Solární podcast
NejnovějšíPřed pěti dny

Poslechněte si podcast: Petr Kotek z Refsite: Jak rozpoznat kvalitní dodavatele fotovoltaiky a tepelných čerpadel?

Zakladatel Refsite.info Petr Kotek sdílí své zkušenosti s provozem platformy pro ověřené recenze a nabízí užitečné tipy pro ty, kdo chtějí investovat do obnovitelných zdrojů energie. 👇Sledujte nás také na Instagramu: https://www.instagram.com/solarni_mag... Facebooku: https://www.facebook.com/solarnimagazin

01:06:22

Solární podcast

Vydává: Solární podcast

Vítáme vás u Solárního podcastu, kde vám přinášíme nejnovější informace o světě solární energie a fotovoltaiky. Každý díl je ponořením do aktuálních trendů a inovací v oblasti solárních technologii. Zaměřujeme se na přehledné a srozumitelné informace, abychom Vám přiblížili, jak téma solární energie ovlivňuje náš každodenní život. Naši hosté jsou klíčovými postavami v oblasti fotovoltaiky, inženýři a průkopníci a prodejci, kteří nám poskytují hluboké vhledy do nejnovějších technologických vývojů a výzkumu v této oblasti.

Web

30. září 2023 27:51

Transparentnost v práci s fotovoltaikou: Showroomy firmy Evonaqo

V Solárním magazínu představujeme manažery, ředitele, majitele různě velkých společností, které se zabývají fotovoltaikou, případně montáží a výrobou tepelných čerpadel. Naším dalším hostem byl Miroslav Růžička z firmy Evonaqo. Strategií firmy je mimo jiné budování showroomů.

30. září 2023 24:54

Martin Palas: Ukazuje se, že FVE směřována na východ a západ je nyní více rentabilní.

V dalším dílu podcastu Solárního magazínu byl hostem Martin Palas, který provozuje webový portál efektivni-energie.cz a zároveň působí jako nezávislý obchodník pro prodej FVE.

1. srpen 2023 30:28

Michal Krčmář: Pozor na výběr dodavatele solárního ohřevu vody

V Solárním magazínu představujeme manažery, ředitele, majitele různě velkých společností, které se zabývají fotovoltaikou, případně montáží a výrobou tepelných čerpadel. Naším dalším hostem byl Michal Krčmář z firmy Energosolar. Tato společnost nás zaujala tím, že je relativně nová, rychle roste a publikuje zajímavé texty o fotovoltaice. Michal Krčmář v rozhovoru, mimo jiné upozornil na problémy, které mohou nastat při výběru špatné firmy na solární ohřev vody. Dotace z programu Nová zelená úsporám Light se řídí jinými pravidly, než dotace na fotovoltaické elektrárny.

19. červenec 2023 36:27

Martin Medvěd: Novela energetického zákona neobrátí trh vzhůru nohama během jednoho roku.

V Solárním magazínu představujeme manažery, ředitele, majitele různě velkých společností, které se zabývají fotovoltaikou, případně montáží a výrobou tepelných čerpadel. Naším dalším hostem byl Martin Medvěd ze společnosti První energetická a distribuční. Rozhovor se týkal především komunitní a komunální energetiky. Martin Medvěd se pravidelně účastní workshopů, přednášek a webinářů na téma komunitní energetiky. Společně jsme rozebrali také novelu energetického zákona známého jako LEX OZE II.

16. červenec 2023 36:47

Urychlil pád Maliny. Analytik Pirátů Janusz Konieczny radí jak nenaletět podvodníkům

Účastníkem insolvenčního řízení Energetického holdingu Malina je i státní zastupitelství. To řeší podezřelé přesuny majetku u některých šéfů holdingu a také nevýhodné nákupy solárních panelů přes údajně uměle vytvořenou společnost v Číně. Pokud se prokáže, že část vyvedeného majetku z holdingu pochází z trestné činnosti, může se v ideálním případě zahrnout jako majetek do insolvenčního řízení. Tuto skutečnost připomněl v rozhovoru pro Solární magazín SM analytik Pirátů Janusz Konieczny.

11. červenec 2023 30:01

Petr Pešek: Na instalaci FVE nám stačí jeden maximálně dva dny

Poprvé se setkali na gymnáziu v roce 2005. Pak se sešli na střední odborné škole v oboru IT  a zůstávali spolu i na vysoké škole. Pešek se pak věnoval vývoji softwarových řešení a Mudra chytrým domácnostem, a poté řídícím systémům elektráren po celém světě. Dnes spolu staví fotovoltaiky. Svá jména dali do obchodního názvu firmy. Firmu řídí Petr Pešek a kontakt na něj najdete na webových stránkách. U montážních firem prodávajících FVE to není běžné. Petr Pešek byl hostem Solárního podcastu!

3. červenec 2023 30:25

Právník zastupující klienty EH Malina a FG Energy: Prevence vyřeší devadesát procent problémů

Problémy při realizacích fotovoltaických elektráren mohou nastat, pokud jsou nesprávně sestavené smlouvy, nesplněné závazky ze strany realizátorů, nebo je špatně odhadnut čas návratnosti. Podle advokáta Pavla Cinka z advokátní kanceláře Cink a partneři, která mimo jiné zastupuje poškozené klienty společností EH Malina a FG Energy, až devadesát procent problémů vyřeší prevence. Jak postupovat před uzavřením smlouvy a co lze dělat, když instalační firma neplní závazky vyplývající z již uzavřených smluv se dozvíte v dalším díle našeho podcastu.

30. červen 2023 30:53

Expert v energetice: Malá elektrárna si zaslouží stejnou péči a znalosti projektanta, jako ta velká.

„Stejně jako jsou různé kvality doktorů, automechaniků, tak samozřejmě i projektantů. Těch špičkových bude mým odhadem pětina" říká v Solárním podcastu Bořivoj Kůla, expert v energetice a obnovitelných zdrojích, soudní znalec a také energetický auditor. Bořivoj Kůla působí také jako obchodní ředitel společnosti, která dodává obnovitelné zdroje.