Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 30112. srpen 2022

Poslechněte si podcast: Soudkyně chce po žalobci, ať obviní exministryni Valachovou za křivou výpověď

Článek Radka Nohla. Soudkyně dala státnímu zástupci podnět k zahájení trestního stíhání exministryně školství Kateřina Valachové. Důvod? Přečin křivé svědecké výpovědi. Hrozí jí od šesti měsíců do tří let vězení.

04:06

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 447Dnes 05:17

Denně v jediné nemocnici zemře 10 dětí. Důsledek katastrofálních povodní

Článek Natálie Sousy. Průjem, úplavice, horečka dengue, malárie – nemoci, které se šíří v Pákistánu po povodních obřích rozměrů. A pro následující týdny a měsíce představují hrozbu, která může vyústit v další krizi obrovských rozměrů.

Epizoda 447Dnes 17:39

Limity války, impéria a zla

Esej Luďka Sekyry. „Dějiny jsou zpravidla kompromisem mezi změnou a kontinuitou. Rusko potřebuje změnu. Ukrajina kontinuitu nastoupené cesty, a na té si zaslouží naši podporu.“

Epizoda 440Dnes 08:24

„Jako by plánovali silnici přes Lidice.“ Památníky masakru má zničit obchvat

Článek Ondřeje Koutníka. Přetne pomníčky obětí masakru v Životicích obchvat Havířova? Spor přesáhl jak komunální, tak národní úroveň. Do boje za záchranu pietního místa se dle zjištění Seznam Zpráv pustila i generální konzulka Polska.

Epizoda 446Včera 07:21

Ukončete tu ostudu! volají Japonci v den státního pohřbu. Nechtějí platit

Článek Daniely Kučerové. Ani dva měsíce po své smrti nedává Šinzó Abe Japoncům spát. Velkolepý pohřeb byl rozporuplný stejně jako postava bývalého premiéra.

Epizoda 445Včera 03:50

Komentář: Státní rozpočet s drzým čelem

Komentář Martina Čabana. „Nastřelit do návrhu rozpočtu stomiliardový příjem z daně, o níž se zhola nic neví, je ukázka fiskální drzosti.“

Epizoda 443Včera 06:59

Recenze: Fotbalisty uvízlé v jeskyni sledoval celý svět. Teď bude zase

Recenze Víta Schmarce. Příběh boje o život dvanácti chlapců a jejich trenéra inspiroval režiséra Rona Howarda k jednomu z kariérních vrcholů.

Epizoda 435Včera 12:41

Válka bere Rusku sílu na udržení vlivu ve své baště. Konkurence nelení

Článek Lukáše Marka a Milana Rokose: Zatímco se Rusko soustředí na Ukrajinu, kterou napadlo mimo jiné ve snaze zamezit odklonu země od Moskvy na Západ, ubývá mu sil k udržení vlivu v dalších postsovětských státech.

Epizoda 441Včera 06:59

Rozdělená česká města. Lidé ze sídlišť se cítí odstrčení a víc volí populisty

Analýza Petra Holuba. Propast mezi chudým a bohatým Českem se prohloubila, ukázaly komunální volby. Lidé ze sídlišť mají pocit, že se na ně zapomnělo, snadněji podléhají obavám a čím dál silněji inklinují k populistům.

Epizoda 442Včera 06:43

Rakušan musel řešit Hlubučka dávno před zatčením. Kvůli Želivce

Článek Vojtěcha Blažka. Seznam Zprávy podrobně zmapovaly, jak se obviněný náměstek pražského primátora za STAN pokoušel ovlivnit výběr ředitele strategické a bohaté firmy - společnosti Voda Želivka, která dodává Praze pitnou vodu.

Epizoda 439Před dvěma dny 04:58

Svědci u soudu ukázali na Babišovu financiérku

Článek Tomáše Perglera a Radka Nohla. Bankéři před soudem jednoznačně nepotvrdili, že chápali Čapí hnízdo jako součást Agrofertu. Upozornili však na důležitou roli finanční ředitelky holdingu Petry Procházkové.