Čteme vám Seznam Zprávy
Epizoda 18817. červen 2022

Poslechněte si podcast: Smích, který hořkne. Kdyby radši hořelo je laskavým portrétem české malosti

Recenze Víta Schmarze: Malá ves kdesi daleko od Prahy, parta dobrovolných hasičů, Velikonoce, hoaxy a strach z neznámého. Český film se zase jednou potkal s realitou.

09:12

Čteme vám Seznam Zprávy

Vydává: Seznam Zprávy

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.

Web

Epizoda 435Dnes 12:41

Válka bere Rusku sílu na udržení vlivu ve své baště. Konkurence nelení

Článek Lukáše Marka a Milana Rokose: Zatímco se Rusko soustředí na Ukrajinu, kterou napadlo mimo jiné ve snaze zamezit odklonu země od Moskvy na Západ, ubývá mu sil k udržení vlivu v dalších postsovětských státech.

Epizoda 441Dnes 06:59

Rozdělená česká města. Lidé ze sídlišť se cítí odstrčení a víc volí populisty

Analýza Petra Holuba. Propast mezi chudým a bohatým Českem se prohloubila, ukázaly komunální volby. Lidé ze sídlišť mají pocit, že se na ně zapomnělo, snadněji podléhají obavám a čím dál silněji inklinují k populistům.

Epizoda 442Dnes 06:43

Rakušan musel řešit Hlubučka dávno před zatčením. Kvůli Želivce

Článek Vojtěcha Blažka. Seznam Zprávy podrobně zmapovaly, jak se obviněný náměstek pražského primátora za STAN pokoušel ovlivnit výběr ředitele strategické a bohaté firmy - společnosti Voda Želivka, která dodává Praze pitnou vodu.

Epizoda 439Včera 04:58

Svědci u soudu ukázali na Babišovu financiérku

Článek Tomáše Perglera a Radka Nohla. Bankéři před soudem jednoznačně nepotvrdili, že chápali Čapí hnízdo jako součást Agrofertu. Upozornili však na důležitou roli finanční ředitelky holdingu Petry Procházkové.

Epizoda 438Včera 07:26

Čína žije spekulacemi o uvěznění prezidenta. Je to spíš zbožné přání

Článek Daniely Kučerové. Na sociálních sítích od víkendu kolují fámy o sesazení Si Ťin-pchinga. Spekulace o převratu žijí vlastním životem a dostaly se i do českého prostoru. Podle odborníků však prezident sedí možná tak v izolaci po návratu ze zahraničí.

Epizoda 437Včera 04:56

Íránci ostřelují irácký Kurdistán. Trestají Kurdy za to, že demonstrují

Článek Milana Rokose. Vůbec největší problémy s protivládními protesty má íránský teokratický režim v oblastech, kde žijí Kurdové. Jednoho z měst na severozápadě země se už krátce zmocnili demonstranti, Íránské revoluční gardy ho ale dobyly zpět.

Epizoda 436Včera 04:33

Glosa: Jde si vlastní cestou a vyhrává. Fenomén Kuba

Glosa Václava Dolejšího. Příběh muže, který má za sebou rychlý vzestup, poté bolestivý pád na dno a teď velký comeback.

Epizoda 431Včera 05:58

Klíčový moment pro Babiše. K soudu přijdou bankéři

Článek Tomáše Perglera a Radka Nohla. Před soudem budou v pondělí vypovídat jako svědci manažeři banky HSBC, kteří v dokumentech spojovali Čapí hnízdo s Andrejem Babišem a jeho Agrofertem.

Epizoda 434Včera 05:05

Babiš by měl zpozornět. Volby ukázaly, že mu roste extrémně silná konkurence

Analýza Václava Dolejšího a Lucie Stuchlíkové: Skutečným vítězem voleb je při bližším ohledání výsledků SPD. Tomio Okamurovi se podařilo mobilizovat své příznivce a má třikrát víc zastupitelů než po minulých volbách.

Epizoda 433Před dvěma dny 05:29

Komentář: Spolu a ANO v Praze? To by byl průšvih, a nejen kvůli Zemanovi

Komentář Jana Lipolda: Spolu rozjelo předvolební mobilizaci skrze billboardy s dvojí hrozbou Babiš–Putin. Povolební koalice s ANO tím pádem nepůsobí úplně hezky.