• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Skvělá rodinná atmosféra panovala při Dni otevřených dveří Českého rozhlasu Hradec Králové

Den plný úsměvů, zvídavých dotazů, rozzářených očí. Plný vděčnosti, pokory a společných dojmů. To byl Den otevřených dveří Českého rozhlasu v Hradci Králové.

02:18

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 02:02

Správa Krkonošského národního parku znovu instaluje na vybraná místa na hřebenech hor ochranné sítě

Pracovníci Správy Krkonošského národního parku budou dnes dopoledne vracet na Sněžku ochranné sítě. Ty budou v sezóně chránit křehkou krkonošskou přírodu před vstupem těch, kteří nerespektují zákazové tabulky. Psané zákazy totiž nestačí a až sítě zabránily turistům vydávat se do míst, kam se kvůli ochraně přírody nesmí.

Dnes 02:20

V Hradci Králové bude další rok pokračovat provoz dotovaných sdílených kol. Smlouva je prodloužena

Sdílená jízdní kola najdou obyvatelé a návštěvníci Hradce Králové ve stojanech i v dalších měsících. Hradečtí zastupitelé odsouhlasili prodloužení smlouvy se společností, která ve městě provozuje od loňského července sdílená kola. Bicykl si denně půjčí zhruba 150 lidí.

Dnes 05:44

Komunitní zahrada Střelák v Hradci Králové se zrodila z party nadšenců a setkávání funguje skvěle

Komunitní zahrada Střelák se zelená a roste do své druhé sezóny. Samozřejmě za pomoci dobrovolníků i přihlášených zahradníků. Co letos zasili a zasadili? A zůročili už zkušenosti z loňské sezony a sklizně? O plánech na letošní "vegetační období" nám přišel povědět Hynek Kaplan. Není to totiž jen o setí a sklízení, ale především o sousedském setkávání.

Včera 02:12

Desítky klientů domova sociální péče v Tmavém Dole dočasně žijí v provizorních podmínkách

Někteří klienti domova sociální péče v Tmavém Dole na Trutnovsku se musí na čas zříci svého dosavadního soukromí. Kvůli přestavbě jedné z budov se senioři ze svých pokojů přestěhovali do náhradních prostor, ve kterých budou do podzimu. Pro řadu babiček a dědečků to znamená ztrátu soukromí, na které byli dosud zvyklí.

Včera 02:29

Pro obyvatele Nové Paky nastává nepříjemné období, související s výstavbou nového obchvatu města

Obchvat Nové Paky, který má výrazně ulevit dopravě ve městě, roste podle plánu. Jeho dokončení výrazně uleví provozu ve městě, které leží na jedné z hlavních příjezdových tras z Prahy do Krkonoš. Především ve víkendových dopravních špičkách bývá zatím průjezd Novou Pakou docela složitý.

Včera 02:03

Vesnická škola v Dobřanech byla na zavření, chyběli učitelé i děti. Dnes do ní chodí 185 žáků

Ve čtvrtek 1. června bude Senát projednávat zákon o pedagogických pracovnících. Učitelům jako první profesi v České republice by mohl tento zákon garantovat plat navázaný na průměrný výdělek, a to ve výši 130 procent. Cílem je přilákat do školství kvalifikované lidi.

Před dvěma dny 02:03

Kadeřnice a kosmetičky z Hradecka připouštějí, že poptávka po jejich službách klesá. Lidé šetří

Kosmetičky a kadeřnice už na svých tržbách poznávají, že lidé v ekonomicky náročné době začínají šetřit. Současnou inflaci a zvažované vyšší povinné platby sociálního pojištění by jim mohlo pomoci zvládnout rozšíření nabídky o služby, které si lidi neodepřou. Třeba proto, že pomáhají odstranit bolest - například pedikúra.

Před dvěma dny 02:03

Inteligentní dopravní systém v Hradci Králové zaznamenal za tři týdny provozu přes 8 000 přestupků

Radary nedávno spuštěného Inteligentního dopravního systému v Hradci Králové nahlásily úředníkům magistrátu už přes 8 000 přestupků. Zhruba osmdesát procent z nich naměřily radary na Koutníkově ulici, kde je situace podle řady řidičů nepřehledná. Město nevylučuje, že nastavení některých měřených úseků změní.

Před dvěma dny 02:41

Lenka Vágnerová vzpomíná na svého otce. 95 let od narození legendárního ředitele dvorské zoo

Josef Vágner do královédvorské zoo nastoupil v roce 1965 a zasloužil se o to, že se z malého a neznámého zoo koutku stalo renomované chovné zařízení se specializací na vzácná africká zvířata. O svých výpravách za zvěří napsal Josef Vágner řadu odborných publikací a výpravných knih.

Před šesti dny 02:29

Výlov Stříbrného rybníka u Hradce Králové nebude snadný úkol

Město Hradec Králové chce společně s Městskými lesy zlepšit čistotu vody ve Stříbrném rybníku. K tomu z něho potřebuje vylovit všechny ryby, což ale nebude tak snadný úkol. Rybník totiž nemá odtok a proto se nedá klasicky vypustit.