Kuchařské čarování
22. březen 2022

Poslechněte si podcast: Slanečková inspirace a slané i sladké placky

Recepty na slanečkové brambory, zapékané filety, placky z naklíčené čočky, luštěninové variace na bramborák a další nabízí ve svém Kchařském čarování kulinář Petr Stupka.

34:41

Kuchařské čarování

Vydává: Český rozhlas

Pravidelná porce inspirace a receptů pro všední i sváteční vaření.

Web

Včera 35:37

Dobroty z naklíčených semínek, nejzdravější a nejčerstvější zeleniny

Velice jednoduchý, univerzální, zdravý a přitom levný recept spočívá v klíčení malých a větších semínek. Je to nejčerstvější a nejzdravější zelenina, kterou si můžete dopřát. Jak získat klíčky a výhonky a jak je pak využít v kuchyni, vysvětluje ve svém Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka.

Před týdnem 36:04

Dobroty z tradiční české zabijačky

Vřelý ovar, voňavý prejt, jitrnice, jelítka, tlačenka. Zabijačka je tématem posledního lednového Kuchařského čarování Petra Stupky. Recepty na tradiční dobroty doplní vzpomínky několika posluchačů.

Před týdnem 33:29

Velezdravé Kuchařské čarování s kysaným zelím

Skvělým posilněním pro zimní období je kysané zelí, to věděli už naši předci. Jak s ním naložit v kuchyni a s čím ho kombinovat na talíři? Velezdravou inspiraci ve svém Kuchařském čarování nabízí kulinář Petr Stupka.

Před 3 týdny 33:48

Polévky klasické, starodávné, z Česka, ale také z celého světa

Chlebová polévka, zelnice, japonský vývar z kořenové zeleniny, thajská omeletová, boršč... Na polévky se tentokrát ve svém Kuchařském čarování zaměřil kulinář Petr Stupka. Inspirujte se jeho vyprávěním o polévkách klasických, starodávných, českých, ale také z celého světa.

10. leden 2023 32:36

Guláš a jeho rozmanité variace

Gulášové je tentokrát Kuchařské čarování Petra Stupky. Bude mluvit o rozmanitých variacích tohoto oblíbeného pokrmu. Víte, čím se liší paprikáš, perkelt a tokáň?

3. leden 2023 34:18

Novoroční inspirace k tomu, abychom jedli a pili zdravěji

Své tipy pro zdravé vaření i jedení předává v prvním Kuchařském čarování nového roku už tradičně kulinář Petr Stupka. Inspirujte se, abyste se cítili lépe.

27. prosinec 2022 25:01

Nápady na silvestrovské občerstvení

Glazované pupíky, bramborové špízy, sýrové hromádky, trhané maso a jedna specialita z Itálie. Tipy na zajímavé silvestrovské občerstvení nabízí ve svém pořadu Kuchařské čarování kulinář Petr Stupka.

20. prosinec 2022 26:16

Fígle a triky pro štědrovečerní menu

Kuchařské fígle a triky pro štědrovečerní menu, například osvědčený recept na ochucení bramborového salátu a svátečního kubu, i nahlédnutí do finské tradiční vánoční kuchyně nabízí ve svém pořadu kulinář Petr Stupka.

13. prosinec 2022 27:27

Předvánoční Kuchařské čarování – punč, cukroví a bramborový salát

Tradiční punč, pár tipů na vánoční cukroví a několik variant bramborového salátu. Recepty, které posluchače vždy během adventu zajímají, připomíná ve svém Kuchařském čarování Petr Stupka.

6. prosinec 2022 23:32

Cesta za šumavským bylinným vínem a tři kuchařské fígle

V Kuchařském čarování kulinář Petr Stupka poodkryje historii šumavského bylinného vína a pak prozradí své tři fígle – na vánoční linecké, míchaná vajíčka a klasickou hnědou omáčku.