Odpolední interview
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Sport a pohyb jsou životní vášní dálkového běžce Stanislava Najverta

Když ostravský rodák, dálkový běžec Stanislav Najvert poprvé zdolal Beskydskou sedmičku, řekl si, že už nikdy více. Nicméně později dokázal v náročném závodu čtyřikrát zvítězit.

10:05

Odpolední interview

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory s osobnostmi známými i neznámými, které ale stojí za to poznat.

Web

Před 2 týdny 10:48

Obrazy inspirované hudbou. V tvorbě Zdeňka Babince se odráží rock, metal i klasika

Malíř stovek obrazů, ředitel základní umělecké školy, ale také mimo jiné i dlouholetý kronikář města. Tím vším naplňuje svůj život kopřivnický patriot Zdeněk Babinec, mezi jehož největší lásky patří vedle malování i poslech hudby.

Před 2 týdny 11:29

Krvavka, těhule, Rozárka... Na sto druhů má nová hrušňová alej u Hynčic

Přes kopeček a téměř na dohled Mendelově rodné usedlosti v Hynčicích poroste mezi poli nová hrušňová alej. Jde o počin Českého svazu ochránců přírody Studénka ve spolupráci s obcí a dobrovolníky. Na výsadbu dvou stovek druhově rozličných stromků získali dotaci.

Před 3 týdny 10:30

Herec Pavel Handl, který spojil 30 let života s Divadlem Petra Bezruče, oslavil osmdesátiny

Pro herce Pavla Handla, rodáka z Rychnova nad Kněžnou, se Ostrava stala osudem. Po odchodu z Divadla Petra Bezruče, kde působil 30 let, hrál také v populárních muzikálech na ledě.

Před 3 týdny 12:51

Byl porevolučním místostarostou, v penzi působí mj. jako charitní dobrovolník

Zkušenosti ze sociální oblasti, z porevoluční komunální politiky i obohacující duchovní sféry. Nejen o to se ve svém životě opírá Antonín Urban z Nového Jičína.

Před 3 týdny 12:42

Dalibor Kvita fotí kopřivnickou krajinu aparátem z počátku 20. století

Víte, čemu se ve fotografické hantýrce říká jeptiška? A co obnášelo fotografické umění na přelomu minulého století? S Daliborem Kvitou vás zveme do světa vměstnaného do stařičké dřevěné skříňky.

6. listopad 2022 10:34

Památník pro kamaráda. Výtvarník Oldřich Harok vytvořil památník spisovateli Bělovskému

Spisovatel Václav Chytil, vlastním jménem Vítězslav Bělovský z Šenova u Ostravy, je znám jako novinář, nakladatel a publicista. Výtvarník Oldřich Harok vytvořil k jeho poctě památník.

5. listopad 2022 11:15

Jiří Dobrý se snaží jednoduše a stručně objasnit velké problémy vědy

Má rozum a přehled vědce a zároveň dar zdravého selského rozumu. Nezapře v sobě šoumena a ani pohotového vypravěče. Tak bychom mohli v hrubých rysech charakterizovat opavského popularizátora vědy, Jiřího Dobrého.

2. listopad 2022 10:28

Operní pěvkyně Olga Procházková miluje přírodu. Má myslivecké zkoušky a ráda houbaří

Opavská operní sólistka Olga Procházková, která se stala už během studií na JAMU laureátkou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka, odmalička miluje přírodu. Taky ji těší zvelebování na mlýna, který byl před padesáti lety určen k demolici.

31. říjen 2022 12:01

Zelená oáza, kde si návštěvníci mohou vydechnout a vstřebat vědění ze Světa techniky

Možná si myslíte, že turisticky atraktivní Dolní oblast Vítkovic v Ostravě máte prochozenou a znáte ji do detailu. Ale už jste se někdy podívali na střešní zahradu Světa techniky?