3. leden 2022

Poslechněte si podcast: Chceme, aby se Češi zase radovali ze skoků na lyžích, říká vedoucí výpravy české reprezentace

Také Jihočeský kraj má zastoupení na Turné čtyř můstků. Mezi skokany na lyžích je totiž místopředseda úseku skoku Svazu lyžařů České republiky Jan Baier, který se k regionu hrdě hlásí. A o skocích umí krásně vyprávět.

06:00

Sportovní ozvěny

Vydává: Český rozhlas

Ohlédnutí za sportovními událostmi uplynulého víkendu v jižních Čechách.

Web

Před týdnem 06:02

Hokejbal vznikl v Českých Budějovicích. Sídlištní sport baví děti i muže, kteří hrají první ligu

Na hřišti sportovního klubu Pedagog České Budějovice se hrálo čtvrtfinále play off první ligy hokejbalu. Domácí se střetli s Buldoky z Brna. A o světě hokejbalu vyprávěl šéf českobudějovického klubu Přemysl Horák.

Před 2 týdny 06:02

Další sezona už bude beze mě, říká trenér Dynama David Horejš

V úvodu aktuálních Sportovních ozvěn vyrazíme na discgolfové hřiště, poté na fotbal, připomeneme si výsledky jihočeských klubů a také kam můžete vyrazit v týdnu za sportem.

Před 3 týdny 05:58

Sportovní ozvěny navštívily Davida Lafatu v Olešníku

Lafata je velkou osobností jihočeského sportu. Góly střílel jako na běžícím pásmu a jeden dal i o tomto víkendu. Olešníku pomohl k výhře v krajském přeboru nad Dražicemi 3:0.

18. duben 2022 06:01

Florbalová mistryně přijela s medailí do českobudějovického klubu, ve kterém začínala

Veronika Rybičková vyhrála mistrovský titul. Florbalistka z jihu Čech nastupuje za Ostravu a teď se s krásnou zlatou medailí vrátila do SK Meťák. Tedy českobudějovického klubu, kde s florbalem začínala.

11. duben 2022 06:01

Úspěch dorosteneckých fotbalistů Igly České Budějovice připomene po 50 letech výstava

Před padesáti lety vyhrála fotbalová parta Igly České Budějovice dorostenecký přebor České republiky. Jihočeši tehdy bojovali o federální zlato s bratislavským Slovanem. Člen týmu Jiří Krauskopf teď připravuje vzpomínkovou výstavu.

4. duben 2022 06:02

Ten zápas se vůbec neměl hrát, zlobil se trenér budějovického Dynama po utkání ve sněhu

Fotbalisté Dynama České Budějovice remizovali v utkání první ligy se Zlínem 2:2. Zápas ovlivnilo sněžení a trenér Dynama David Horejš ho ani moc hodnotit nechtěl.

28. březen 2022 06:01

Jedno vítězství chybí českobudějovickým hokejistům k postupu do semifinále extraligy

Motor České Budějovice vede ve čtvrtfinálové sérii hokejové extraligy nad Pardubicemi 3:1 na zápasy. Potřebuje tedy ještě jedno vítězství, aby postoupil do semifinále, mezi čtyři nejlepší české týmy. Po dvou výhrách na domácím ledě, Motor vyhrál i jeden ze zápasů v aréně soupeře.

21. březen 2022 02:15

České Budějovice mají nejlepší plavecký bazén v zemi. Shodli se na tom závodníci v anketě

Plavci dorazili do Českých Budějovic. Klub, který se jmenuje Plavání, připravil mistrovství České republiky týmů. V roli organizátora byl muž, který ve své sportovní kariéře přeplaval kanál La Manche.

14. březen 2022 06:05

Pěšky, na kole i na sněžnicích. Nadšenci stoupají na vrchol hory Kleť několikrát týdně

Kleťáci jsou sportovci, kteří pravidelně vyrážejí na horu Kleť. Její vrchol leží 1087 metrů nad mořem. Jedním z těch, kteří ho zdolávají opakovaně už několik let, je Marek Svoboda. Někdy jede i na kole, v zimě používá sněžnice.

7. březen 2022 06:01

Vyřazení Rusů ze všech soutěží znamená pro sportovce tragédii, myslí si trenérka gymnastiky

V klubu moderní gymnastiky v Českých Budějovicích působí ruská trenérka. Její svěřenkyní je i sedmiletá Ukrajinka Dáša. A i když ruská invaze na Ukrajině silně zasáhla také svět sportu, tady to na tréninku není znát.