Small Talk
2. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Small Talk #108 - Jak je to s tělovými silonkami a jak se nejlépe ubránit puchýřům ze společenských bot

Tělové silonky, nosit nebo nenosit? A jak se nejlépe ubránit puchýřům ze společenských bot?  To se dozvíte v dalším dílu společenského podcastu Small Talk. 

02:06

Small Talk

Vydává: Youradio Talk

Velké bitvy rozhodují malé detaily. Průvodce pravidly společenské a obchodní etikety 21. století pro každého.

Web

Včera 04:46

Small Talk #165 - Jak ustát pocit, že jsem někde, kam nezapadám

Pocit, že jsem ve společnosti, kam úplně nezapadám, může pěkně potrápit a přesunout vlastní sebevědomí o pár pater níže. Jak na to, aby se tak nestalo? Poslechněte si další díl společenského podcastu Small Talk. 

Před týdnem 02:54

Small Talk #164 - Rychlé tipy, jak se chovat, když jsem hostem, který zůstává přes noc

Když získáte důvěru a stane se z vás host, který je pozvaný nejen na časově omezenou návštěvu, ale na návštěvu s přespáním, je na místě si této důvěry vážit a dát to také najevo. A jak nejlépe? Poslechněte si další díl společenského podcastu Small Talk.   

Před 2 týdny 02:44

Small Talk #163 - Společenské maličkosti, které z vás udělají skvělé hostitele

První dojem je důležitý. A není tomu jinak, i když hostíme ostatní u sebe doma. Záleží tedy nejen na tom, jak bude pohoštění vypadat a chutnat, ale na celkové atmosféře, ve které se budou všichni hosté cítit vítáni. Jak na to? Poslechněte si další díl společenského podcastu Small Talk.   

Před 3 týdny 02:43

Small Talk #162 - Žhavé společenské tipy, čemu se při pozvání na večeři k někomu domů vyhnout

Často slýcháme, co bychom jako příchozí hosté měli, jako nepřijít s prázdnou, nemluvit jenom o osobě, polichotit hostitelce, a tak podobně. Stejně často se však zapomíná doporučit, co bychom naopak neměli. Žhavé společenské tipy, čemu se při pozvání na večeři k někomu domů vyhnout, najdete v dalším dílu společenského podcastu Small Talk. 

8. listopad 2023 04:04

Small Talk #161 - Jak v sobě probudit společenské sebevědomí

Odvaha a sebevědomí jsou dvě úplně rozdílné věci. Odvahu může ve společnosti prokázat i zcela nesebevědomý člověk, je to jako instinkt. Ale zdravé a nepředstírané sebevědomí na rozdíl od odvahy musíme natrénovat, to se jako instinkt nedostaví. Jak na to? Poslechněte si další díl společenského podcastu Small Talk.  

1. listopad 2023 03:30

Small Talk #160 - Jak přiznat, že jsem bez práce, aniž by mi to bylo nepříjemné

Jak reagovat na přímou otázku týkající se vaší práce v době, kdy právě žádnou nemáte? A ještě tak, aby vám to nebylo nepříjemné nebo jste se dokonce necítili méněcenně? Poslechněte si další díl společenského podcastu Small Talk. 

25. říjen 2023 04:46

Small Talk #159 - Jak se rozloučit s kolegy a nadřízenými, když odcházím a měním zaměstnavatele

Ať už jsou důvody ke změně zaměstnání jakékoli, jedno mají společné a tím jsou emoce. Jak se rozloučit důstojně, přesto dostatečně lidsky a vřele tak, abychom zanechali dobrý dojem a nepřetrhali pracovní kontakty? Poslechněte si další díl společenského podcastu Small Talk. 

18. říjen 2023 03:37

Small Talk #158 - Jak přiznat, že něco nevím, aniž bych se cítila méněcenně

Být upřímná a přiznat, že něco nevím nebo neznám není ostuda, přesto máme tendenci se za to stydět a cítit se méněcenně. Pokud si však připravíte elegantní způsob, jak to veřejně přiznat, pocitu méněcennosti se nemusíte obávat. Jak na to? Poslechněte si další díl společenského podcastu Small Talk

11. říjen 2023 04:04

Small Talk #157 - Kdy je na místě přímý dotaz a kdy je lépe použít nepřímou otázku

Používání přímých dotazů a nepřímých otázek tvoří časté konverzační dilema. Tipy, kdy je v pořádku položit přímý dotaz a naopak, kdy je lépe využít umění nepřímých otázek, na vás čekají v dalším dílu společenského podcastu Small Talk.  

4. říjen 2023 02:50

Small Talk #156 - Jak ztlumit své reakce, když s něčím zásadně nesouhlasím

 Ovládnout svou vlastní reakci, když s něčím zásadně nesouhlasím, je těžká disciplína a vyžaduje trénink. Osvědčená pomůcka, která by vám mohla při tréninku pomoc, na vás čeká v dalším dílu společenského podcastu Small Talk.