Zprávy ze Zlínského kraje
Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Společnost PSG prodává svůj podíl ve zlínském hokeji, zájem má firma Dakos z Blanenska

Ve zlínském hokejovém klubu se chystají další změny. V pozici hlavního partnera skončí firma PSG, která taky prodává svůj desetiprocentní podíl v klubu.

02:29

Zprávy ze Zlínského kraje

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění ve Zlínském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Před dvěma dny 02:36

Zlínská zoo se chystá na příchod chovného sloního samce Jacka, přivítá ho nová ubikace

Zlínská zoo chystá opět novinky, především v chovu slonů. Ti mají k dispozici nové prostory, malý sameček se učí ve škole chovatelů a především – všichni se chystají na příchod nového člena stáda.

Před pěti dny 02:56

Na cestě z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm chystají silničáři přestavbu tří křižovatek

Křižovatky v Zašové, Rožnově pod Radhoštěm a u Stříteže nad Bečvou na Vsetínsku budou bezpečnější. Krajští silničáři ve spolupráci s obcemi a Správou železnic připravují přestavbu tří nebezpečných křižovatek na trase.

Před šesti dny 02:48

Ze strany firem i uchazečů roste zájem o učební obor knihař a tiskař

Letos přibylo ve Zlínském kraji zájemců o studium na středních školách, stálý zájem je také ale o některé učební obory. Patří mezi ně například obor knihař a tiskař.

Před šesti dny 00:17

Zlínská radnice zvýší o zhruba 50 milionů platbu za veřejnou dopravu ve městě

Zlín musí navýšit kompenzace Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice za provoz městské hromadné dopravy. Radní schválili zvýšení o zhruba padesát milionů korun.

Před týdnem 03:17

Pole ozimých obilovin na Kroměřížsku devastují tisíce hrabošů

Zemědělci na Kroměřížsku očekávají velké ztráty na úrodě kvůli přemnožení hrabošů. Plošné hubení škůdců je pro ně kvůli výskytu chráněných živočichů nedostupné. Místní zemědělce postihla podobná kalamita před čtyřmi lety.

Před týdnem 01:57

Dopravní omezení ve Zlíně v Přílukách způsobuje i velké zpoždění autobusů veřejné dopravy

Kvůli obnoveným pracím na přivaděči do zlínské průmyslové zóny Příluky nabírají ve špičkách dlouhá zpoždění také autobusy veřejné dopravy.

Před týdnem 02:44

Chirurgové ve Zlíně jako první v republice použili mobilní CT při šestihodinové operaci obličeje

Lékaři z Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně využili jako první v České republice mobilní 3D CT přístroj přímo v průběhu operace poraněných obličejových kostí. Operovali dvacetiletého pacienta, který spadl ze 14. patra.

Před týdnem 04:53

Dodavatel tepla ve Valašském Meziříčí vrátí odběratelům na přeplatcích téměř 70 milionů korun

Domácnosti ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku v roce 2022 zaskočila cena tepla a teplé vody, která vzrostla i na trojnásobek. Lidé si museli nastavit výrazně vyšší zálohy, část peněz ale díky levnějšímu plynu a mírnější zimě dostanou zpět.

Před týdnem 03:14

Badatel Vít Marek objevil nové skutečnosti o výstavbě zlínské vily Tomáše Bati

Zlínskou vilu obuvníka Tomáše Bati postavil celou doposud málo známý František Novák. Vyplývá to z výzkumu, který v odborné literatuře publikoval badatel Vít Marek.