Dopolední host
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Stačilo napsat, co vše děláme. Křemže vyhrála obě kategorie soutěže Obec přátelská rodině a seniorům

Za své aktivity získala v roce 2018 titul Žena Českokrumlovska. Alena Nováková z Křemže je zastupitelkou, členkou výboru místní akční skupiny, vzdělavatelkou Sokola, trenérkou orientačního běhu, pořadatelkou závodů i řady akcí, koordinátorkou Tříkrálové sbírky a Mateřského centra Křemílek a ještě sociální pracovnicí v domově pro seniory. Ve svých mnoha činnostech tedy snoubí péči o děti, dospělé i příslušníky nejstarší generace.

23:34

Dopolední host

Vydává: Český rozhlas

Zajímavá témata z různých oborů, moderátor a hosté, kteří musí dát odpověď.

Web

Před dvěma dny 26:34

Odpad ze žlutých popelnic na střechy. Studenti se svým nápadem vyhráli soutěž, už mají i firmu

Díru na trhu v oblasti fotovoltaiky objevila trojice kamarádů z českobudějovické průmyslovky. Se svým nápadem dobyli podnikatelskou soutěž mladých Jihoczech. Dnes mají Mirek Dvořák, v současnosti student Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích, a dvojčata Aleš a Vít Baštovi z Českého vysokého učení technického v Praze vlastní firmu. Vyvíjejí plastové nosníky pro solární panely.

Před třemi dny 30:04

Po vzoru Vyprávěj sepsala herečka Věra Hlaváčková příběhy svého mládí. I z nich by mohl být seriál

Život je krásně tragikomický. Pod tímto titulem se skrývá úsměvné vyprávění, které o svém dětství a mládí sepsala herečka Jihočeského divadla Věra Hlaváčková. Historky teď dostaly rozhlasovou podobu, ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice je načetla sama autorka.

Před šesti dny 26:48

Změna času vychází letos na Smrtnou neděli

O starých tradicích a o tom, jak si naši předci odpočítávali čas do Velikonoc s etnografem Václavem Holasem.

Před týdnem 30:47

Vyřídí si poštu a zároveň nakoupí

Náhradou za zrušené pobočky České pošty může být služba Pošta Partner. Není to s ní ale jednoduché, podmínky jsou prý nastaveny nepříznivě, víc o tom členky Sdružení místních samospráv ČR.

Před týdnem 27:51

Krafferova zahrada v Jindřichově Hradci je inspirativní místo, kterým kráčela historie

Nádherná barokní zahrada, prvorepublikové zahradnictví i otisk minulého režimu. Před dvěma lety se Krafferovy zahrady ujalo trio nadšenců, zahradních architektů, kteří z ní chtějí vytvořit příjemný veřejný prostor. Jednou z nich je Michaela Zudová, která zahradě dává kus svého srdce.

Před týdnem 23:59

Nastražte oči, uši a mobilní aplikaci

Stát se amatérským ornitologem můžete na pozorovatelně nad Vrbenskými rybníky. Jak na to prozradí Jana Píchová z Jihočeské centrály cestovního ruchu.

Před týdnem 28:11

Chci vaši páteř vzít a pomocí cviků a lan ji srovnat

Spirální stabilizaci, která zbavuje bolesti, zvyšuje efektivitu pohybu a navíc zkrášluje tělo, představuje terapeut Jakub Dvořák. Průměrný vek jeho klientů je 65 let.

Před týdnem 24:44

Vznášet se na obláčku se nedoporučuje

Čeho se báli Keltové, když se strachovali, že jim nebe spadne na hlavu? Poezií odpovídá meteoroložka Eva Plášilová.

Před 2 týdny 36:11

Těžký to bylo a ještě bude. Ale šou lidem uděláme!

Začíná play off letošní volejbalové extraligy. Na čtvrtfinálové zápasy Jihostroje zve trenér Vojtěch Zach!

Před 2 týdny 27:31

Pokud nemáte velké uši jako naše babičky a dědové, nedělejte si kopřivové kůry, radí bylinkářka

Budoucí bylinkářce změnila život kniha Zdraví z boží lékárny od rakouské spisovatelky a bylinkářky Marii Treben. Bylinkám a zdraví pak Radmila Malinovská věnovala už celý život.