28. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Small Talk #42 - Jak na dýško

Divili byste se, ale i předávání dýška má svá pravidla. Jaké ctíme u nás v Čechách a jak na to, když vycestujeme, se dozvíte v dalším dílu podcastu Small Talk.

04:38

Small Talk

Vydává: Youradio Talk

Velké bitvy rozhodují malé detaily. Průvodce pravidly společenské a obchodní etikety 21. století pro každého.

Web

Před šesti dny 03:12

Small Talk #96 - Jak je to s čekáním na obsluhu

Co myslíte, existuje nějaká všeobecně uznávaná doba, po kterou je společensky přijatelné trpělivě vyčkat, a když ani poté obsluha nedorazí, prostě se v tichosti zvednout a bez komentáře místo opustit? Opravdu existuje a dozvíte se jí v dalším dílu společenského podcastu Small Talk. 

Před týdnem 03:12

Small Talk #95 - Nikomu o tom neříkej

S diskrétností je to vždycky ošemetné, protože udržet tajemství není vůbec jednoduchá disciplína. A co na to společenská pravidla, když někdo vaše „přísně tajné“ vypustí do světa? O tom už více nový díl společenského podcastu Small Talk.

Před 2 týdny 03:08

Small Talk #94 - Dress Code: Coctail

Coctail jako drink bývá krásně barevný, je s ním spousta zábavy a umí nás pěkně odvázat. A co má společného s dress codem stejného názvu? Možná víc, než byste čekali a dozvíte se to v novém dílu společenského podcastu Small Talk.

Před 3 týdny 03:55

Small Talk #93 - Proč nepodceňovat vliv svého okolí

Vliv, který má na nás naše nejbližší okolí, často podceňujeme a jsme přesvědčeni, že jsme s ním naprosto v souladu a máme jeho vliv na nás samé pod kontrolou. Ale jak už to v životě bývá, všechno je jinak. A jak? O tom se dozvíte v novém dílu společenského podcastu Small Talk.

13. červenec 2022 04:46

Small Talk #92 - Jak reagovat, když vás někdo nachytá na švestkách

Také se poměrně často přistihnete u toho, že přesně víte, jak nejlépe reagovat nebo co trefného říct až tzv. ex post neboli se zpožděním? Věřte tomu, že nejste sami a že to jde změnit. A jak? O tom se dozvíte v novém dílu společenského podcastu Small Talk.

6. červenec 2022 04:37

Small Talk #91 - Jak zahájit prezentaci svého projektu, produktu či služby

Stejně jako na první dojem, který po sobě zanecháte, tak i na vzbuzení zájmu o svůj projekt, produkt nebo službu, kterou nabízíte, máte prvních pár minut. Jak a čím tedy nejlépe začít? Konkrétní tipy & inspiraci najdete v novém dílu společenského podcastu Small Talk. 

29. červen 2022 04:02

Small Talk #90 - Každý je tím, kým se udělá

Věřili byste, že v životě máme na výběr jen ze dvou rolí a záleží jen na nás, pro kterou se rozhodneme. Ani jedna z nich není špatně, jen se v ní musíme cítit dobře. A které to jsou? Poslechněte si nový díl společenského podcastu Small Talk. 

22. červen 2022 02:39

Small Talk #89 - Je zablokování kontaktu nebo profilu společenským faux pas?

Jak vyřešit situaci, když už nechci být s někým v telefonickém nebo online kontaktu? Je zablokování telefonního čísla nebo profilu na sociálních sítích společenským faux pas? Odpověď najdete v novém dílu společenského podcastu Small Talk.

15. červen 2022 02:49

Small Talk #88 - Jak jíst listový salát

Zeleninové saláty chutnají v létě naprosto skvěle. Ale co s těmi velkými salátovými listy, které nám na talíři přinesou? Mám je nakrájet nebo jíst dokonce rukama? Odpověď najdete v novém dílu společenského podcastu Small Talk.

8. červen 2022 03:54

Small Talk #87 - Společenská pravidla & děti

V novém dílu společenského podcastu Small Talk najdete konkrétní příklady, čím & jak můžeme my dospělí našim i úplně cizím dětem společensky prospět.