20. září 2021

Poslechněte si podcast: Šachový festival v Českých Budějovicích se zařadil mezi nejvýznamnější turnaje

Talentovaní šachisté musí každý rok odehrát určitý počet těžkých partií. Proto Jiřího Havlíčka z šachové školy v Českých Budějovicích napadlo uspořádat hned tři turnaje na jednom místě.

05:59

Sportovní ozvěny

Vydává: Český rozhlas

Ohlédnutí za sportovními událostmi uplynulého víkendu v jižních Čechách.

Web

Včera 06:00

Mladí jihočeští fotbalisté změří síly s italskou špičkou

Hráči a trenéři Regionální fotbalové akademie Jihočeského kraje vyrážejí do Itálie. Čekají je zápasy v 630 kilometrů vzdáleném městečku Bussolengo. Jihočeši se utkají s týmy Hellas Verona a Atalanta Bergamo.

Před týdnem 06:02

Hokejbal vznikl v Českých Budějovicích. Sídlištní sport baví děti i muže, kteří hrají první ligu

Na hřišti sportovního klubu Pedagog České Budějovice se hrálo čtvrtfinále play off první ligy hokejbalu. Domácí se střetli s Buldoky z Brna. A o světě hokejbalu vyprávěl šéf českobudějovického klubu Přemysl Horák.

Před 2 týdny 06:02

Další sezona už bude beze mě, říká trenér Dynama David Horejš

V úvodu aktuálních Sportovních ozvěn vyrazíme na discgolfové hřiště, poté na fotbal, připomeneme si výsledky jihočeských klubů a také kam můžete vyrazit v týdnu za sportem.

Před 3 týdny 05:58

Sportovní ozvěny navštívily Davida Lafatu v Olešníku

Lafata je velkou osobností jihočeského sportu. Góly střílel jako na běžícím pásmu a jeden dal i o tomto víkendu. Olešníku pomohl k výhře v krajském přeboru nad Dražicemi 3:0.

18. duben 2022 06:01

Florbalová mistryně přijela s medailí do českobudějovického klubu, ve kterém začínala

Veronika Rybičková vyhrála mistrovský titul. Florbalistka z jihu Čech nastupuje za Ostravu a teď se s krásnou zlatou medailí vrátila do SK Meťák. Tedy českobudějovického klubu, kde s florbalem začínala.

11. duben 2022 06:01

Úspěch dorosteneckých fotbalistů Igly České Budějovice připomene po 50 letech výstava

Před padesáti lety vyhrála fotbalová parta Igly České Budějovice dorostenecký přebor České republiky. Jihočeši tehdy bojovali o federální zlato s bratislavským Slovanem. Člen týmu Jiří Krauskopf teď připravuje vzpomínkovou výstavu.

4. duben 2022 06:02

Ten zápas se vůbec neměl hrát, zlobil se trenér budějovického Dynama po utkání ve sněhu

Fotbalisté Dynama České Budějovice remizovali v utkání první ligy se Zlínem 2:2. Zápas ovlivnilo sněžení a trenér Dynama David Horejš ho ani moc hodnotit nechtěl.

28. březen 2022 06:01

Jedno vítězství chybí českobudějovickým hokejistům k postupu do semifinále extraligy

Motor České Budějovice vede ve čtvrtfinálové sérii hokejové extraligy nad Pardubicemi 3:1 na zápasy. Potřebuje tedy ještě jedno vítězství, aby postoupil do semifinále, mezi čtyři nejlepší české týmy. Po dvou výhrách na domácím ledě, Motor vyhrál i jeden ze zápasů v aréně soupeře.

21. březen 2022 02:15

České Budějovice mají nejlepší plavecký bazén v zemi. Shodli se na tom závodníci v anketě

Plavci dorazili do Českých Budějovic. Klub, který se jmenuje Plavání, připravil mistrovství České republiky týmů. V roli organizátora byl muž, který ve své sportovní kariéře přeplaval kanál La Manche.

14. březen 2022 06:05

Pěšky, na kole i na sněžnicích. Nadšenci stoupají na vrchol hory Kleť několikrát týdně

Kleťáci jsou sportovci, kteří pravidelně vyrážejí na horu Kleť. Její vrchol leží 1087 metrů nad mořem. Jedním z těch, kteří ho zdolávají opakovaně už několik let, je Marek Svoboda. Někdy jede i na kole, v zimě používá sněžnice.