17. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Srdce mám široké, vejde se do něj hodně míst, říká budějovický primátor Jiří Svoboda

Primátor města České Budějovice Jiří Svoboda tvrdí, že místem jeho srdce jsou celé jižní Čechy. Přesto přiznává, že mezi ta oblíbená v přírodě patří okolí řek Blanice a Volyňka. Je totiž vášnivým rybářem.

04:35

Místa v srdci

Vydává: Český rozhlas

Jihočeské osobnosti vás nechají nahlédnout na místa, která mají rádi.

Web

Před dvěma dny 04:50

Místa v srdci kulináře Petra Stupky

Osobnosti nechávají nahlédnout na oblíbená místa. Kuchařský čaroděj Petr Stupka před padesáti lety propadl kouzlu Novohradských hor a rád prozradí proč. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před týdnem 02:54

Napsala čtyři kuchařské knihy a také více než rok byla kuchařkou prezidenta Václava Havla

To všechno je Čirina Košíková. Mirce Nezvalové prozradila, že k jižních Čechám má dlouholetý vztah, ale její srdce patří i jiným místům.

Před 2 týdny 04:01

Místa v srdci Ladislava Zibury

Osobnosti nechávají nahlédnout na oblíbená místa. Cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura sice projel i prošel velký kus světa, přesto má stále rád svá budějovická zastavení. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Před 3 týdny 04:40

Místa v srdci archeoložky Zuzany Thomové

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Archeoložka Jihočeského muzea Zuzana Thomová se netají tím, že ji láká podzemí, ale ráda má i centrum Českých Budějovic. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

21. květen 2022 04:43

Místa v srdci milovníka vltavínů Milana Prchala

Jihočeské osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Vltavínový guru Milan Prchal, který míval největší sbírku vltavínů v republice, prozradil, že pořád má své lokality, kam chodí. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

14. květen 2022 05:16

Místa v srdci astronoma Miloše Tichého

Jihočeské osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Tentokrát vás asi překvapí, že astronom z kleťské hvězdárny Miloš Tichý se rád vydává do Branišovského lesa. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

7. květen 2022 03:11

Proč by v Budějovicích chtěl žít každý? To vysvětlí sám Zdeněk Svěrák

Představovat předního českého herce a scénáristu Zdeňka Svěráka určitě není potřeba, ale možná nevíte, kde relaxuje a jak si plánuje dovolenou.

30. duben 2022 03:29

Na Doudlebsku je pořád co nacházet

Novinář a spisovatel Jan Štifter se mimo jiné vyzná ze své lásky nejen k Doudlebsku.

23. duben 2022 04:36

Místa v srdci fotografa a vydavatele Milana Bindera

Osobnosti nechávají nahlédnout na svá oblíbená místa. Fotograf a vydavatel Milan Binder prozradí, proč ho stále lákají především České Budějovice. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

16. duben 2022 02:35

Místa v srdci hudebního skladatele Ondřeje Soukupa

Osobnosti nechávají nahlédnout na oblíbená místa. Hudební skladatel Ondřej Soukup prozradí, že miluje Šumavu, především jedno fascinující místo u vesnice Hojsova stráž. K poslechu zve Mirka Nezvalová.