Zprávy pro Plzeňský kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Sportovní klub Neslyšících Plzeň otevřel nový areál

Poličky plné pohárů a dalších trofejí zdobí novou klubovnu neslyšících sportovců v Plzni na Košutce. Kromě ní mají k dispozici nové hřiště na volejbal, futsal nebo pétanque.

03:13

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 02:58

Od podepsání Mnichovské dohody uplynulo 85 let, událost připomíná výstava v klatovském muzeu

Před 85 lety podepsaly Německo, Itálie, Francie a Velká Británie Mnichovskou dohodu. Na jejím základě muselo Československo postoupit Německu svá pohraniční území. Tisíce lidí se tak najednou ocitly v cizí zemi.

Včera 03:25

Obří anakonda je raritou u Kosího potoka

Kde se vzala anakonda v našem regionu? Je to jen název podivně pokrouceného smrku, který z nějakého tajemného důvodu nevyrostl vzhůru, jako ostatní stromy, ale plazí se po zemi, pouze špička směřuje vzhůru.

Před dvěma dny 03:12

Růžový králík na Košutce se dočkal opravy, chránit ho budou nanotechnologie

Růžový králík v Plzni na Košutce by mohl být „nesmrtelný“. Dílo Adama Trbuška totiž začnou chránit moderní nanotechnologie. A to není jediná změna, která sochu čeká.

Před dvěma dny 03:41

Náměstí v Přimdě má nové označení, nese jméno významného podnikatele

Náměstí v Přimdě na Tachovsku nese od začátku září nové jméno. Připomíná významného místního podnikatele a vlastence Jindřicha Kolowrata.

Před třemi dny 05:07

Začala oprava tramvajové trati na Koterovské. Jaká omezení nás čekají?

Rozsáhlá rekonstrukce tramvajové trati, zastávek, komunikace i chodníků a inženýrských sítí v Koterovské ulici na Slovanech odstartovala. Stavba a s ní spojená dopravní omezení jsou naplánovány tak, aby začaly po skončení oprav mostu Milénia.

Před třemi dny 03:05

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech díky modernizaci ušetří za energie deset milionů ročně

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech dokončila projekt Energetické úspory se zárukou (EPC) za více než 332 milionů korun. Jeho součástí je především vybudování nové plynové kotelny s kondenzační technologií, dále výměna rozvodů topné vody a páry, zateplení budov v areálu, instalace střešní fotovoltaické elektrárny a řada dalších energeticky úsporných opatření.

Před čtyřmi dny 03:32

Na D5 proběhla rozsáhlá policejní kontrola, odhaleni byli dva ilegální migranti

Dva cizince bez platného povolení k pobytu odhalili včera policisté při rozsáhlé kontrole na dálnici D5. Pokutovali také řadu přestupků.

Před čtyřmi dny 05:04

Tipy na víkend: DEPO Street Food Market, Dny šumavského trojhradí, Běh Kilometrovkou

Od státního svátku 28. září až do neděle se konají nejrůznější akce napříč celým regionem. Stačí si vybrat. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Před čtyřmi dny 00:48

Policie v Plzni stále zjišťuje příčiny nevolnosti studentek zdravotní školy

Fakultní nemocnice v Plzni ošetřila v souvislosti s úterní nevolností studentek Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Plzni celkem 60 lidí.

Před pěti dny 03:24

Vrátí se taxíky na Americkou? Náměstek primátora navrhuje změny v nastaveném provozu

Pustit, nebo nepustit auta na Americkou třídu v Plzni. To je téma, které tamní politici řeší už řadu let. Minulé vedení města auta z této ulice vyhnalo, před rokem po komunálních volbách ale vládu převzala nová koalice, která je tam opět částečně vrátila. A možná se chystají další změny.