Svět zvířat
20. červen 2022

Poslechněte si podcast: Spíš než trestem vycvičíte psa vhodnou odměnou, upozorňuje chovatele trenér psů

Tomáš Nushart se zabývá trénováním psů. Jak sám přiznává, mnohem raději než tresty přitom používá odměny. Jak tedy psa například odnaučit tahat na vodítku?

30:04

Svět zvířat

Vydává: Český rozhlas

Žádné zvíře není tak malé, aby nám nemohlo být největším přítelem a žádné není tak velké, aby se nevešlo do našeho srdce…

Web

Před týdnem 27:53

O budoucnosti a restartu ústecké zoo s její ředitelkou Ilonou Pšenkovou

Zoologická zahrada v Ústí nad Labem prožívá mimořádně důležité období. Podařilo se jí obhájit členství v Evropské asociaci zoologických zahrad a akvárií a ředitelka Ilona Pšenková už ústeckému zastupitelstvu předložila plány budoucího rozvoje a restartu.

Před 2 týdny 25:00

Fotografování a ochrana přírody očima terénní zooložky a fotografky

Lucie Čižmářová pracuje jako terénní zooložka a fotografka. Svými fotografiemi nejen v rámci projektu Ukradená divočina burcuje lidi, aby nepodporovali nelegální obchod se zvířaty.

Před 3 týdny 25:11

Veterinární poradna. Na dotazy posluchačů odpovídá MVDr. Jan Křeček

Proč se pejsek bojí mezi lidmi a co se s tím dá dělat? Jakými alergiemi mohou naši domácí mazlíčci trpět? Existuje nějaká rehabilitace pro psa s neurologickým problémem?

5. listopad 2022 25:36

Jana Kymrová poradí, jak se správě starat o srst psích mazlíčků a jak ji upravovat

Jak ošetřovat psí srst, kdy ji stříhat a proč nevolit šampon určený lidem? Jak pečovat o drápky našich čtyřnohých kamarádů a proč není textilní náhubek vhodný na delší nošení?

29. říjen 2022 25:06

O ptácích žijících kolem Ohře s ornitologem

Dnes si povídáme s Miroslavem Bažantem, ornitologem Oblastního muzea v Lounech. Řeč je samozřejmě o ptácích, zejména o těch, kteří žijí v pánvi kolem Ohře.

22. říjen 2022 24:17

Hosty Světa zvířat dnes budou František Příbrský a Tomáš Ouhel

Osudy ústecké ZOO. Proč bylo nutné odstěhovat návštěvnicky atraktivní druhy - slony a orangutany, jaká je současnost a jaké plány a vize do budoucna? Ptejte se i vy na to, co vás zajímá. Telefon do studia je 475 212 212. Své dotazy můžete psát na email: host@sever.rozhlas.cz

15. říjen 2022 24:04

Morčata a jejich chov. Rady a tipy od dlouholeté chovatelky

S dlouholetou chovatelkou morčat v chovné stanici Albis Lenkou Jeřábkovou se bavíme nejen o tom, jak by měl vypadat ideální jídelníček pro morčata.

8. říjen 2022 24:54

Veterinární poradna s Lubomírem Vojtkem

Víte, že i mezi psy a kočkami může existovat dárcovství krve? A víte, že textilní náhubek na suchý zip, který psovi znemožní mít otevřenou tlamičku, je pro něj hodně nepříjemný? Nemůže se totiž ochlazovat vyplazeným jazykem.

24. září 2022 25:54

Víte, kolik druhů hmyzu žije v Českém Středohoří?

Jen motýlů je tady zhruba 2. 300 druhů. A proč se jeden brouk jmenuje páchník, i když nepáchne? Čemu se věnuje evropský projekt LIFE České Středohoří? A jak rogalisté na Rané zachránili motýla okáče skalního? O tom všem si s pracovníkem Správy Chráněné krajinné oblasti České Středohoří Pavlem Moravcem povídala Slávka Brádlová.

17. září 2022 25:46

Nahlédnutí do Psího domova v Řepnici

Hostem Světa zvířat byla tentokrát paní Miluše Maskulanisová, která se stará o útulek Psí domov v Řepnici. Jak psi přežili letošní letní vedra a jak se naopak útulek chystá na zimu?