20. květen 2022

Poslechněte si podcast: Jan a Ivana Slabákovi: Konec Moravanky je pro nás pořád hodně silný

Zakladatel Moravanky Jan Slabák po zralé úvaze dospěl k životnímu rozhodnutí: po půl století legendární kapelu rozpustil. Jeho žena Ivana byla jejich dlouholetá zpěvačka. Původně přitom měla jen zastoupit moderátorku.

23:42

Slavné dvojice

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory Alex Mynářové s osobnostmi, které pojí rodinné, přátelské nebo pracovní vazby.

Web

Před šesti dny 28:20

Je introvert a génius, říká Pavlína Saudková o svém muži, fotografovi Janu Saudkovi

Umělecký fotograf a novinářka jsou spolu už 17 let a zásadně si vykají. „Když chceme zdůraznit něco rádoby hodně vtipného, tak si občas i tyknem,“ říká Pavlína. „Vykání je pro mě výraz úcty,“ potvrzuje Jan Saudek.

Před týdnem 31:30

Eva a Václav Hudečkovi: Láska podle scénáře přerostla v reálnou. Ten film byl zásadní

Spisovatelka a herečka Eva Hudečková a houslový virtuos Václav Hudeček tvoří harmonický manželský pár už neuvěřitelných 45 let. Jak se poznali a kudy se ubíraly jejich cesty?

Před 2 týdny 25:09

Lucie Juřičková a Martin Zahálka: Zatímco žena dabovala Sex ve městě, já si četl a nikdy to neviděl

Lucii Juřičkovou znáte ze seriálu Ulice nebo z Básníků v roli nezapomenutelné Sáši. Martin Zahálka si zahrál ve Slunečné nebo seriálu Krejzovi. Ale i jejich hlasy vám jsou povědomé z mnoha dabingů.

Před 3 týdny 27:11

Petr Janda a Pavel Sedláček: Stále koncertujeme a díváme se dopředu

Do Slavných dvojic zavítali dva rockeři a kamarádi. Frontman kapely Olympic Petr Janda a průkopník rokenrolu u nás Pavel Sedláček se poznali už na konci 50. let, kdy se scházela parta lidí nadšených pro rokenrol. Tehdy se vytvořilo hudební podhoubí a v 60. letech začaly vznikat kapely. „Pamatuji si, jak mě Karel Svoboda přemlouval, ať nehraju rokenrol, a pak ho sám hrál s Mefistem,“ vzpomíná Pavel.

3. červen 2022 28:22

Adriena a Luděk Sobotovi oslavili 40 společných let: Humor je pro manželství hodně důležitý

Loni v srpnu oslavili 40. výročí svatby. „Luděk nemá rád oslavy, já je mám zase naopak hrozně ráda. Ale přežil to a já dostala květiny, miluju hortenzie,“ rozplývá se Adriena.

27. květen 2022 23:59

Fotbalisté Ivan Hašek a Vladimír Šmicer: Na hokej jsme přesedlali z několika důvodů

Zástupci dvou generací fotbalistů se stihli potkat i v reprezentaci. Ivan Hašek hrál ještě v roce 1994, Vladimír Šmicer nastoupil v roce 1993. „Vláďu jsem zaregistroval, ale neznal jsem ho osobně. To spíš jeho tchána, fotbalového matadora Láďu Vízka,“ usmívá se Ivan.

13. květen 2022 30:09

Vlasta a Karel Kahovcovi jsou jako oheň a voda, ale nedají na sebe dopustit

Sourozenecká dvojice se dodnes podporuje v práci i soukromí. Každý je jiný, možná o to víc si rozumějí. Vlasta Kahovcová prorazila v Semaforu mnohem dřív, ale Karel se v tu dobu sestrou rozhodně nechlubil.

6. květen 2022 23:04

Zdeněk se objevil v pravou chvíli. Měli jsme štěstí, říká Květa Pecková o seznámení se svým mužem

Trojnásobná olympijská medailistka v běhu na lyžích Květa Pecková (tehdy Jeriová) a dvojnásobný olympijský medailista ve veslování Zdeněk Pecka se dali dohromady po olympiádě v roce 1984. Může za to sport, ale štěstí šli naproti.

29. duben 2022 26:44

Po komické části je tahounem určitě Marian Vojtko, říká o kolegovi ze 4 Tenorů Michal Bragagnolo

Zpěváci Michal Bragagnolo a Marian Vojtko už pátým rokem vystupují v uskupení 4 Tenoři. Ve Slavných dvojicích prozradili, jak vypadají koncerty v pocovidovém období.