Host ve studiu
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Smíření v Českém koutku. Vzpomínky pamětníků na poválečné osudy v česko-polsko-německém Kladsku

Pozveme vás na premiéru nového dokumentu o Kladsku. Ve středu 23. listopadu v kavárně Artyčok v Hradci Králové od 18:00 hodin. Jde o dokumentární film, který vychází z projektu Paměti národa Kladsko: smíření národů, a zaznamenává vzpomínky pamětníků, kteří se ve 30. letech narodili v Kladsku a pamatují příchod Němců i poválečné přesuny.

09:45

Host ve studiu

Vydává: Český rozhlas

Od pondělí do pátku vysíláme v 8:35 zajímavé povídání s atraktivním hostem.

Web

Včera 10:36

Svět se mi otočil o 180 stupňů. Na práci se moc těším, říká nový starosta Nového Města nad Metují

Podíváme se do města, kde mají nejen úžasný zámek a historické centrum, ale teď po komunálních volbách také nového starostu. Městu se říká Český betlém, takže už víte, že míříme do Nového Města nad Metují na Náchodsku za starostou Milanem Slavíkem z ODS.

Před dvěma dny 10:28

Milan Devinne jako Freddie Mercury věří, že příležitosti musíme chytit za pačesy a jít za svým snem

Zpěvák, muzikant, ale také herec, producent a režisér Milan Šatník z Hradce Králové, si změnil jméno na Milan Devinne. Jako kluk se zamiloval do písniček a hlasu Freddieho Mercuryho ze skupiny Queen. Což potom hodně ovlivnilo jeho životní dráhu a nejen hudební smýšlení. Stal se také manažerem Petera Freestona, někdejšího asistenta Fredyho Mercuryho.

Před třemi dny 04:55

Odhalená tajemství cancáků a kronik. Jiří Karas Jůzl zmapoval celou historii trampingu na Trutnovsku

Jiřího Karase Jůzla znají všichni Trutnováci, kteří milují tramping. A o této vášni je také nová kniha, kterou držím v ruce, s názvem Tramping na Trutnovsku v oblasti Sudet. Kniha cestovatele, muzikanta, vodáka a dobrodruha s velkým trampským srdcem Jiřího Karase Jůzla, kterého vítám ve studiu.

Před šesti dny 10:40

Práce strážníků je služba veřejnosti, říká Miroslav Hloušek, bývalý ředitel hradecké městské policie

Hradecké městské policii dlouhých 17 let šéfoval ředitel Miroslav Hloušek. Teď vstoupil do politiky a po volbách se stal prvním náměstkem hradecké primátorky. Ale za všechny ty roky u Městské policie v Hradci Králové má na co vzpomínat.

Před týdnem 10:14

Já, Upír, přistání povoluji! Žádný děs a horor, ale výstava o letcích v Hradci Králové i Pardubicích

Spolu s ředitelem Muzea východních Čech v Hradci Králové Petrem Grulichem vás pozveme na novou výstavu, která vás vynese vysoko do oblak a také zavede na dvě východočeská letiště. Upír bylo volacím znakem toho hradeckého a Prvek potom letiště pardubického.

Před týdnem 10:37

Skaut mne naučil týmové spolupráci a pokoře, říká starosta Rtyně v Podkrkonoší Stanislav Řezníček

Podíváme se do Rtyně v Podkrkonoší, kde mají po komunálních volbách nového starostu. Zdeňka Špringra tam po 16 letech střídá v čele města Stanislav Řezníček, kterého vám v našem vysílání moc rádi představíme.

Před týdnem 09:45

Cenné zkušenosti a kontakty na spoustu přátel přivezla Dominika Kalenská z lékařské stáže v Brazílii

Studentka medicíny Dominika Kalenská byla před dvěma lety mezi prvními mediky, kteří se nebáli a dobrovolně pomáhali v počátcích pandemie covidu s testováním a odběrem vzorků. Tenkrát byla Dominika ještě studentkou 3. ročníku a svěřila se nám, že by se chtěla jednou věnovat chirurgii. Jak se jí tento sen plní?

Před týdnem 04:32

Hrabě František Kinský miluje Vánoce a zve vás na sváteční akce v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí

Rodové heslo Kinských zní: Bůh, čest a vlast. Také hrabě František Kinský, majitel Nového zámku v Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku, jako věřící člověk, prožívá adventní čas velice intenzivně.

Před týdnem 11:11

Boemo e Bastardella. Epizoda ze života Josefa Myslivečka jako rozehraná milostná „šachová partie“

Zapomenutá osobnost hudebního skladatele Josefa Myslivečka je momentálně v kurzu. Možná už jste viděli film Il Boemo s Vojtou Dykem v titulní roli, který šel nedávno do kin. A dnes vám představíme další pohled na tohoto slavného českého skladatele díky autorům knihy Boemo e Bastardella, Sen probdělé noci Monice, Monice Alžbětě Svobodové a Jiřímu Raichlovi.

Před týdnem 11:15

Absolutní romantika. Parta krkonošských přátel jako první na světě vylezla na Chumbu v Himálajích

Jedna vysoká hora v nepálských Himálajích, která měří skoro 7 000 metrů a jmenuje se Chumbu, patřila ještě před několika týdny do nevelké skupiny vrcholů, na kterých ještě nikdy nikdo nebyl. To už ale teď neplatí, protože na konci října na ni vystoupila čtveřice českých horolezců, mezi kterými nechyběl ani Radek Groh z Vrchlabí, náš dnešní host.