Host Lenky Vahalové
18. březen 2023

Poslechněte si podcast: Slavíme 25 let na scéně a chceme si to užít, těší se členové kapely Divokej Bill na turné i album

Když začínali v šestnácti letech hrát s kapelou v hospodách kolem Úval, jen těžko si dokázali představit, kam se za 25 let dostanou. Pro Divokýho Billa bude rok 2023 ve znamení oslav, co všechno chystají? O tom ve studiu Rádia Praha mluvili Adam Karlík a Roman Procházka.

23:43

Host Lenky Vahalové

Vydává: Český rozhlas

Každý týden hodinový rozhovor s osobností.

Web

Před týdnem 21:37

Zpěvák Patrik Malý: Do Hlasu jsem šel jako zelenáč, dělat muziku naplno jsem se rozhodl až po vysoké

V roce 2014 se dostal do semifinále pěvecké soutěže Hlas Česko Slovenska, pak si dal od hudby chvíli pauzu a šel cestou ekonomického vzdělání. K muzice se ale vrátil, letos vydal EP Pokoj č. 7 a rád by trávil co nejvíc času na pódiu. Hostem Lenky Vahalové byl zpěvák a skladatel Patrik Malý.

Před 2 týdny 21:56

Pojedeme bytovou tour a fanoušky překvapím dalšími netradičními koncepty, slibuje zpěvačka Annabelle

Právě vydává zbrusu nový singl Smutná v clubu a svým fanouškům slibuje i jiná překvapení. V příštím roce chystá další hudební spolupráce a také usilovně pracuje na tom, aby se prosadila v zahraničí. Hostem Lenky Vahalové byla zpěvačka Annabelle.

Před 3 týdny 17:18

Mějte rádi hory, vyzývá v novém projektu kapela O5 a Radeček. Na singl navazují i další aktivity

„Když jsme začali hrát, tak nám spoustu lidí nevěřilo, že se dostaneme za hranice okresu. A my si postupně plníme sny. Je fakt strašně krásný pocit, když člověk složí písničku někde doma na kytaru, pak přijedete kamkoliv po republice a tam si tu písničku s vámi lidi zpívají,“ líčí bratři Tomáš a Ondřej Polákovi z kapely O5 a Radeček. Ve studiu Rádia Praha mluvili také o svém nejnovějším projektu Hory.

2. září 2023 20:05

Kapela Eddie Stoilow slaví 20 let na scéně. Jsem za to vděčný, neměnil bych, říká zpěvák Honza Žampa

Název kapely jim vymyslel herec Bohouš Klepl, jméno údajného bulharského kosmonauta se hudebníkům zalíbilo a funguje dobře i v zahraničí. Za 20 let na scéně toho skupina Eddie Stoilow stihla hodně, teď chystá koncert v Lucerna Music Baru, kde také pokřtí novou desku. O tom všem mluvil ve studiu Rádia Praha zpěvák Honza Žampa.

24. červen 2023 24:31

Jak poznat dobré víno? Zkušenostmi, tam není jiná varianta, je to o propití, odpovídá sommelier

Pochází z Moravy, ale jeho zájem o víno se naplno projevil až po příchodu do Prahy. Začal pracovat v místních restauracích, potřeboval se v této oblasti více vzdělat a svět vína už ho nepustil. Dnes má sommelierských zkušeností na rozdávání. Mistrovství republiky se účastní pravidelně a dvakrát se umístil na třetím místě. Hostem Lenky Vahalové byl sommelier Lukáš Benda.

17. červen 2023 26:07

Gaydečka z festivalu Metronome: Člověk zažije různé požadavky. Sting chtěl jen čaj, citron a zázvor

„Seděli jsme na našem oblíbeném festivalu Colours of Ostrava a lámali jsme si hlavu, proč vlastně my v Praze děláme jen United Islands. Což je hezký festival, ale prodává úplně nejnovější hudební objevy, talenty, debutující kapely. A proč Praha nemá nic s těmi hvězdami? Tato debata vyústila v rozhodnutí – tak to pojďme udělat,“ vzpomíná na vznik festivalu Metronome Prague David Gaydečka.

10. červen 2023 24:12

S Eurovizí se kola naší kariéry znovu rozpohybovala, top ten je úspěch, myslí si členka kapely Vesna

Kapela Vesna vznikla už v roce 2016, do širokého povědomí české veřejnosti se ale šestice hudebnic dostala až díky soutěži Eurovision Song Contest. Jak vypadaly přípravy a s jakými pocity ze soutěže odcházely? Nejen na tyto otázky odpovídala zpěvačka a skladatelka Patricie Kaňok Fuxová.

3. červen 2023 27:13

Čestmír Strakatý: Šokovalo mě, kolik reakcí mi přišlo, když jsem promluvil o vztahu ke svému tělu

Jeho profesní život je naplněn rozhovory. V pozici toho, kdo se ptá, ho zaznamenáte hned v několika projektech. Zve si známé tváře, zajímavé osobnosti, odborníky i politiky. Jak se Čestmír Strakatý na své hosty připravuje? A proč se rozhodl být součástí podcastové série Hrana, kde velmi otevřeně promluvil o vztahu ke svému tělu?

24. květen 2023 24:54

Naše cíle s kapelou jsou vysoké, shodují se členové John Wolfhooker. Nové album pokřtí v Akropoli

Na hudební scéně se československá kapela John Wolfhooker úspěšně pohybuje už deset let, v začátcích měl ale každý své projekty a tohle seskupení nebrali úplně vážně. A tak název jednoduše poskládali z anglického překladu příjmení jednotlivých členů. Rony Janeček a Martin Čupka mluvili ve studiu Rádia Praha o nové desce a pozvali na květnový koncert.

13. květen 2023 27:20

V KPZce jsou účelné dámské tampony. Z jednoho rozděláte až čtyři ohně, radí instruktor kurzů přežití

„KPZku, nebo něco z ní, mám pořád u sebe. Může to pomoct i někomu dalšímu,“ podotýká Amar Ibrahim. Teorii i praxi přežití v extrémních situacích se věnuje už 20 let. Také píše knihy a učí lidi, jak se správně zachovat, když se v přírodě dostanou do nesnází.