Zprávy ze Zlínského kraje
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Soudní spory o pozemky ve Zlíně Malenovicích končí, vlastníkem zůstává Zlínský kraj

Zlínský kraj se vyhne soudu za nedodržení podmínek kupní smlouvy na pozemky ve Zlíně Malenovicích od firmy Unimex Group. Krajští zastupitelé schválili dohodu o vyrovnání.

02:21

Zprávy ze Zlínského kraje

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění ve Zlínském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 00:37

Díky počasí letos lidé ušetří za teplo. Na Vsetínsku navíc někteří dodavatelé zlevňují

Letošní září bylo výjimečné tím, že v celém Česku nespustily provoz teplárny. Podle Teplárenského sdružení České republiky se to stalo poprvé od šedesátých let. A nejen kvůli počasí letos mnohé domácnosti ušetří za teplo. Na Vsetínsku například zlevňují někteří dodavatelé i víc než o polovinu.

Před čtyřmi dny 02:00

Nové napojení na průmyslovou zónu Zlín-Příluky je po dvou letech stavby v plném provozu

Od 27. září 2023 mohou řidiči plně využívat nový silniční most do průmyslové zóny Zlín-Příluky. Město tam zároveň otevřelo první záchytné parkoviště.

Před šesti dny 02:34

Města a obce, které se přidaly ke společnému nákupu energií, nakoupily až o třetinu levněji

Obcím a městům ve Zlínském kraji, které se spojily kvůli nákupu plynu a elektřiny na komoditní burze v Kladně, se jejich iniciativa vyplatila. Podle zástupců samospráv totiž nakoupily energie až o třetinu levněji, než kdyby se je snažily získat samostatně.

Před týdnem 02:05

Noc literatury nalákala ve Zlíně i díky známým tvářím a unikátnímu místu konání spoustu návštěvníků

20. září se konala na 80 místech v republice i v zahraničí Noc literatury. Jde o každoroční akci, na které se čte současná literatura na netradičních místech. Jedním z těchto míst byl i Památník Tomáše Bati ve Zlíně.

Před 2 týdny 03:00

Zlínská krajská nemocnice má nové operační sály. Jeden z nich bude sloužit robotickým operacím

Kratší čekací doby na operace, šetrnější péče a lepší prostředí pro pacienty i zdravotnický personál. To vše si slibují v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně od otevření dvou zrekonstruovaných operačních sálů. V jednom z nich bude lékařům navíc pomáhat nejnovější robotický operační systém Da Vinci za 65 milionů korun.

Před 2 týdny 00:15

Nemocnici ve Valašském Meziříčí bude i nadále provozovat skupina Agel

Zastupitelé ve Valašském Meziříčí 18. září 2023 vybrali a schválili společnost, která bude dalších 35 let provozovat místní nemocnici. Tu spádově využívá až 80 tisíc lidí.

Před 2 týdny 02:29

Zimní stadion v Uherském Hradišti potřebuje kvůli stavu střechy častější kontroly

Střecha Zimního stadionu v Uherském Hradišti je po téměř padesáti letech provozu na hranici životnosti. Odborníci ji proto pravidelně kontrolují, aby nemohlo dojít k neštěstí.

Před 2 týdny 02:38

Obce v údolí řeky Bečvy chtějí radary, krajská policie jejich žádosti opakovaně zamítá

Obce v údolí řeky Bečvy chtějí radary, které by na frekventované silnici I/35 dohlédly na rychlost řidičů. Podle policejních inspektorů je ale úsekové měření až to poslední, co by měly obce pro zklidnění dopravy udělat.

Před 2 týdny 00:14

Ze Zlínské přehrady zmizí restaurační loď

Zlín odkoupí a následně odstraní restaurační loď, která kotví na Kudlovské přehradě v centru Zlína.

Před 2 týdny 03:26

Hrabošů na polích ve Zlínském kraji opět přibylo, úrodu zničili zejména na Kroměřížsku

Zemědělcům na Kroměřížsku a částečně i na Zlínsku a Uherskohradišťsku stále ničí úrodu přemnožení hraboši. Těch od konce srpna navíc znovu na polích výrazně přibylo.