• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před dvěma dny

Poslechněte si podcast: Spousta turistů v tropických dnech míří do Krkonoš. Láká se příznivější počasí a také nižší teploty

Hodně turistů se v současném tropickém počasí vydává do Krkonoš. Cílem je přečkat současná vedra v chladnějších podmínkách. Horští záchranáři ale před výlety do hor upozorňují turisty, aby si trasy pečlivě naplánovali, měli s sebou potřebné věci a nespoléhali pouze na nabídku horských chat a bud.

01:57

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 03:11

Do Josefova u Jaroměře míří milovníci metalu. Na festivalu Brutal Assault zahraje 150 interpretů

Do Jaroměře - Josefova na Náchodsku začínají přijíždět účastníci letošního hudebního festivalu Brutal Assault. Akce zaměřena na heavy metal začíná zítra, už dnes se ale otevírají kempy pro návštěvníky. Na jednotlivých pódiích zahraje 150 kapel, ty poslední v noci ze soboty na neděli. Aktuální informace nabízí reportér Václav Plecháček.

Dnes 02:47

Provoz hradeckého KACPU končí. Ukrajinští uprchlíci před válkou ale bez pomoci nezůstanou

Ubývá lidí, kteří do Česka utíkají před válkou na Ukrajině. Krajská asistenční centra pomoci tak už nejsou tolik vytížená jako v minulých měsících a některá proto úplně zavírají. A dneškem ukončí činnost i hradecké asistenční středisko.

Dnes 01:40

Zájem lidí o druhou posilující očkovací dávku proti covidu-19 v Královéhradeckém kraji dál roste

V Královéhradeckém kraji se nechalo za tři týdny očkovat druhou posilovací dávkou proti koronaviru přes dva a půl tisíce lidí a zájem dále stoupá. Od příštího pondělí by měl fungovat celostátní centrální rezervační systém. Například hradecká fakultní nemocnice k tomu rozšíří otevírací dobu svého očkovacího centra.

Včera 01:52

Většina studentů středních škol má prázdniny, budoucí zahradníci v Kopidlně ale musí chodit na praxi

Místo opalovací louky dlouhé záhony plné květin, místo koupaliště tropický skleník. Studenti Střední školy zahradnické v Kopidlně tráví část prázdnin na letní praxi. Plejí školní skleníky, sklízí zeleninu, zavlažují a trhají květiny. Bez jejich pomoci by to podle mistrových možné nebylo. Rostliny totiž potřebují každodenní péči. Obzvlášť v současných velmi horkých dnech.

Včera 02:56

Rozsáhlý stavební ruch v Jičíně otevírá dveře k poznávání historie lidského osídlení na tomto území

U bývalého zámku pod Čeřovkou v Jičíně archeologové zachytili tarasní zdi jezuitské zahrady a pravděpodobně i sušárnu ovoce se zbytky kachlových kamen.

Před dvěma dny 01:44

Přibývá úrazů na elektrokoloběžkách, často na nich lidé jezdí bez ochranné helmy a pod vlivem

Lékaři v nemocnicích v Královéhradeckém kraji musí ošetřovat více úrazů po jízdě na elektrokoloběžkách. Při pádu nebo srážce si někteří lidé i těžce poraní hlavu, ruce nebo nohy. Jezdci totiž často nenosí ochranné pomůcky a také řídí pod vlivem alkoholu.

Před třemi dny 01:48

V centru Hradce Králové pokračují práce na křižovatce Fortna. Od září by se tam měla vrátit MHD

Pátým měsícem pokračuje přestavba důležité dopravní křižovatky Fortna v centru Hradce Králové. Místo nebezpečného křížení ve tvaru T bude na místě kruhový objezd. Současně město opravuje i přilehlý Moravský most. Stavbaři teď už oblast začínají finálně připravovat na to, aby se tam od září mohly vrátit alespoň vozy městské hromadné dopravy.

Před třemi dny 02:10

Po palivovém dřevu je podle lesníků velká poptávka, dodávky se ale kvůli kůrovcové těžbě zpožďují

Ceny palivového dřeva jsou aktuálně ve srovnání s loňskem až dvojnásobné, zájem lidí je ale i tak mimořádný. Dodávky se přitom na mnoha místech zpožďují, vlastníci lesů totiž techniku potřebují především na kůrovcovou těžbu.

Před třemi dny 02:02

Máte doma dítě školou povinné? Nezapomeňte na včasný nákup školních pomůcek v papírnictví

Některá papírnictví v Královéhradeckém kraji už hlásí větší zájem zákazníků o školní potřeby. Největší nápor očekávají obchodníci před koncem prázdnin a začátkem září. Někde budou vypomáhat brigádníci, jinde plánují rozšířit otevírací dobu.