Seriál týdne pod Ještědem
27. říjen 2023

Poslechněte si podcast: Škrty daňových výjimek

Školkovné, sleva na studenta, nebo odpočet za členský příspěvek v odborech jsou položky, které už zřejmě v daňovém přiznání v příštích letech nenajdeme.

02:23

Seriál týdne pod Ještědem

Vydává: Český rozhlas

Každý týden pro vás chystáme seriál na zajímavé téma, které se váže k ročnímu období, významnému výročí, aktuální situaci, tradicím a svátkům a také místům v Libereckém kraji. Poslouchejte každý všední den po 10. hodině v Dopoledni pod Ještědem.

Web

Před týdnem 02:49

Kosti z 3D tiskárny

Trojrozměrné tiskárny nejsou žádnou novinkou. V Krajské nemocnici v Liberci 3D tisk pomáhá i chirurgům, pro které připravují modely poškozených kostí či tkání.

Před týdnem 02:58

Laboratoř pohybu

Laboratoř pohybu je vyšetřovací metoda, která pomocí snímání pohybu pomáhá odhalit problémy pohybového aparátu. Mají ji na pracovišti biomechaniky nemocnice v Liberci.

Před týdnem 02:59

Kardiovaskulární centrum

Jediné pracoviště v Libereckém kraji, které ošetřuje lidi se zástavou srdce a akutním infarktem, je kardiovaskulární centrum Krajské nemocnice v Liberci.

Před týdnem 03:07

Bariatricko-metabolické operace

Bariatricko-metabolické operace, které pomáhají pacientům s nadváhou, se provádějí jen na několika místech. Jediným v Libereckém kraji je nemocnice v Turnově.

Před týdnem 02:56

Nukleární medicína

Nejmodernějším zařízení v kraji je nový pavilon nukleární medicíny liberecké nemocnice s pozitronovou emisní tomografií. Slouží nejen pacientům krajského onkologického centra.

Před 3 týdny 03:20

Jak na vlhkost uvnitř auta

Mráz může řidiče potrápit nejen zvenku zamrzlým čelním oknem, ale také vnitřní námrazou.

Před 3 týdny 03:21

Aby auto nezamrzlo

Proč vyměnit náplň ostřikovačů, proč neředit směs, a jak a čím ošetřit pryžová těsnění kolem dveří, aby nebyl problém dostat se do auta?

Před 3 týdny 03:25

Světlomety a pneumatiky

Slepnoucí světlomety a nevhodné pneumatiky jsou dalšími věcmi, které mohou řidiče při jízdě automobilem potrápit a v zimním období to platí dvojnásobně.

Před 3 týdny 03:21

Ošetření čelního skla a stěračů

Dobrý výhled z vozidla zajistí správně fungující stěrače a ošetření čelního skla.

Před 3 týdny 03:29

Péče o karoserii v zimě

Mýt, nebo nemýt, navoskovat, zatřít šrámy na karosérii?