Svět zvířat
30. duben 2022

Poslechněte si podcast: Specifika chovu hadů, gekončíků a varanů a mýty kolem nich. Rozhovor s chovatelem

Jaroslav Staněk se už léta věnuje chovatelství. Jeho oblíbeným druhem jsou plazi a vypravuje o nich a o jejich vlastnostech s velkým nadšením.

23:05

Svět zvířat

Vydává: Český rozhlas

Žádné zvíře není tak malé, aby nám nemohlo být největším přítelem a žádné není tak velké, aby se nevešlo do našeho srdce…

Web

Dnes 28:13

Sokol je erbovní pták Českého Švýcarska a Mgr. Václav Beran, vedoucí přírodovědného oddělení Muzea Ústí nad Labem nám, ve Světě zvířat víc řekne o jeho životě, dozvíte se jak rychle umí létat a proč je důležitý klid v době hnízdění

Ptejte se i vy na to, co vás zajímá. Telefon do studia je 475 212 212. Své dotazy můžete psát na email: host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Slávka Brádlová.

Před týdnem 25:38

Ústecká zoo má letos pro návštěvníky přichystanou řadu novinek

Hostem pořadu Svět zvířat je Petra Padalíková, hlavní zooložka ústecké zoologické zahrady. Povídáme si s ní o nových mláďatech, která mohou návštěvníci zoo vidět.

Před 2 týdny 21:47

Veterinární poradna: Na co si dát pozor při výchově štěňat a koťat?

Jak vypadá vědecký výzkum krmení pro psy a kočky? Co a jak často by měla konzumovat mláďata nebo co předložit patnáctileté kočičce, která hubne a co naopak psovi, který potřebuje váhu snížit?

Před 3 týdny 25:59

Útulek pro opuštěná a týraná zvířata v Žimu se nestará jen o psy, ale třeba i o kočky nebo telátka

ANIDEF – pod tímto názvem se skrývá útulek pro psy i kočky v Žimu na Teplicku. Je to zkratka z Animal Defense – tedy ochrana, obrana zvířat.

4. březen 2023 26:22

Veterinární poradna s Lubomírem Vojtkem

Tentokrát je hostem Světa zvířat veterinář Lubomír Vojtek. Odpovídá na posluchačské dotazy, týkající se domácích mazlíčků všeho druhu.

25. únor 2023 19:01

Medúzy se ani za miliony let příliš nezměnily. Nově si je můžete prohlédnout v chomutovském zooparku

V lednu 2023 otevřel chomutovský zoopark jako první zoologická zahrada v Česku medúzárium – expozici se 160 medúzami osmi druhů – z moří, která omývají Evropu a Asii.

18. únor 2023 24:39

Veterinární poradna s Janem Křečkem

Hostem Světa zvířat je veterinář Jan Křeček, který odpovídá na dotazy posluchačů – chovatelů nejrůznějších domácích zvířat.

11. únor 2023 27:03

Máme doma přes 100 druhů pavouků. Návštěvy se k nám chodí kochat, vysvětluje chovatelka

Hostem Světa zvířat je tentokrát Petra Svobodová, která vede kroužek teraristiky v ústeckém Domu dětí a mládeže. Doma navíc v rodině chovají zhruba 100 druhů pavouků.

28. leden 2023 24:59

Jak pečovat o psí miláčky a jejich srst v zimě

Stříhat psí srst nebo nestříhat a nechat to až na jaro? Nejen o tom se bavíme s naším hostem, psí kadeřnicí Janou Kymrovou.

21. leden 2023 25:25

O morčatech a péči o ně s Lenkou Jeřábkovou z chovatelské stanice Albis

O morčatech a péči o ně si dnes povídáme s Lenkou Jeřábkovou z chovatelské stanice Albis.