Svět zvířat
21. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Máte ve svém okolí nějakého psího pomocníka či hrdinu? Přihlaste ho do ankety Statečné psí srdce

Statečné psí srdce, tak se jmenuje anketa, o které se bavíme s jedním z organizátorů Dušanem Stuchlíkem.

29:52

Svět zvířat

Vydává: Český rozhlas

Žádné zvíře není tak malé, aby nám nemohlo být největším přítelem a žádné není tak velké, aby se nevešlo do našeho srdce…

Web

Včera 32:23

Hostem Světa zvířat dnes bude veterinář MVDr. Jan Křeček

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá. Telefon do studia je 475 212 212. Své dotazy můžete psát na email: host@sever.rozhlas.cz

Před týdnem 21:02

Teraristiku zvládnou s dobrým vedením i děti. Důkazem je sedmiletá Terezka z Ústí nad Labem

S Petrou Svobodovou a její sedmiletou dcerkou Terezkou se vydáváme do světa teraristiky. Terezka se s pomocí maminky stará o několik zvířat – má například hada, ježka bělobřichého, pagekona Satana a už také ví, co který ten tvor potřebuje ke spokojenému životu.

Před 2 týdny 25:50

Co kočka, to jiná povaha, upozorňuje kočičí psycholožka Klára Nevečeřalová

S kočičí psycholožkou Klárou Nevečeřalovou probíráme tzv. kočičí bylinky – šantu kočičí a kozlík. Obě tyto bylinky kočky milují a můžeme jimi proto ovlivňovat jejich chování.

Před 3 týdny 26:52

O životě netopýrů a mýtech kolem nich se zoologem

Proč mají netopýři tak špatnou pověst a vzbuzují strach? Nejen o tom si povídáme se zoologem Pavlem Bendou.

11. listopad 2023 23:05

Iva Kučerová si před časem pořídila papouška druhu žako ?

jmenuje se Bertík a paní Iva i ti, kteří Bertíka sledují na videích, si s ním už užili spoustu legrace. Ale jak náročný je chov papouška žako, jak vypadá jídelníček, jak se naučil opakovat slova i konverzovat, co potřebuje ke spokojenému životu ? o tom všem si bude s Ivou Kučerovou povídat Slávka Brádlová. A prý se do hovoru přidá i Bertík.

4. listopad 2023 27:42

Chovatelská poradna: Morčata od A do Z

S dlouholetou chovatelkou morčat Lenkou Jeřábkovou z chovatelské stanice Albis probíráme přezimování morčat, pokud je chováme venku. Bavíme se i o nejlepším složení jídelníčku, zdravotních problémech těchto zvířat a také jak bránit nechtěnému rozšiřování chovu.

28. říjen 2023 19:59

O životě kanárků s jejich chovatelem

Zpívá líp slavík nebo kanárek? Dá se výživou ovlivnit kvalita kanárčího zpěvu? Nebo co vůbec takový ptáček potřebuje jako potravu?

14. říjen 2023 25:36

Veterinární poradna: výživa koček a její úskalí

S MVDr. Leošem Železným tentokrát probíráme výživu koček. Dozvíte se například to, proč je mléko pro kočky nevhodné, stejně jako lidské jídlo, které je solené a kořeněné.

7. říjen 2023 23:09

O vlcích a jejich životě u nás s koordinátorkou Vlčích hlídek v Krušných horách

Štěpánka Kadlecová, koordinátorka Vlčích hlídek v Krušných horách, sebou nepřivedla do studia Českého rozhlasu Sever vlka, ale československého vlčáka jménem Nukilig.