Na cestách s Petrem Voldánem
30. leden 2023

Poslechněte si podcast: Stále neobjevené Skotsko. S Petrem Voldánem za Robinsonem, husitou, Nessie, whisky i šperky z vřesu

Poslední lednové vydání pořadu Na cestách s Petrem Voldánem zahajuje novinku - každé poslední pondělí v měsíci bude v několika ohledech jiné. Především půjde o veřejnou nahrávku pořadu. Ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové a kavárnou v tomto unikátním prostoru budu připravovat cestopisné vyprávění nejen pro vás posluchače, ale také pro účastníky nahrávky.

33:11

Na cestách s Petrem Voldánem

Vydává: Český rozhlas

Talkshow Petra Voldána a jeho hostů.

Web

Před třemi dny 36:49

Na cestách s divadlem a s hercem Jiřím Vyšohlídem a ředitelem Divadla Drak Tomášem Jarkovským

Přehled cest královehradeckého divadla Drak do zahraničí je za jeho existenci úctyhodný - diváci viděli umění členů této přední scény v 38 zemích pěti kontinentů světa. Myslím dostatečný důvod k tomu, abych pozval do talk show “Na cestách s Petrem Voldánem” alespoň dva zástupce dnes už legendárního loutkového divadla Drak.

Před týdnem 31:58

Z Nového Bydžova až do F1? S automechaniky Tomášem Hovorkou a Filipem Bajorou nejen o Rallye Dakar

Rallye Dakar poutá pozornost nejen fanoušků motorismu. Exotika, adrenalin, neuvěřitelné příběhy, to je mix, který už od roku 1978 vyvolává zájem a stal se nedílnou součástí dění na konci končícího a počátku nového roku. Ale nejen zkušenost s tímto závodem bude tématem nejnovějšího pokračovaní rozhlasové talk show "Na cestách s Petrem Voldánem".

Před 2 týdny 34:20

Dlouhá je cesta do vesmíru! Kosmonaut Vladimír Remek a kandidát ESA na let do kosmu Aleš Svoboda

Cestovat s námi můžete na rozhlasových vlnách tentokrát asi nejvýš, jak to jde - až na oběžnou dráhu kolem Země. Navíc přesně v době, kdy před čtyřiceti pěti lety mohl domovskou planetu sledovat z vesmírného komplexu Saljut 6 Vladimír Remek. Zatím jediný náš kosmonaut.

Před 3 týdny 30:26

Na cestách s Petrem Voldánem po tajemném Irsku. Kameny, brambory, trojlístek, koně, pivo i whiskey

Také v posledním únorovém vydání pořadu Na cestách s Petrem Voldánem - tak jako na konci ledna - budete cestovat jen se mnou. Tentokrát se vydáme na Irský ostrov. A znovu uslyšíte veřejnou nahrávku pořadu, kterou jsme pořídili ve spolupráci s Muzeem východních Čech v Hradci Králové a kavárnou v tomto unikátním prostoru.

20. únor 2023 32:11

Za velrybou do hlubin aneb Do vod světových moří s naším prvním akvanautem Pavlem Grossem

Kdo je akvanaut a jaký má tento výraz vztah k obdobnému kosmonaut? V dalším pokračování pořadu "Na cestách s Petrem Voldánem" to vysvětluje ten nejpovolanější - akvanaut Pavel Gross. První náš akvanaut, kterého ale málokdo u nás zná. Ve světě je ale uznávaným specialistou, průkopníkem, potápěčem, společně s Jaroslavem Kohoutem výrobce pěti malých ponorek a mohl bych v jeho aktivitách pokračovat.

13. únor 2023 35:59

Do Slovinska, na Broumovsko i do Krkonoš, ale hlavně pěšky s Petrem Voldánem a Kateřinou Voňkovou

Kateřina Voňková je průvodkyní, tlumočnicí, ale hlavně vášnivou cestovatelkou. Z dopravních prostředků nejvíc věří - svým nohám. Ne že by se například do oblíbeného Slovinska nebo mnohem vzdálenější Brazílie (o té bude v pořadu také řeč) vypravila po svých. Ale na místa chodí nejraději pěšky. Zemi si tak prý lépe prohlédne, je blíž k místním lidem, může cítit vůně různých destinací.

6. únor 2023 35:36

S koníčkem až do vesmíru! Sběratel Julius Cacka o raketové poště a lovcích kosmických autogramů

Také jste v mládí cestovali do exotických koutů světa a přitom neopustili obývák? Stačilo listovat v albu známek s obrázky z různých zemí a ten zoubkovaný svět byl najednou hrozně blízko. Stejně jako já a mnozí z vás to měl zhruba od devíti let můj host v pořadu Na cestách Julius Cacka.

23. leden 2023 32:58

S jazzem až do Jihoafrické republiky aneb Na cestách se zpěvačkou Barborou Tellingerovou

Zpěvačka a hudební pedagožka Babora Tellingerová prožila padesát let na jihu Afriky. S rodiči tam odešla jako malé děvče a tak není divu, že občas v rozhovoru hledá česká slova. Impulzivní a bezprostřední žena ale občas o to trefněji charakterizuje zkušenosti a zážitky ze života v Jihoafrické republice i cest kontinentem.

16. leden 2023 32:29

10 rodů a spousta cest. Do světa za modrou krví s Františkem Kinským v třetí řadě televizního cyklu

Potomek jednoho z nejstarších českých šlechtických rodů František Kinský putoval s televizním štábem v uplynulých několika letech po stopách dalších deseti aristokratických rodů, aby připravili už třetí pokračování populárních dokumentů. A tak jsem se s Františkem Kinským sešel znovu u mikrofonu pořadu Na cestách s Petrem Voldánem, abychom navázali na naše rozhlasové výpravy.