• Podcasty
  • Bezpečný průvodce džunglí zločinu
21. květen 2021

Poslechněte si podcast: Snadno zranitelné oběti. Děti. Poradíme, jak se mají v kritických situacích zachovat

V obchodních centrech se každý den pohybují partičky školáků. Rodiče mnohdy ani nevědí, kde jejich děti právě jsou. Pro nás je ale důležité, že na tyto děti se zaměřují zločinci, kteří využívají jejich slabosti a zranitelnosti a okrádají je, jakmile k tomu mají příležitost.

04:53

Bezpečný průvodce džunglí zločinu

Vydává: Český rozhlas

S policejními preventisty si na příkladu reálného zločinu řekneme, jak se nestát jeho obětí.

Web

Před týdnem 04:58

Nebezpečí, které číhá na motocyklisty na vozovkách

Zaměříme se na motorkáře, kteří v krásném letním počasí vyrážejí na cesty. Zajímalo nás, na co si dávat pozor a co si všechno rychlí motorkáři mohou na silnicích dovolit.

Před 2 týdny 04:59

Nechlubte se na sociálních sítích, že si užíváte dovolené. Zvete domů zloděje

Chystáte se na dovolenou? Pak je dobré vědět, že každá informace třeba na sociálních sítích může lákat k návštěvě zloděje, protože vědí, že nejste doma. A právě takovým případům se budeme věnovat.

Před 3 týdny 05:00

Vydávají se za bankéře i policisty a okrádají důvěřivé lidi o úspory

Velmi častým, řekněme moderním podvodem těchto dní jsou falešné telefonáty bankovních úředníků, kteří vás upozorní na to, že se z vašeho konta ztrácejí peníze a poradí, co dělat, abyste zbytek peněz zachránili. Je to ale jenom finta, jak vás připravit o vaše peníze.

3. červen 2022 05:00

Jsou řidiči senioři nebezpeční pro ostatní účastníky silničního provozu?

Jsou pomalejší, méně rozhodní v kritických situacích a na troubení kolegů řidičů uprostřed křižovatky reagují podrážděně a vyděšeně. Tak by se dalo hovořit o seniorech v pokročilém věku za volantem. Přesto nemají na svědomí hodně dopravních nehod, protože nejezdí jako piráti silnic, ale pomalu a většinou i opatrně.

27. květen 2022 04:59

Chlapec si myslel, že si dopisuje s mladou dívkou. Jak nenaletět sexuálním zvrhlíkům

Tentokrát se budeme zabývat případem pedofila, který lákal malého kluka ke společnému dopisování a posílání intimních fotografií. Důležité pro nás je, že hoch si myslel, že si dopisuje se stejně starou dívkou.

20. květen 2022 04:59

Rady pro seniory. Co dělat, když zabloudí v lese

Nejrůznější kluby a spolky zaměřené na seniory pořádají v těchto měsících výlety do přírody. A právě na takových akcích se mohou starší lidé ztratit, zabloudit anebo zranit.

13. květen 2022 04:58

Pozor na podvodné maily týkající se internetového bankovnictví

Seznámíme vás s případem pětasedmdesátiletého muže, který si ve svém e-mailu přečetl zprávu o problémech se svým bankovním kontem, zareagoval a aniž si to uvědomil, zpřístupnil své bankovnictví podvodníkům. Zajímalo nás, co se stalo a jak se takové situaci vyhnout.

6. květen 2022 04:55

Nástrahy, které na cestách číhají na cyklisty

S policejními preventisty z krajského ředitelství v Ostravě se zaměříme na cyklisty, kteří v krásném jarním počasí vyrážejí na cesty. Zajímalo nás, na co si dávat pozor a co si všechno cyklisté mohou na silnicích dovolit.

29. duben 2022 05:01

Co dělat, když objevíte nebezpečnou věc ležící na zemi nebo v zemi

Nebezpečné věci na zemi nebo v zemi. Patří sem spadlé dráty elektrického vedení, odhozené plastové láhve s neznámým obsahem, použité injekční stříkačky a také výbušniny z války.

22. duben 2022 04:59

Sliboval opravy hrobů, vybíral zálohy, ale byl to podvodník

Tentokrát se zaměříme podvodníka, který se specializoval na opravy hrobů. Nechal si zaplatit za práci i materiál a pak už se o nic nestaral.