Vybrali jsme pro vás
Před pěti dny

Poslechněte si podcast: Společenský oděv, kroky a rytmus i pravidla chování. Taneční kurzy jedou i v 21. století

S novým školním rokem se naplno rozběhla i sezona tanečních kurzů, především pro středoškoláky. Přestože jsou to primárně taneční kurzy, lidé se tam neučí jen tančit.

03:01

Vybrali jsme pro vás

Vydává: Český rozhlas

Naši redaktoři pro Vás každý den chystají zajímavé reportáže, navštěvují zajímavá místa, sledují důležité kauzy a zpovídají zajímavé osobnosti. 

Web

Včera 02:30

Svatováclavské posvícení na Dlaskově statku: Těsto už je nachystané, koláče budou!

V sobotu 23. září bude na Dlaskově statku Svatováclavské posvícení. Návštěvníci ve světnici, v komoře i v dalších prostorách uvidí, jak se lidé v dobách písmáka Dlaska připravovali na tradiční slavnost.

Včera 01:58

První premiéra 140. sezóny Šaldova divadla: Myslivečkovo oratorium Adam a Eva jako balet

Opera libereckého Divadla F. X. Šaldy uvede v pátek 22. září 2023 v premiéře oratorium Josefa Myslivečka Adam a Eva. Dílo české publikum nemělo dosud možnost slyšet naživo.

Před dvěma dny 02:38

Z bývalého areálu Clam-gallasovské cihelny je park s tůněmi a pulsujícím mokřadním životem

Místo skládky starých pneumatik a vraků tůně, do kterých se vsakuje povrchová voda. Jeden z projektů na udržení vody v krajině podpořil Liberecký kraj s pomocí evropských fondů v Hrádku nad Nisou. Z nevzhledného koutu bývalé cihelny vzniklo místo, kde se daří lidem i přírodě.

Před třemi dny 04:33

Noc literatury: Každoroční čtení ze zajímavých knih zajímavými lidmi na zajímavých místech

V Česku se ve středu 20. září 2023 koná tradiční festival Noc literatury. V Libereckém kraji se zájemci můžou zúčastnit na čtyřech místech, dobrovolníci budou předčítat v knihovnách, kavárnách i jinde.

Před šesti dny 06:02

Zákupský zámek mohl sloužit jako letní sídlo prezidenta republiky

Osudy památek po jejich zestátnění byly velmi rozdílné. Na některých fungovaly prohlídky s průvodcem, jiné chátraly. Zámek Zákupy potkaly oba tyto osudy.

Před šesti dny 06:37

Grabštejn neměl okna, dveře, střechy a někde ani krovy, popisuje kastelánka

Osudy památek po jejich zestátnění byly velmi rozdílné. Na některých fungovaly prohlídky s průvodcem, jiné chátraly. Grabštejn patřil k těm chátrajícím.

Před týdnem 03:00

Na přejezdu se vždycky musíme přesvědčit, že jde bezpečně přejet, apeluje dopravní expert

V Libereckém kraji podle dat Drážní inspekce meziročně narostl počet dopravních nehod na železničních přejezdech. Jedna z těch nejvážnějších se stala ve Stráži nad Nisou.

Před týdnem 02:57

Ohlédnutí za soutěží mladých módních návrhářů Oděv a textil, která se konala už po desáté

Módní soutěže Oděv a textil se v pátek 8. září v Liberci zúčastnilo pět základních škol z kraje a čtrnáct středních oděvních škol z Česka i Slovenska. Letos se konal jubilejní desátý ročník.

Před 2 týdny 09:37

„U spousty kol jsme narazili na něco, co bychom dělali jinak.“ Bratři staví ve Smržovce kola na míru

Většina cykloobchodů prodává sériově vyráběná jízdní kola, v jednom podniku ve Smržovce na to jdou naopak. Kola staví podle individuálních požadavků, mají i vlastní značku.