Small Talk
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Small Talk #100 - Etiketa & kšiltovky

Kšiltovky, baseballky, prostě čepice s vyztuženým stínítkem jsou pořád jasně cool a nosit je mohou ženy, muži i děti bez rozdílu věku. Ale, i jejich nošení má svá společenská pravidla, a která to jsou, se dozvíte v dalším dílu společenského podcastu Small Talk. 

02:34

Small Talk

Vydává: Youradio Talk

Velké bitvy rozhodují malé detaily. Průvodce pravidly společenské a obchodní etikety 21. století pro každého.

Web

Před pěti dny 03:14

Small Talk #102 - Proč raději spolupracovat než soupeřit

Hájení vlastního území je přirozeností lidského druhu, ale často zapomínáme na staré dobré přísloví „Když dva dělají totéž, nikdy to není totéž“. Proč se může vyplatit podat konkurenci ruku jako první a připustit si ji blíž? O tom se dozvíte v dalším dílu společenského podcastu Small Talk.

Před týdnem 03:10

Small Talk #101 - Jak jednat s urážlivými lidmi

Zvládnout jednání s těmi, kteří jsou snadno urážliví, není vůbec jednoduchá disciplína. Pár tipů jak na to, tak abyste si zachovali zdravý rozum a vlastní důstojnost se dozvíte v dalším dílu společenského podcastu Small Talk. 

Před 3 týdny 02:31

Small Talk #99 - Etiketa & sluneční brýle

Všeobecně známý zvyk nebo lépe pohodlnost je odkládat si sluneční brýle na hlavu do vlasů. Ale jsou příležitosti, kam tento zvyk skutečně nepatří. A které to jsou se dozvíte v dalším dílu společenského podcastu Small Talk. 

24. srpen 2022 02:56

Small Talk #98 - Jak si při představování zapamatovat jména

Také se vám často stává, že si po pár minutách od seznámení či představení nejste ani za milion schopni vzpomenout, jak se ta osoba vlastně jmenuje. A proč se tak děje a jak to změnit?   Odpověď & tip najdete v dalším dílu společenského podcastu Small Talk.   

17. srpen 2022 02:51

Small Talk #97 - Overdressed x Underdressed

Také pořád dokola řešíte, co na sebe, protože zvolit vhodný oděv tak, abyste se v něm cítili dobře a odpovídal příležitosti, na kterou se chystáte, je opravdové dilema. Co když se obléknu až moc a budu tak „overdressed“, anebo to naopak podcením a budu zase tzv. „underdressed“, to je oříšek. A co je vůbec v tomto případě lepší, raději více, anebo méně? Odpověď na vás čeká v dalším dílu společenského podcastu Small Talk. 

10. srpen 2022 03:12

Small Talk #96 - Jak je to s čekáním na obsluhu

Co myslíte, existuje nějaká všeobecně uznávaná doba, po kterou je společensky přijatelné trpělivě vyčkat, a když ani poté obsluha nedorazí, prostě se v tichosti zvednout a bez komentáře místo opustit? Opravdu existuje a dozvíte se jí v dalším dílu společenského podcastu Small Talk. 

3. srpen 2022 03:12

Small Talk #95 - Nikomu o tom neříkej

S diskrétností je to vždycky ošemetné, protože udržet tajemství není vůbec jednoduchá disciplína. A co na to společenská pravidla, když někdo vaše „přísně tajné“ vypustí do světa? O tom už více nový díl společenského podcastu Small Talk.

27. červenec 2022 03:08

Small Talk #94 - Dress Code: Coctail

Coctail jako drink bývá krásně barevný, je s ním spousta zábavy a umí nás pěkně odvázat. A co má společného s dress codem stejného názvu? Možná víc, než byste čekali a dozvíte se to v novém dílu společenského podcastu Small Talk.

20. červenec 2022 03:55

Small Talk #93 - Proč nepodceňovat vliv svého okolí

Vliv, který má na nás naše nejbližší okolí, často podceňujeme a jsme přesvědčeni, že jsme s ním naprosto v souladu a máme jeho vliv na nás samé pod kontrolou. Ale jak už to v životě bývá, všechno je jinak. A jak? O tom se dozvíte v novém dílu společenského podcastu Small Talk.