• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Sníh, vítr a mráz provázely závodníky vlašimského běhu, obdiv má každý, kdo doběhl. A taky medaili

Ve Vlašimi na Benešovsku se konal 49. ročník Zimního běhu na Blaník. Na start 24 kilometry dlouhého závodu zasněženou krajinou se postavilo 460 běžkyň a běžců. Doprovázela je i naše reportérka Jolana Nováková.

02:30

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Včera 03:01

V pokladně obce Milý zůstalo 700 tisíc. 9 milionů zmizelo za bývalého starosty, obec si musí půjčit

Z pokladny obce Milý na Rakovnicku zmizelo za bývalého starosty devět milionů korun, záležitost prošetřuje policie. Na nesrovnalosti přišlo nové vedení, které nyní nemá na úhradu faktur. Středočeský kraj poskytne obci desetimilionovou půjčku.

Před pěti dny 02:18

Nepochopitelné, nelogické a neekonomické, tak komentují lidé nové jízdní řády vlaků na Benešovsku

Cestující z části Benešovska a Příbramska si stěžují na nový jízdní řád, který platí na železnici od poloviny prosince. Vadí jim třeba to, že osobní vlaky ze Sedlčan odpoledne nenavazují v Olbramovicích na rychlíky do Prahy. Míjejí se jen o 4 minuty a lidé tam musí hodinu čekat. S cestujícími natáčela reportérka Věra Hájková.

Před šesti dny 02:14

Nevadí jim dýmovnice ani střelba. Pravidelná zkouška policejních koní prověřuje jejich připravenost

Mají nervy z ocele a většinou se s nimi setkáte na fotbalových zápasech nebo demonstracích. Řeč je o policejních koních, kteří jsou pro takové situace speciálně trénovaní. Jednou za dva roky pak musí kůň složit zkoušku a prokázat, že v náročných situacích bez problému obstojí. Na jedné takové zkoušce se byla podívat i naše létající redaktorka Sabina Vosecká.

Před týdnem 02:20

V Kralupech nad Vltavou testují třídění polystyrenu. Z rozměrných kusů dokážou vyrobit hutné válečky

Vyhozený polystyren zabírá ve žlutých popelnicích spoustu místa. V Kralupech nad Vltavou se proto rozhodli ho třídit. V technických službách polystyren namelou, slisují a prodávají.

Před týdnem 03:38

Práce strojvedoucího metra není pro lidi s klaustrofobií. Většinu jízdy tráví v temných tunelech

Všichni známe hlášení v pražském metru „Ukončete nástup a výstup, dveře se zavírají“. Soňa Jindrová ale projela linku A z depa v Hostivaři až na Dejvickou a toto hlášení ani jednou neslyšela. Jela totiž přímo v kabině strojvedoucího. Se strojvedoucím Petrem Bernáškem, který vlaky v metru řídí od roku 1986.

Před týdnem 01:25

Nový moderně vybavený denní stacionář v Dobříši už slouží prvním klientům

Domov s pečovatelskou službou města Dobříše otevřel nový denní stacionář pro zdravotně handicapované a seniory za téměř 10,5 mil. Kč. Zrekonstruované a moderně vybavené prostory nabízejí klientům možnost trávit čas aktivně i odpočinkem a k dispozici je pro ně také zimní zahrada s relaxační zónou.

Před týdnem 01:59

OBRAZEM: Hrad prodloužil výstavu korunovačních klenotů ve svatovítské katedrále do úterý 24. ledna

Pražský hrad kvůli velkému zájmu veřejnosti prodloužil výstavu korunovačních klenotů v katedrále svatého Víta do příštího úterý. Výstava, která byla pro veřejnost otevřena v úterý, měla původně skončit v sobotu. Po dohodě s památkáři budou klenoty k vidění v chrámu i po nedělní mši od 14.30 do 21.00 a v pondělí a úterý od 08.00 do 18.00. Ve čtvrtek to řekl vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář.

Před týdnem 02:46

Některé žáky 9. tříd čeká zklamání. Kvůli silnému ročníku se řada z nich na vybrané školy nedostane

Necelý měsíc a půl mají žáci devátých tříd na to, aby si vybrali střední školu a poslali přihlášku. Dostat se na vysněný obor ale bude letos složitější než v předchozích letech. Základní školy totiž opustí 107 tisíc žáků, a to je o 11 tisíc víc než vloni. Rychle se taky kvůli obavám z přijímacích zkoušek plní přípravné kurzy. Podrobnosti zjišťovala redaktorka Věra Hájková.

Před 2 týdny 01:50

Nové bezhotovostní jízdenkové terminály jsou už i ve všech vozech autobusů a trolejbusů pražské MHD

Cestující pražské MHD si můžou nově koupit jízdenku přímo v autobusech. Nové bezkontaktní terminály pro platbu kartou zprovoznil Dopravní podnik hl. m Prahy ve všech svých dvanácti stech autobusech a trolejbusech.