starého rčení Ve válce Múzy mlčí, se ponese Muzejní noc v chomutovském muzeu, která proběhne v sobotu 7. října od 17 – 22 hodin. Tématika vojenské historie ovládne Muzejní noc, během níž na vás čeká bohatý program, otevřené expozice a výstavy, včetně Výstavy století. Dnešní rozhovor, ale především sobotní Muzejní noc vám příblíží vojenskou historii od středověku po současnost a i Vy se můžete stát králem střelců muzejní noci. Nenechte si ujít dnešní rozhovor v Ponte reports, ani Muzejní noc v Oblastním muzeu v Chomutově.

Před týdnem 25:33

Jana Žitná – Živnostník roku 2023 ÚK: Na obraz stačí ampulka kremačního popela

Má dnešní hostka získala titul „Živnostník roku 2023 Ústeckého kraje“ za velmi netradiční počin. Aplikuje kremační popel do obrazů. Už to samo o sobě je dost originální. A aplikuje ho technikou, která je chráněna úřadem průmyslového vlastnictví. V dnešním rozhovoru jsme si povídali nejen o výtvarné dílně z kremačního popela, ale také o pohřebnictví obecně. Jak vnímáme smrt, jakému pohřbívání dáváme přednost, jsme v tomto ohledu spíše konzervativci nebo rádi zkoušíme nové věci? Nejen o tom všem je dnešní Ponte reports.

Před týdnem 18:18

Miloslava Kučerová – tisková mluvčí United Energy: Když věk je jen číslo

U příležitosti 80. výročí od zahájení výstavby elektrárny v Komořanech uspořádala United Energy výstavu s názvem „Když věk je jen číslo“. Jmenovitě jsou pod výstavou podepsány její autorky Miloslava Kučerová a Kateřina Táborská, které výstavu připravovaly přes půl roku a jak říká má dnešní hostka, aby bylo co nejvíce materiálu, prolezla každý kout teplárny, až jí kolegové měli plné zuby. Vyplatilo se, v Oblastním muzeu a galerii v Mostě můžete vidět až do 29. listopadu zmapovaných 80 let proměn komořanské elektrárny a teplárny v čase. Více o výstavě v dnešním rozhovoru.

Před týdnem 17:43

Miroslav Nyklíček – režisér, herec DS KLAS: Na naše premiéry bývá plno

Divadelní spolek KLas má v Klášterci nad Ohří dlouholetou tradici. Je to dokonce aktuálně jediný divadelní spolek respektive soubor, který v Klášterci nad Ohří působí. Svědčí o tom také obsáhlý ansámbl, který má přes 30 členů. KLas zařazuje pravidelně jednou ročně do svého repertoáru jednu premiéru a krom divadelních představení pořádá různé divadelní přehlídky. Jaký žánr DS KLas preferuje? S jakými inscenacemi potěšil mosteckého diváka ve Studiu3 a jaký má můj dnešní host rituál? Více v dnešním rozhovoru v Ponte reports.

Před 2 týdny 17:24

Jiří Rumpík – umělecký šéf činohry MDM: Herecké platy jsou mizerné

Po prázdninách, kdy herecký ansábl mosteckého divadla relaxoval, se sešel opět v plné síle na prknech, která znamenají svět, aby začal zkoušet na první poprázdninovou premiéru, kterou je známé dílo Antoine de Saint-Exupéryho, Malý princ. To ale není zdaleka jediné, co se v divadle děje. 6. září proběhlo oblíbené Divadelní vinobraní, diváci se dále mohou těšit na tradiční festival Young for Young, oblíbenou Noc divadel a do konce roku i na další premiéry. Jaké akce a inscenace Městské divadlo Most pro své příznivce ještě chystá, se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Před 2 týdny 22:39

Miroslava Zemanová – Jarmark chutí: V Teplicích na kolonádě se bude vařit zdravě a chutně

Chuť jíst, chuť pít, chuť relaxovat, chuť cestovat, chuť žít. A jaké jsou ty vaše chutě? Spoustu ze svých chutí můžete ukojit na Jarmarku chutí v Teplicích, kde se 22. – 23. 9. koná již třetí ročník této jedinečné akce. Na kolonádě Domu kultury a v přilehlém okolí ochutnáte celou řadu dobrot, vařit budete s profesionálními kuchaři i s herečkou Markétou Hrubešovou, ujít byste si neměli nechat přednášky s odborníky nejen na zdravou výživu a těšit se můžete i na doprovodný program. Více o Jarmarku chutí v dnešním rozhovoru.

Před 2 týdny 15:50

Markéta Matušíková – Sanitka přání: Za splnění přání se u nás neplatí

Sanitka přání je nádherný projekt, který pacientům v terminálním stadiu či dlouhodobě nemocným plní přání. Sanitka přání může své klienty vzít na výlet do rodného města, navštívit fotbalový zápas či se setkat s příbuznými. Stačí se zaregistrovat na webu Sanitky přání a čekat na telefonát od koordinátora projektu. Kde všude Sanitka přání funguje? Jaká přání již splnila? S jakým přáním měli nejvíc práce? To se dozvíte v rozhovoru s místopředsedkyní Sanitky přání Markétou Matušíkovou v dnešním Ponte reports.

Před 3 týdny 20:34

Jaroslav Špička – Chrám chmele a piva Žatec: Míříme do UNESCO!?

Vypuknou v Žatci v neděli bouřlivé oslavy? Rozhodne se o tom v daleké Saudské Arábii, kde zasedá Výbor světového dědictví. Ten vyřkne verdikt, zda se po téměř dvacetiletém úsilí podaří zapsat město Žatec a chmelařskou krajinu Žatecka na seznam světového dědictví UNESCO. O stoupající nervozitě, žateckém patriotismu a jedinečnosti chmelařství na Žatecku jsme si v dnešním Ponte Reports povídali s ředitelem Chrámu chmele a piva a jedním z manažerů nominace Jaroslavem Špičkou.

Před 3 týdny 26:18

Zdeněk Drexler – výživový poradce, osobní trenér: Okolo stravování panuje stále spousta mýtů

Strava a cvičení jdou ruku v ruce. Když budeme makat a špatně jíst, nebo naopak dobře jíst a nehýbat se, bude to jenom poloviční úsilí s polovičním výsledkem. Okolo stravování panuje celá řada mýtů, na které v dnešním rozhovoru taky přijde řeč, a dozvíte se např., jak je to se sacharidy k večeři, kolikrát denně bychom měli správně jíst nebo jak prospěšný je pro naše tělo přerušovaný půst. Můj dnešní host má letité osobní zkušenosti, a to jak se schazováním váhy, tak budováním svalů a fyzičky. Nenechte si ujít dnešní Ponte reports.

4. září 2023 13:54

Pavlína Mašková – Salesiánské středisko Teplice: Stavíme Živý dům

Ruina bývalých jeslí v teplické čtvrti Trnovany se mění v Živý dům. Budují ho tam tepličtí Salesiáni, kteří se věnují péči o sociálně znevýhodněné děti. Kdy se Živý dům otevře? K čemu bude sloužit a kdo do něj bude moci přijít? Nakolik jsou Trnovany problematická čtvrť, která potřebuje zvláštní péči? A na čem je založena práce Salesiánů? V Ponte Reports o tom mluví Pavlína Mašková ze Salesiánského střediska v Teplicích. https://www.facebook.com/salesiani.trnovany