Zálety Aleny Zárybnické
6. únor 2022

Poslechněte si podcast: Současná pandemie nás postrčí do lepšího světa, odhaduje nanotechnolog

Jeho tématem jsou nanotechnologie a koncept takzvané třetí průmyslové revoluce. Vede firmu, která je největším prodejcem nanovýrobků, nejen roušek a respirátorů, ale jako jediná na světě vyrábí taky protiroztočové lůžkoviny z nanotkaniny.

23:20

Zálety Aleny Zárybnické

Vydává: Český rozhlas

To si nemůžete nechat ujít. Vypravte se s oblíbenou televizní moderátorkou každý týden na zálety!

Web

Před třemi dny 25:37

I z beznadějných případů se stali vynikající piloti, říká instruktor Maxmilián Politzer

Jako kluk se Maxmilián Politzer věnoval judu a stal se Mistrem ČSSR v dorostu a oporou ligového družstva Žiliny byl i za studií na Vysoké škole dopravní v Žilině. V Jičíně založil judistický oddíl a přivedl k tomuto sportu i svého syna. V judu má černý pásek, v pilotním zápisníku desítky typů letadel a tisíce nalétaných hodin. Je součástí instruktorského týmu DSA.

Před týdnem 26:21

Kdy trvat na odpovědi, a kdy už je to překřikování? Vážíme na miskách vah, říká Kroužková

Začínala jako píšící novinářka, pracovala v Českém rozhlase i na Frekvenci 1 a působila jako redaktorka na Primě. Největší část svého novinářského života ale strávila v České televizi. Dnes vysílá na zpravodajské ČT24, moderuje Studia ČT24 a pořad Interview. V médiích je třicet let.

Před 2 týdny 28:27

Pod stanem jsem býval i dvě stě dní v roce, rekapituluje cestovatel Jan Hocek

Hostem dalšího vydání Záletů je cestovatel, publicista a fotograf. Jan Hocek je autorem dálkových stezek Via Czechia, napsal několik knih a hned v té první, z roku 2005 popisuje nejhezčí túry světa.

Před 3 týdny 25:39

Světlana Witowská: Veřejnoprávnost neznamená, že nevidíme, neslyšíme a budeme hájit zlo

Právům, která vystudovala, se v praxi nikdy nevěnovala. Chtěla být soudkyní, státní zástupkyní, nebo policistkou – vyšetřovatelkou. Pracovala v Mladé frontě Dnes, v ČTK, v České televizi, moderovala hlavní zpravodajskou relaci na Primě, odkud se po pěti letech vrátila zase do veřejnoprávní televize.

4. září 2022 28:52

Alena Zárybnická: Koupu se jen v sebeobraně

Po prázdninové pauze přichází další premiérové díly Záletů Aleny Zárybnické. Ta bude ale tentokrát v roli hosta. Alenu zpovídal šéfredaktor Zdeněk Novák.

19. červen 2022 25:10

Je válka, řekla maminka. Pro povolání lékaře se profesor Beran rozhodl v roce 1968

Dlouhé roky pracoval v oblasti prevence, léčby a izolace extrémně nebezpečných nákaz. Věnoval se problematice těch zvlášť virulentních, jako je ebola, nebo antrax. Zabýval se klinickým vývojem očkovacích látek proti chřipce, lymské borelióze, klíšťové meningo-encefalitidě, tyfu a podobně.

12. červen 2022 29:04

Gočárová jsem i proto, že otec přestal platit alimenty, říká pravnučka architekta Gočára

Krev není voda a chci se přijmout taková, jaká jsem. S tím vším, co ve mně je. To říká žena, jejíž pradědeček z matčiny strany byl architekt Josef Gočár a z otcovy strany byli prarodiči spisovatelé Václav Řezáč a Ema Řezáčová.

5. červen 2022 29:10

Proč jsou Ležáky ty druhé? Na Lidicích si nacistické Německo udělalo PR

O Lidicích napsal dvě knihy, šestnáct let je čestným občanem této obce. Od roku 2020 je ředitelem Památníku Lidice, pod který spadá i památník Ležáky. Kromě toho vojenský publicista a historik Eduard Stehlík publikuje a pořádá výstavy. Byl hlavním odborným poradcem filmu Petra Nikolaeva Lidice.

29. květen 2022 26:29

Mám raději zvířata než lidi, přiznává herečka Kateřina Marie Fialová

Jestli o někom stoprocentně platí známé „Co tě nezabije, to tě posílí“, je to bezpochyby dnešní host. Oplývá talentem hudebním, pěveckým i hereckým. A taky tanečním. Je čtyřnásobnou mistryní světa a devítinásobnou mistryní České republiky ve stepu. Herečka Kateřina Marie Fialová.

22. květen 2022 24:34

Jana Peroutková o slzách v Událostech: Jsem prý ledová královna, ale v tu chvíli jsem se zlomila

Na ČT24 poprvé moderovala ve 24 letech. Od podzimu 2020 ji můžete vídat v Událostech, komentářích a v Událostech, tedy v hlavní zpravodajské relaci České televize. Když jí bylo 17, získala stříbrnou medaili na Mistrovství České republiky ve štafetě 4x400 metrů a kromě atletiky se věnovala i hasičskému sportu.